Feliska764 Feliska764 komentáře u knih

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Tommy a Pentlička jsou moje oblíbená detektivní dvojka a i když už nejsou nejmladší, tak mě stále baví. Jenom jsem trnula strachy o Pentličku :-)

28.09.2021 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Rozjezd pomalejší, ale ja mam rada ty popisy zivota tehdejsi smetanky, leto na Riviere, dovolena u pratel v Anglii, takze mi to ani nevadilo. Motiv zajímavý, rozuzlení nečekané

22.08.2021 4 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Tuto Agathu mam moc rada, dva mladi, sympatičtí amatersti detektivove, anglicky venkov, zamotana zapletka.

01.07.2021 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Mam tuto serii rada, ale tohle je zatim asi nejslabsi dil. Postavy se chovaji jako obvykle, tak jak jsme zvykli a jak mame radi, bakalar Petr flirtuje, Rozarka se stará (mimochodem, nemela by byt tehotna?), Jiri Adam přemýšlí. Nicmene zapletka je zmatená, na konci jsem se uz opravdu ztratila v tom, kdo koho zabil a proc... Namet se mi libi, motiv bigamie je zajimavy, ale v postavach jsem se vyznavala tezce.

30.05.2021 2 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Moje oblíbená detektivka ze zajímavého prostředí společenské smetánky, která jezdí luxusními vlaky na Riviéru. Sympatická hlavní hrdinka a vševědoucí Poirot, který se ale chová velmi laskavě.

27.02.2021 3 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Do tri ctvrtin velmi povedené, pak se to zacalo az příliš zamotavat...

03.04.2023 3 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

(SPOILER) Percy a Annabeth jsou konečně spolu, i když jenom na chvíli...
Moc mi neseděl příběh z pohledu Annabeth, představovala jsem si jí víc, já nevím, asi racionální. Ale těžko říct, co s ní udělalo půl roku bez Percyho... Každopádně je to pořád moje oblíbená postava.
Piper je pořád stejně otravná a protivná a Leo jakbysmet. Jason je mírně natvrdlý (jako vážně si nakráčí po pul roce do Tabora Jupiter a "ahoj Reyno, to je moje nová holka Piper, uzili jsme si půl roku zábavy při stavbě lodi a teď jí to tady ukážu"?). Ale musím říct, že u něj vidím nějaký vývoj a možná bych ho mohla mít i ráda, i když samozřejmě ne tolik, jako Percyho.
A čím dál víc žeru trenéra :-)
Abych to shrnula, pěkně nám to nabírá obrátky.

15.01.2022 3 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Jsem totalni zacatecnik u stroje, takze knizka je takova moje ucebnice. Prvni siti - satek, super, druhe siti - pyzamove kalhoty, horsi, musela jsem na sebe upravit strih, protoze jsem se proste nevesla do tabulky a uplne se mi to nepovedlo. Knizku uplne nezavrhuji, ale budu ji používat jako jeden ze zdroju inspirace a tipu jak na to.

01.07.2021 2 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Mladý, nezkušený Jiří Adam z Dobronína, vznikající Jáchymov a první případ budoucího slavného vyšetřovatele. Mladý Jiří Adam se svými pochybnostmi je skoro sympatičtější než jeho starší verze (i když tu mám taky moc ráda). Můj oblíbený příběh z Letopisů :-)

06.02.2021 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Velmi ctiva kniha s pomerne ocekavanym zaverem, i kdyz některé zapletky byly prekvapive. Lechtive, nenarocne cteni na odlehceni.

12.01.2021 3 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

(SPOILER) Začátek byl slabší, ale když se děj dostal do současnosti, nemohla jsem se odtrhnout. Škoda, ze zápletka (ta pověstná poslední kapka) byla předvídatelná a Ema je prostě nepoučitelná... Konec mě trochu zklamal.

08.01.2021 3 z 5

Slovodějky Slovodějky Alena Adrianet Heinrichová

Kniha se mi líbila. Líbila se mi atmosféra města a svéhlavá knihovna.
Postav je akorát a vlastně jsou všechny sympatické a ke všem jsem si našla cestu.
Prolog je pecka!
Ale nejsem si úplně jistá, jestli jsem pochopila hlavní zápletku, asi bych potřebovala, aby byla víc rozvedená. Přišlo mi, že konec přišel moc brzo a trochu překotně, což je škoda.

08.12.2023 5 z 5

Případ dětinského dědice Případ dětinského dědice Pavel Šoltész

Škoda, že jich není víc, Peregrin Kameník je můj oblíbenec.

16.01.2023 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

(SPOILER) Mně se knížka líbila.
Ze začátku jsem možná měla trochu problém se začíst, zdálo se, že jde hlavně o sex, další z mnoha takových oddychovek. Ale pak se postavy začaly nějakým způsobem vyvíjet, nebo spíš odkrývat své další vrstvy...
Konec mě asi nepřekvapil, vlastně klasický happy end by působil nereálně, a asi už ani nebyl možný. Ale trochu jsem v něj doufala :-)

06.08.2022 3 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

(SPOILER) Prostě jsem si nemohla pomoct, a musela jsem se pustit i do téhle série. Ale tohle je můj nejmíň oblíbený díl. Nemůžu se rozhodnout, která postava mi vadí víc, jestli protivná Piper se svými indiánskými legendami a snahou nebýt krásná, ale na druhou stranu získat Jasona, otravný Leo, co strašně chce zapadnout, ale vlastně má radši stroje, nebo nudně dokonalý Jason, který sice neví, kdo je, ale všechno dělá víceméně správně.
Chybí mi Percy a je mi líto Annabeth.

15.01.2022 2 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Tohle je ma méně oblíbená Agatha. Hastings je nechápavý a střídavě okouzlený dvěma ženami, které nemůže mít, a umanutě si myslí, že na záhadu přijde sám, Poirot je až trapně záhadný a sebevědomý a manipuluje s fakty, aby mohl vše odhalit, až se mu to bude hodit a byl středem pozornosti.

27.02.2021 2 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Oba příběhy byly dost zamotané a rozuzlení poměrně nečekané. Přesto se nečetlo špatně.

27.02.2021 2 z 5