Ewilka Ewilka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je výborná vypravěčka. Při čtení jejích knih mám pocit, jako by mi celý příběh někdo vyprávěl u šálku dobrého čaje. Slepá mapa je úžasná kniha o 3 generacích jedné rodiny, plná vedlejších linek a zajímavých postav, od které se nebudete moci odtrhnout. Do samotného konce jste napjatí a čekáte, kam nakonec osud hlavní hrdiny/hrdinky zavede.

24.03.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Ačkoliv je už samotné téma velmi smutné a úzkostlivé, nehraje na city. Přesto vás Hana dojme nevyzpytatelností lidských osudů odehrávajících se během několika let.

10.01.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Úžasná kniha, která stránku po stránce graduje a jejíž konec vám nedá spát.

24.01.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ačkoliv jsem věděla, o čem kniha je a jak skončí, nevěděla jsem o ní vlastně vůbec nic. Neboť to, co dělá Na západní frontě klid tím, čím je, není shrnutí děje a všech zvratů. Jsou to právě všechny ty popisy a myšlenky ,,okolo".
Neříkám, že jsem ji přečetla za jeden den. Nějaký čas jsem s ní strávila. Nelituji ale ani jediné minuty.

27.06.2020 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Výborná kniha, která není jen o lásce, ale i o lidských chybách, hrdosti, křivdách a krutém životě na australské farmě.

11.08.2019 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo Moyes si své příznivce získala pro příběhy o milostných vztazích. Ty tentokrát mají červenou a prostor dostává síla pravého přátelství, doplněná o témata rasové segregace a feminismu. Jako hvězdy v temné noci je komplexní, dobře vystavěný příběh, který kapitolu po kapitole graduje. Konec byl za mě trochu slabší, přesto knihu řadím k tomu nejlepšímu, co jsme od Jojo Moyes měli možnost vidět.

21.07.2022 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha, u které skoro není poznat, že byla napsána před téměř 100 lety.

12.08.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Třetí kniha od Jojo Moyes, potřetí velký doják. Nic jiného ke knížce nemůžu napsat, tohle si prostě musíte přečíst.

18.04.2017 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak tahle kniha byla prostě boží! Ačkoliv už z anotace víte, jak celý příběh asi skončí, knížka mě nezklamala ani omylem.

15.01.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Království popela je jednou z těch knížek, u které se těšíte na závěr, ale přesto ji dočíst nechcete. Skleněný trůn byl jednou z prvních young adultovek, které jsem četla, a i když se mi nejvíce líbily počáteční díly, konec celé série mě nezklamal.

30.08.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Na to, že ta knížka byla tak opěvovaná, jsem čekala trochu víc. Jedná se sice o čtivou jednohubku, ovšem romantická linka se vyvíjí extrémně pomalu a pár věcí zůstalo nevysvětlených, jako kdyby na ně autorka zapomněla.

04.07.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Když čtyři roky čekáte na třetí díl jedné z nejlepších českých fantasy, rozporuplné recenze nejsou to, co byste chtěli slyšet. Bála jsem se, že budu zklamaná. Než jsem se tedy na Nastereu vrhla, přečetla jsem si předchozí dvě knihy znovu. A myslím, že jsem udělala dobře. I zde se do děje vracejí postavy, o nichž jste si mysleli, že už o nich neuslyšíte, objevují se nové charaktery skrývající mnohá tajemství a sklenařský svět ukazuje svou další tvář. Autorka nás tímto dílem přesvědčila, jak málo toho o sklenitu, Duvalském pohoří, tajemné historii i samotné pětadvacítce víme. A jak už je zvykem, na některé otázky (snad) dostaneme odpovědi až v příštích dílech.

29.06.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Autorčin styl psaní je hodně specifický, plno popisů, časté střídání časových rovin, myšlenky hlavní hrdinky, bohužel mi vůbec nesedl, to byl kámen úrazu. Samotný příběh mě začal bavit až cca 60 stran do konce.

27.03.2020 2 z 5

Čtvrtý díl byl asi zatím nejslabší, ale přesto je to stále super oddechové čtení. Těšila jsem se na hlavní hrdiny z minulých knih, ale místo toho jsem dostala humornou zločineckou příhodu, která měla s našimi hrdiny jen pramálo společného.

08.02.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dopisy, které nikdo nečetl je pro mě strašně těžké hodnotit. Téměř polovinu knížky jsem se trápila, nemohla jsem se začíst do autorčina hodně popisného stylu. Druhá polovina byla o hodně lepší. Z postav, které se mi zprvu zdály neslané, nemastné, se vyklubaly celkem sympatické osoby. S napětím jsem očekávala, jak a co se stane dál. Nakonec je to tedy tak napůl. 6/10

12.10.2018 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádhera. Čtivý příběh, který Vás donutí k zamyšlení nad obětavostí a láskou, ale zároveň ukáže krutost a mrazivost. Posledních několik stran jsem ani nedýchala. Ze začátku jsem se sice musela zorientovat, kdo je kdo, ale pak už to šlo samo. Díky více pohledům vidíme, jaké má kdo hodnoty. Určitě knížku doporučuji. Až mi z ní běhal mráz po zádech.

27.09.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Opět skvělá kniha. Měla jsem ji přečtenou jedním dechem. Jedná se o krásný, dojemný příběh, který chytí za srdce. Z části se může děj zdát naivní, ale je to opravdu nádherné.

19.06.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jedním slovem bomba. Faja rozhodně nezklamal, ba dokonce ještě předčil má očekávání. Od čtení se nešlo odtrhnout a někdy (abych řekla pravdu, dost často) jsem trnula hrůzou a napětím. Už aby byl další díl!

30.03.2018 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Knížka mě mile překvapila. V knihovně jsme po ní sáhla jako po oddechovce a vyklubal se z toho příběh, který jsem hltala po stránkách. Určitě si přečtu další díly.

12.04.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se mi strašně líbila. Celou dobu jsem doufala v ,,happy end". Oblíbila jsem si Louisu i Willa a už se těším na film.

19.05.2016 5 z 5