farb farb komentáře u knih

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Pat Mills

Tak jsem si, navnazen crossoverem Batman / Dredd, rozhodl naordinovat i původní samostatná dobrodružství nekompromisního strážce zákona, která se mi před léty netrefila do vkusu. A dobře jsem učinil! Ano, zub času tyhle příběhy značně ohlodal, objevuje se zde opravdu spousta šílenosti, mnohdy hapruje logika, druhý příběh je po pár dílech uměle natahován, ale.... Dredd je prostě frajer, hlášky jsou vostrý, kresba skvělá a... A já se zkrátka dokázal naladit na atmosféru jeho zaprášených příběhů a skutečně si tuhle postapo jízdu jaksepatří vychutnat. Drsný, nekompromisní a pro mě osobně víc než časem ohlodaný, příjemnou patinou se pyšníci pozůstatek své komiksové doby. Jsem rád, že jsem do toho šel a těším se na další soudní spisy.

06.11.2023 4 z 5

Batman - Špatný den: Penguin / Riddler Batman - Špatný den: Penguin / Riddler Tom King

První část s Penguinem začala slibně, ale po pár stránkách mě to zklamalo, jako opravdu průměrná, nikterak světoborně poskládaná věc. A po tomhle přišel Riddler, což je naopak za mě naprosto parádní, temná a neskutečně atmosferická jízda se zeleným psychopatem, která chytne a nepustí až do parádní tečky. Takže jen díky Hádankáři velký palec nahoru.

21.10.2023 4 z 5

Superman: V každé roční době Superman: V každé roční době Jeph Loeb

Velmi civilní, neprvoplánové a citlivé vyprávění o počátcích Supermana. Žádná velká akce, vybuchující města a superpadouši, ale starosvětsky, překvapivě mile a hlavně správně pojaté, jak se dle mého na postavu takového Mirka Dušína sluší. Za mě dosti na atmosféře dokresluje Saleova kresba, především jeho zachycení postav a emocí ( Luthor a hlavně Lana Langová a ty její oči...), plus "bonusové" povídky ( tedy ty první dvě), taktéž skvěle dokreslují charakter Muže z oceli.

06.01.2023 4 z 5

Dobrodruh Conan Dobrodruh Conan Robert Ervin Howard

Příběhy barbarského Cimmeřana jsem si naprosto zamiloval a tenhle výběr se Argu velmi povedl - perfektní, čtivá Conanova dobrodružství, jak je mám rád. Slupnul jsem to s velkou chuti. Díky, a těším se na další.

20.12.2022 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Největší zážitek a myšlenkovou rezonanci mi přináší první Duna, na tom se asi nic nezmění. Spasitele Duny považuji za velmi dobrou nástavbu, kvalitní věc, která první díl nepřekoná /nedorovná, ale stejně jde o velmi silné dílo. Děti Duny jsou pro mě zase o fous slabší Spasitele, nicméně, pořád mě děje z planety Arrakis náramně baví a docela naplňují. Nenudil jsem se a jsem zvědav, co přijde dál.

06.11.2022 4 z 5

Wonder Woman: Mrtvá Země Wonder Woman: Mrtvá Země Darien Warren Johnson

Zajímavé, neotřelé a překvapující. Perfektní alternativka.

25.08.2021 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter Soyer Beagle

Zvláštní kniha. Nemůžu říct, že bych jí propadl, že bych byl ohromen, ale přesto se v tom poeticky a lyricky psaném metaforickém textu skrývá těžko uchopitelné kouzlo a melancholie, kvůli nimž nebylo možno knihu odložit...

19.05.2024 4 z 5

Lobo: Poslední Czarnian Lobo: Poslední Czarnian Alan Grant

Zbožňuju Velkýho šéfa. A tohle je přesně ta správně umíchaná lobákovina, bezuzdná zhovadilost plná násilí, kruťáren a hlášek, u které dokonale zrelaxuju s přiblblým úsměvem na rtech. Jen ten coloring je bídnej.

31.03.2024 4 z 5

Afterpunk Afterpunk Jonáš Ledecký

Je to cool, je to sexy, je to úderné, je to drsné... Je to pecka.

31.03.2024 4 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Pat Mills

Retro jízda pokračuje. Dredd je na jednu stranu cool a hláškujíci borec, na druhou zas doslova fanatik té apokalyptické totality... Pořád ale platí, že mě tyhle časem zaprášené spisy baví a rád si je v pravidelných intervalech dávkuji.

09.03.2024 4 z 5

První kniha vikinga Vika První kniha vikinga Vika Runer Jonsson

Další báječná dětská klasika, kterou jsem objevil až jako dospělý, při čtení s vlastními dětmi. Což mi ale na zážitku nikterak neubralo, možná právě i díky tomu jsem plně docenil ten chytrý humor, skvělé postavy a jejich interakce. Za mě zkrátka ideální četba pro rodiče s dětmi ;-)

24.02.2024 5 z 5

Svět bez konce Svět bez konce Christophe Blain

Srozumitelně, jasně a jednoduše vysvětleno, jak se svět řítí do horoucích pekel. Poučná a zároveň i vlastně dost depresivní kniha, která by skutečně měla patřit do povinné četby nejen ve školách, ale i (hlavně) ve vládách...

08.09.2023 5 z 5

Metabaron 2 Metabaron 2 Alejandro Jodorowsky

Za mě kvalitní metabaronská jízda, dokonce o chlup lepší a ucelenější než první Frissenův svazek. Pořád kvalitní, ducha série / světa si držící, perfektně nakreslená monumentální vesmírná sága, která se mi ani v nejmenším nezajídá, ba právě naopak, dokonale dokáže ukojit můj hlad po vesmírné epice a biomechanismu.

30.08.2023 5 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

Perfektní práce, Frissen na Joda navázal lépe než Jodo sám (Technokněží...). Příběh, postavy a veškeré propriety oplívají tím správným metabaronským duchem, a to natolik, že to za původní Kastou v podstatě v ničem nezaostává. Snad jen nedostižný Juan Giménez zůstal ( a zůstane) nepokořen, byť Henrichon a Sechér odvedli skvělou práci ( hlavně Sechér mi padl do noty). Pro mě opravdu mistrovské dílo, těším se na pokračování.

19.06.2023 4 z 5

Batman / Želvy nindža: Adventures Batman / Želvy nindža: Adventures Matthew K. Manning

Tak jako za mě velmi pěkná ''klukovská'' věc. Četli jsme se synem a bavili jsme se oba. Jednoznačně doporučuju pro mladé začínající komiksáky a fandy původního batmanovského animovaného seriálu (ideálně to skloubit, jak se to povedlo nám:)

15.06.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Síla. Za mě zatím nejlepší díl - perfektní sonda do toho buranského, vidláckého, rasistického a fotbalem nezdravě posedlého drsného světa. Těším se na další část, puda je perfektně připravena pro (jistě velké) události příští.

12.03.2023 5 z 5

Providence (omnibus) Providence (omnibus) Alan Moore

Mám Lovecraftovo dílo docela v lásce , byť nejsem přímo jeho uctívačem, jeho dílo uznávám a pár povídek ( především tu jejich atmosféru) mám v oblibě. A díky tomuto obeznámení, jsem si skutečně vychutnal tento Moorem stvořený mýtus kolem Lovecraftova mýtu. Nevím, jak to bude působit na někoho HPL nezasaženým, ale pro mě to bylo přesně v tom "správném" lovecraftovském duchu. Opět klobouček, pane Moore.

10.03.2023 4 z 5

Erik (limitovaná sběratelská edice) Erik (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Se zeměplošskými démony je zkrátka pekelná psina.

26.02.2023 4 z 5

Perverzní páprda Perverzní páprda Gotlib (p)

První setkání s páprdou a jo, pobavil jsem se. Né každá stránka trefí hřebík na hlavičku, ale povedené, nekorektní, uchylné a dětinské sprosťárny přece jen převažují a dokáží vyvolat přiblblý úsměv.

15.01.2023 4 z 5

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

(SPOILER) Žádný komiksový Thor, kterého jsem četl, mě nikdy nijak zvlášť neoslovil, ale tohle bylo přece jen jinčí kafe. Za mě to není nikterak zásadní a zlomová událost ( zvlášť, když se Thorům po navrácení do jejich časových rovin, všechny vzpomínky na proběhlé události postupně vytratí - tudíž to ani na Thora zásadní vliv mít nemůže, když si to nebude pamatovat...), ale velmi dobré a hezky vystavěné počtení určitě ano. Vlastně to ve mně, s přibývajícím časem od přečtení, celkem hezky rezonuje a zpětně vylepšuje už tak dobrý dojem. "Legendární" mi to nepřijde, ale i tak jsem se dobře pobavil, místy si zapřemítal o víře, náboženství a božství jako takovém, i když vše se vždy stejně vyřeší mlácení kladivem.

23.12.2022 4 z 5