Felidae Felidae komentáře u knih

Splín arcibiskupa Kohna Splín arcibiskupa Kohna Jiří Kamen

Jedna z nejlepších knih za poslední rok, česká určitě.

01.01.2024 5 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Velmi zdařilý psychologický román s výborně zvládnutými charaktery a atmosférou.

03.12.2023 5 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Přesně tomuhle se říká zbytečná kniha. Udivuje mne, že takový průměrný kompilát vůbec někdo vydá....Velice povrchní "dílo" a plné nepřesností - ty lze rozdělit do dvou skupin - jednak úplné hlouposti, jednak vzniklé tím, že autorka míchá "hrušky s jablky". Pro znalé čtenáře je tahle povrchní záležitost ztráta času, pro neznalé až nebezpečná, jelikož svádí udělat si obraz zcela mimo realitu. Dvě hvězdičky jen díky dobře vybraným ilustračním fotografiím.

16.10.2023 2 z 5

Jezovita Balbinus Jezovita Balbinus Stanislav Komárek

Knihy pana Komárka jsou vždy skvělé, netradiční životopis Balbína přesně zapadá do rámce. Historická kniha nikoli očima dějepisce, ale biologa, přináší čtenáři nevšední zážitky.

05.08.2023 4 z 5

Trojí kříž Trojí kříž Václav Písař

Plně souhlasím - tohle je počteníčko - nádherný jazyk, reálie podložené historií, ano takhle vypadá historický román.

13.07.2023 5 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Výborné, skvělé, dech beroucí. Doporučuji.

12.06.2023 5 z 5

Rubikova kostka Rubikova kostka Vratislav Maňák

Tak nějak je mi smutno. Konečně se v našich vodách urodí knížka, která má zajímavý děj, úžasný jazyk, je chytrá, není prvoplánovým slohovým cvičením a místo knihomolího jásání má tak nízké hodnocení?! Nekoukejte na čísla a začtěte se do Plzně ze všech možných stran.

14.05.2023 5 z 5

1945: Léto běsů 1945: Léto běsů Miloš Doležal

Dokumentární povídky pana Doležala jsou vždy skvělé. Nejinak je tomu v této knize. Vřele doporučuji.

19.10.2022 5 z 5

Pomluva Pomluva Rosa Ventrella

Nádherný příběh, který nás zavede do válečné a poválečné Itálie, do nelehkého života tamních rolníků. Paní Ventrella se může postavit po bok Ferrante. Díky Argo, že pro nás objevuješ výborné spisovatele.

20.02.2022 5 z 5

Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Julia Boyd

Zajímavý historický vhled na nástup nacismu v Německu očima návštěvníků. Ještě hvězdičku Argu za nakladatelský počin.

07.11.2021 5 z 5

Na Zlatonosném pobřeží Na Zlatonosném pobřeží Evald Flisar

Kniha o hledání Afriky, rodinných vztahů, sebe samých. !Když se ocitneš v srdci temnoty, může tě zachránit jen ten, komu jsi způsobil křivdu."

10.10.2021 4 z 5

Zpívající fontána Zpívající fontána František Kubka

Kouzelné jako Karlštejnské vigilie, jediná chyba na kráse, bohužel autor musel uskutečnit úlitbu režimu....

18.09.2021 5 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Ach ten jazyk český, přenádherný.

14.07.2021 4 z 5

Milostný život Milostný život Cruja Šalev

Měla jsem obavy knihu číst, název, obálka a nakladatelství vyvolávaly dojem šílené červené knihovny. Ale izraelská autorka s jménem - nositelem kvality mě přesvědčily. A nezklamalo, úžasný příběh, skvělý jazyk. Nebojte se, tady nejde po ztracený čas.

23.05.2021 5 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Nesmírně milý, lidský a humorný příběh o smutných věcech. Na rozdíl od sladkobolných rádoby válečných knihách, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a fakt se nedají číst, ať už po stránce slohové nebo (což je ještě horší) historické, Poklad pana Isakowitze žádnou takovou bolestí netrpí, a to je přitom psaný velice moderně.

23.04.2021 5 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Siegfried Lenz

Skoro nejde uvěřit, že kniha byla napsána v roce 1951 Moderní stylistické prostředky, výborná psychologie postav, protiválečné vyznění bez patosu. Knihy s válečnou tematikou vznikající v současnosti bývají často pouhým vyprávěním tu zdařilejším, častěji méně povedeným. Přeběhlík pouhopouhé vyprávění není.

03.03.2021 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Knížka by měla být povinnou četbou - myslím, že málo známe své hrdiny a tito muži jsou hrdiny s velkým H. Autor jejich osudy popisuje velice čtivě, proniká do jejich mysli. Doporučuji.

09.02.2021 5 z 5

Poslední léto ve městě Poslední léto ve městě Gianfranco Calligarich

Krásná literatura, tak jak má být. Pevně doufám, že Argo nám umožní seznámení s dalšími díly Autora.

09.02.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Nečekala jsem žádnou zářivou literaturu, ovšem Duch šmrncnutý Šestým smyslem tedy také ne.

27.12.2020 3 z 5

Gerron Gerron Charles Lewinsky

Příběh herce a režiséra Gerrona se vine 20. stoletím v Německu. Poznáme jeho mládí v předválečném Berlíně v rodině bohatých židovských obchodníků, složíme válečnou maturitu a budeme s ním trpět v zákopech 1. světové války. Přichází Výmarská republika, první úspěchy v kabaretech a divadle, které vyústi u filmu. Bohužel promešká emigraci a pak Gerrona a jeho manželku čeká smutná pouť po Evropě, Terezín, poslední film a Osvětim.... Skvěle napsané, 5 hvězdiček bez sebemenšího zaváhání.

18.11.2020 5 z 5