Faustynka Faustynka komentáře u knih

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Velmi poučná kniha nejen pro děti. Obzvláště si myslím, že je vhodnou literaturou pro dospělé, pro které se může stát oddechem v dnes tak uspěchané době a zároveň dospělým pomůže nahlédnout do světa vnímání dětských duší.

29.01.2015 5 z 5

Svatodušní novéna Svatodušní novéna Vojtěch Kodet

Velmi pěkně zpracované texty novény k Duchu Svatému + inspirativní modlitby na závěr knížečky. Co dodat, kdo ještě neví, jak prožít přípravu na Letnice, pak doporučuji tento titul.

09.02.2014

Tvá blízkost je mé štěstí: bl. Alžběta od Nejsvětější Trojice Tvá blízkost je mé štěstí: bl. Alžběta od Nejsvětější Trojice Conrad de Meester

Krátký, zato velmi poučný a inspirativní životopis bl. Alžběty od Nejsvětější Trojice. V naší zemi velmi opomíjené karmelské blahoslavené, které byla dána milost proniknout a dát zvláštní místo Nejsvětější Trojici. Světice, díky níž máme nemsírně krásnou modlitbu k Nejsvětější Trojici. Byť kontemplativní řeholnice, nastiňuje velmi jedoduchý způsob života a to i tzv. ve světě.

09.02.2014 5 z 5

Školní průvodce Biblí Školní průvodce Biblí Tim Dowley

Docela přehledný atlas BIblí. Pro začátečníky, pedagogy i katechety určitě velmi vhodná kniha obohacená ilustracemi. Pokud čtenář však touží více proniknout do požadovaného tématu, volila bych jinou literaturu.

09.02.2014 4 z 5

Edita Steinová jako žena modlitby Edita Steinová jako žena modlitby Joanne Mosley

Krásně zpracovaný životopis sv. Terezie Benedikty od Kříže. Vzletné myšlenky i návod, jak žít svůj duchovní život.

02.11.2011 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krásný příběh a v tomto případě se mi líbilo i filmové zpracování. Každopádně na tuto tematiu nezapomenu, jelikož jsem ji měla u maturity.

28.10.2011 3 z 5

V srdci církve budu láskou (komiks) V srdci církve budu láskou (komiks) Ludmila Jánská

Dobře zpracovaný život sv. Terezičky. Čtenář má snadnou příležitost se seznámit s malou světicí a to celkem rychle, jelikož knížka se opravdu dá přečíst jedním dechem.

27.10.2011 5 z 5

Prameny světla Prameny světla Tomáš Špidlík

Skvělé, srozumitelné podání duchovní tematiky.

26.10.2011 5 z 5

Najít si čas pro Boha Najít si čas pro Boha Jacques Philippe

Kniha, která se pro mnohé může stát osobním průvodcem vnitřního života - modlitby. Mnoho cenných infomrací, podnětů, které jsou tematicky prokládané citáty z Bible či citací světců.

26.10.2011

Maminka Markéta Maminka Markéta Teresio Bosco

Výborné dílo od skvělého autora.

30.09.2011 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klasika, která vyouzlí úsměv na tváři snad každému čtenáři.

30.09.2011 5 z 5

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Kniha byla dobrá. Na doporučení mé babičky jsem ji přečetla, ale moc mě nenadchla. Vícekráte bych po ní sama asi nesáhla.

30.09.2011 2 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Chvílemi mi bylo i líto, že milý pan Bezoušek musí být ve městě. Ale také jedna z pěkných oddechových knih naší české klasiky.

30.09.2011

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Řekněme, dobrá oddychovka u které se člověk i pobaví ;-).

30.09.2011 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pěkná kniha i filmové zpracování.

29.09.2011 2 z 5

Láska smrtí nekončí Láska smrtí nekončí Kongregace Milosrdných sester sv. K. Boromejského

Krásné pojetí života s. Marie Vojtěchy Hasmandové, rodačky z Huštěnovic.

29.09.2011 5 z 5

Následování Krista Následování Krista Tomáš Kempenský

Dobrá kniha, ze které můžeme i v dnešním světě, čerpat pro duchovní život.

24.09.2011 5 z 5

Pater Pio - muž bolesti a lásky Pater Pio - muž bolesti a lásky Otec Bohuslav

Krásný a stručný životopis, který lze, díky ani ne 100 stranám přečíst takřka jedním dechem. Život P. Pia vás vtáhe a nepustí. Pro milovníky životopisných děl, zvláště pak světců, je tato kniha opravdu výborná.

24.09.2011 5 z 5

Faustyna neobyčejně obyčejná Faustyna neobyčejně obyčejná Jolanta Sasiadek

Myslím, že tato kniha je dobrým začátkem k četbě Deníčku sv. Faustyny Kowalske. Čtenář se blíže seznámí se sv. Faustynou a utvoří si bližší obrázek o jejím životě a poslání v tomto světě.

24.09.2011 4 z 5

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Dobře zpracovaná nauka katolické církve, doplněná o citace z Písma svatého, citátů svatých a příjemným zpestřením jsou fotky mladých z České republiky. Celá kniha je koncipovaná do otázek a srozumitených odpovědí, které se snaží co nejvíce mladým přiblížit problematiku Katechismu katolické církve. ;-)

23.09.2011 5 z 5