Fazulajda Fazulajda komentáře u knih

Záhada mloka Záhada mloka Jørn Lier Horst

Od dětské detektivky jsem ani na začátku nečekala moc, a taky že jsem měla proč. Naprosto průměrná kniha. Už před knihovničkou jsem si říkala, že tím jenom vycpu čas, než si na příští den půjčím jiné knížky, takže silně pochybuji, že bych si na ni po pár měsících opět vzpomněla, tak jako se mi to stává s jinými knihami. Celé to bylo takové... nějaké. Pokus o akci na konci se mi zdál neuvěřitelně umělý a ani ne moc povedený. Celý nápad s mloky mi přišel nevyužitý. Co se Leových programů na úpravu fotek týče. Nejsem si jistá, že by byly schopé takových zázraků, jaké autor popsal. Na začátku mě to relativně bavilo, pak to bylo horší a horší a horší.

10.11.2018 2 z 5

Šťastnej jako blecha Šťastnej jako blecha Jiří Růžička

Jedna z fajn oddychovek bez složitého příběhu a sáhodlouhých popisů. Až do konce jsem si lámala hlavu s tím, proč je to psané tak, jak je a proč se sem tam vyskytuje slovní spojení "tvoje máma", ale na konci se všechno pěkně vysvětlilo a já mohla jít dál se svým životem. Nápad se mi líbí, je to opět něco nového. Kdybych tvrdila, že tam nebyly zbytečné odbočky, tak bych lhala, ale asi lepší než slepá místa.

29.10.2018 4 z 5

Pěkná knížka. Bonusové body si ode mě získala nápadem na strýčka s příběhy ke všem předmětům v jeho podivném sídle. Netvrdím, že je to bůhví jak originální objev, ale mohla jsem se s knihou více sblížit, když tam nebyly jen naprosto nesouvisející povídky.

29.10.2018 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Knížku jsem četla na táboře po dočtení té své a zjištění, že přes polovinu tábora to bez knihy nevydržím. Nebylo to nejhorší, ale rozhodně jsem čekala víc. Obzvláště na začátku, kde se poprvé předvedla hlavní hrdinka. Já ani nemůžu říct, že jsem zklamaná, protože mi ta kniha v podstatě ani nezůstala v paměti zakotvená, navíc jsem ji četla po dočtení jedné nesrovnatelně lepší knihy. Pro mě průměrná, ale myslím, že spoustě lidem by se líbit mohla.

29.10.2018 3 z 5

Superkrávy v ohrožení Superkrávy v ohrožení A. Audhild Solberg

Když jsem to četla, přemýšlela jsem, proč mi to přijde horší, než předchozí dva díly. Je ta kniha horší? Není. Tahle série stále patří a navždy bude patřit mezi mé srdcovky, ale pokud vyjde ještě někdy nějaký díl, asi ho nebudu číst úplně kvůli tomu, že by mě zaujal, jako spíš kvůli dočtení série. Můžu doporučit pro čtenáře ve věku mezi osmi až deseti lety.

29.10.2018 3 z 5

Válka proti superkrávám Válka proti superkrávám A. Audhild Solberg

Vždycky, když uvidím tuhle obálku, vzpomenu si, jak jsem před cirka rokem a půl zabíjela čas o volných hodinách, zatímco kolem mě se hrál dětský poker. Tehdá mě kniha opravdu bavila a dalo by se říct, že mě přivedla ke čtení. Ach ty časy, kdy jsem ji louskala měsíc.

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Knize se musí nechat minimálně jedna věc, a to naprosto překrásná obálka. Tam moje rozplývání ale končí. Děj mi přišel celou tu dobu tak nějak o ničem, ano, propojení její a naší knihy se mi líbilo, to je ovšem málo. Vím, že má i druhý díl, ale bojím se, že mě zklame. Samotný konec (asi poslední odstavec) mi přišel roztomilý, ale to jsou konec konců všechny zaláskované konce.
Buď se do příště dějová linka něčím naplní, nebo jsem zbytečně marnila čas nad něčím bez příběhu.

29.10.2018 2 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Tak tohle bylo opravdové zklamání. Co od autorky čekat jsem netušila, ale že to bude až tak špatné, jsem nečekala. Že to bude běh na dlouhou trať jsem ale věděla už po pár větách. Přítomný čas z první osoby, fujky. Trnovy kapitoly mě bavily (především z jeho dětství), ale i ty byly postupem času horší a horší.
Pokud má někdo taková témata rád, tak proč ne? Ale pro mě to není. Doufám, že Šepotání mě nezklame, trochu se bojím.

29.10.2018 2 z 5

Peníze Peníze Émile Zola

Vcelku solidní kniha, příběh jako takový byl zajímavě vystavěný, s celou řadou propojených linií a postav, mám nicméně dva problémy. Jedním z nich je antisemitismus, který sice vzhledem k tématu a době není tak překvapivý, to nicméně na věci nic nemění. Paní Karolína měla ke konci v tomhle ohledu světlou chvilku ("Pro mne je žid člověk jako jiný. Stojí-li židé stranou nás, to proto, že jsme si je tam postavili."), ale jinak to minimálně na mě působilo jako autorovy názory, nikoliv postav. Další věcí, kterou v knihách úplně nemusím, je shrnutí toho, co si lidi řekli a co udělali, spíše než aby autor dané věci řádně popsal. Musí se však nechat, že se zde nacházely i pěkné popisné pasáže a emocionální scény.

09.12.2022 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Další povedený díl, v některých místech ani nebyl tak předvídatelný jako ten předešlý.

22.10.2022 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Další várka pěkně napsaných povídek. Předvídatelné pro každého nad dvanáct, ale člověk do toho ani s jinými očekáváními nejde. Ideální oddechové čtení na říjen.

13.10.2022 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Příjemné překvapení. Děj šel stále kupředu stejným pozvolným tempem, kdy se jedna záhada začala rozmotávat, jen aby se objevily další. Nemyslím si, že bych si knihu někdy zatoužila přečíst znovu, každopádně už se těším na další díl.

11.09.2022 4 z 5

Zrádcova dýka Zrádcova dýka Kevin Sands

Nějak mi bylo sympatičtější, když se postavy musely trochu umazat během celého dění, opravdu všechno prolézt a na skoro všechno si přijít samy, což mi tady trochu chybí podobně jako u předchozího dílu. Otevřené otázky nechávám na poslední díl, na ten se pořád moc těším, ale zatímco první tři díly byly vcelku uzavřenými celky, nabytými záhadami a zapeklitými situacemi, ze kterých se museli vyhrabat svépomocí, tady to působilo, že Christophera vodily za ručičku dopisy a záda mu kryl Ashcombe. Frustrace z toho, že dvě děti nikdo nebral vážně se podílela na tom, co pohánělo první dva díly, ale jakmile se z těhle dvou dětí najednou stali královi přátelé a pomalu nejdůležitější osoby v Londýně, všechno působí moc jednoduše.

15.08.2022 4 z 5

Volání přízraku Volání přízraku Kevin Sands

(SPOILER) Zatím tedy rozhodně nejslabší díl. Začal skvěle, ale čekala jsem něco trochu jiného, především jsem v tom viděla tunu potenciálu. Doufala jsem, že se budeme pořádně vrtat v Christopherově ztracené paměti a Havranovi, ale ve finále se mu vzpomínky vrátí tak nějak samy. Zatímco v předchozích dílech si musela parta vystačit z velké části sama, tady to spíš působilo, že chodí od osoby k osobě a poslouchají, co se stalo, nebo jak dál. Škoda, nebýt toho, jak jsem si postavy zamilovala, byly by to pěkné 3/5.

12.08.2022 4 z 5

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Za mě malinko pomalejší, ale definitivně stále úžasný díl, řádně zamotaný a s neméně charizmatickým obsazením.

09.08.2022 5 z 5

Léčebné umění Hildegardy z Bingenu Léčebné umění Hildegardy z Bingenu neznámý - neuveden

Jednoduše podané informace, ve kterých se není problém zorientovat. Rozhodně je zajímavé vidět, jak se lidé ve středověku vyznali v bylinách, byť bylo jejich chápání medicíny úplně jiné.

01.03.2022 4 z 5

Zářící ruiny Zářící ruiny Vic James

(SPOILER) Série zůstala stejně špatně napsanou od začátku do konce, zůstalo jak shrnutí namísto ukázání, tak kostrbaté věty. Co se mi líbilo, byl konec, myšleno doslova posledních pár vět. Ačkoliv tedy, když od těch pár vět odhlédnu, přestože bych neměla problém věřit, že se Luke Silyenovi líbil, ti dva prostě neměli žádnou chemii. Co do smrtí postav, tam autorka jednoduše neumí dát čtenáři čas je vstřebat a minimálně mě nakonec nezajímaly tolik, na kolik bych čekala, protože se příběh od nich příliš rychle posunul.

01.02.2022 2 z 5

Padlé město Padlé město Vic James

Zezačátku jsem si říkala, že to třeba bude lepší, chvíli to vypadalo nadějně, ale pak se autorka rozhodla vrátit k tomu, co dělala v prvním díle, to jest opakovat, co se stalo, tlachat o tom, co se bude dít, děj jako takový jen rychle odbýt a vrátit se k formátu učebnice dějepisu. Škoda přeškoda, příběh se mi stále zdá zajímavý, zajímají mě osudy postav a myslím, že ty zvraty měly taky potenciál, kdyby se toho zhostil někdo, kdo umí vyprávět. Takhle se akorát všechno měnilo v bezmyšlenkovité protrpění některých odstavců, aby se člověk dostal k tomu zajímavějšímu, co se ve finále trochu ztrácelo, jak se moje pozornost neustále stáčela jinam. Co bylo snad nejhorší byly Boudiny kapitoly, ty jsem měla vždy chuť přeskočit, protože to bylo všechno vyloženě prázdné mluvení "poletujících hlav". Doufám, že třetí díl už bude aspoň trochu lepší, ačkoliv o tom trochu pochybuji. Jamesová ví, co chce psát, ta psací část jí už bohužel moc nejde.
Obálka se mi ale stále dosti líbí.

25.01.2022 2 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Trochu mě překvapil počet překlepů, ale jinak mě kniha náramně bavila. Rozhodně doporučuji číst jako první. Já sice četla již první tři díly, takže jsem měla nějaké povědomí, ale i tak jsem si z nich moc nepamatovala, nicméně si dle mého knihu více užije někdo, kdo se se sérií ještě nesetkal.

21.09.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Neříkám, že me kniha nebavila, ale většinu z ní jsem si říkala, že ten první díl mi sedl víc. Ovšem posledních asi 50 stran jsem přečetla jedním dechem.

24.06.2021 4 z 5