fat_man fat_man komentáře u knih

Čekal jsem obyčejnou " vykrádačku " a vytěžování už odvyprávěného...naštěstí jsem se spletl :-D . Nicméně - tento pracovní scénář obsahuje několik opravdu dobrých / zajímavých nápadů , které by si zasloužily samostatné ( nebo přinejmenším rozsáhlé ) knižní zpracování , a ne jenom rychlou zmínku a honem útěk pryč k dalšímu tématu.
Protože je série o Harrym Potterovi jedna z mých srdečních záležitostí , 4 hvězdy.

30.10.2016 4 z 5

První část je naprosto úžasná a fantastická. A i když to do recenze knihy nepatří , musím složit poklonu tvůrcům filmu a především K.Spaceymu , protože odvedli neskutečnou práci. Prot je prostě neuvěřitelnej , spousta jeho výroků nutí k zamyšlení a....prostě jsem byl unešenej. Kniha si drží zvláštní nadpozemskou atmosféru a čtenáře nepustí.
Druhý díl byl trošku zklamáním , ani ne že by byl řemeslně horší , ale ztratí část svého kouzla , pro mě tu nejpodstatnější a možná jsem ani nechtěl , aby bylo vše vysvětleno....
Každopádně jedno ze zásadních děl , který by si měl přečíst každý člověk , který chce aspoň trošku přemýšlet.

02.01.2016 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Krásná a smutná kniha o obyčejných lidech a špatné době...co dodat?

Zlá doba pro draky Zlá doba pro draky Sergej Lukjaněnko

Ale jo , vcelku se mi to líbilo. Potom co jsem knihu místy mechanicky přečetl ( kromě závěru ,kdy jsem se musel k některým pasážím vracet ) jsem zjistil , že mě ani tak nenadchl děj , kdy se z hlavního ufňukaného hrdiny nějak stane überfuhrer, ale - pro mě - krásně vymyšlený svět . Myšlenka živelných a zvířecích klanů okořeněná trochou staempunku v podání trpasličí železnice mě prostě bavila. A elfí broušení čepele , kdy ostří tak trochu putuje masem a zanechává za sebou větší škody , než by člověk čekal mi pevně utkvělo v hlavě.
Jak se člověk blíží k závěru , je to lepší a lepší, ale radši bych se do tohoto světa podíval. Třeba tu pěšinu v lese někdy najdu.
Celkově jsem od mistra zvyklý na vyšší standard

02.01.2016 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Neskutečná jízda. Naprosto nový svět , skvělé vyprávění...přečetl jsem to jedním dechem a ve státní svátek jsem hledal otevřené knihkupectví , kde bych mohl sehnat druhý díl. Při prvním kontaktu mě kniha dostala jako málokterá. Přes nespornou kvalitu ostatních dílů je pro mě tenhle ten NEJ . Asi proto , že mne uvedl do noční Moskvy a už nepustil.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Pět hvězd je málo. Prostě málo. Noční klub je skvělej , ale tohle je asi ještě o fous lepší. Doufám , že se dočkáme pokračování. Pokud bude autor pokračovat tímhle tempem , budu u četby brzo u.... blahem.

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Knížka , po které sáhnu překvapivě často a dokážu ji číst opravdu pořád dokola. Naprosto nekonvenčně pojatá myšlenka pekla je geniální a tak trochu znepokojivá zároveň.
Procházka Industriálním knížectvím s partou žoldáků je skvělý zážitek. Děj nijak zásadně nevázne , místy to naopak neskutečně odsýpá a hlavní postavy , které s kulometnou kadencí sypou z rukávu jednu hlášku za druhou opravdu stojí za to. A tím , jestli má celý příběh happy end si taky nejsem jistý :-)

Moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora

02.01.2016 5 z 5

Krásná kniha , která mě kdysi přivedla k četbě fantasy. Nemá smysl ji srovnávat s Pánem prstenů - je to opravdu spíše pohádka ,ale má nezaměnitelné kouzlo.

Soumrak na Worlornu Soumrak na Worlornu George R. R. Martin

Dlooouhýýý a ještě trošku delší začátek , než se začalo opravdu něco dít. Potom se děj konečně trošku rozjel a příběh dostal alespoň nějaký spád. Autor to ale naprosto vynahradil popisy ( ať už krajiny , nebo vykreslením jednotlivých postav ) a především pochmurným kouzlem celého světa. Atmosféra umírající planety a tak trochu "ztracených" postav z knihy místy doslova kape.

02.01.2016 4 z 5

Spektrum Spektrum Sergej Lukjaněnko

Jo , tahle knížka " má koule " . Plná námětů k zamyšlení , zjevných i skrytých alegorií a podobenství s životem. Poutavý a místy strhující děj je samozřejmostí. Četl jsem to několikrát , pokaždý je to snad lepší a lepší. V závěru jsem čekal větší pecku , vyvrcholení díla by asi šlo vymyslet líp , ale mě se to kecá , že jo :-)
Určitě to stojí za přečtení