Evus Evus komentáře u knih

Hořící most Hořící most John Flanagan

Knížka mě opět pohltila, i když místy mě začlo trochu vytáčet to "za každou cenu být kamarádi" - tedy i bát si navzájem říct, co si myslím, aby to druhého neurazilo.

06.01.2016 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která krásně ukazuje, že jediní, kdo opravdu "vyžerou" všechen hnůj války, jsou ti, kteří se o ni zasloužili nejmíň. A je jedno, na které straně konfliktu ti lidé stojí. Toto by mělo být v povinné četbě přes možností kandidovat do vedení nějakého státu.

05.01.2016 4 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Teď před Vánoci hezky tematicky ladící kniha. Zápletka tentokrát trochu ustoupila Evinu osobnímu životu, nicméně především vánoční ples byl popsán skvěle a kniha se mi líbila. Asi si taky nechám na záda vytetovat jmelí :-P

20.12.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, spousta nových výrazů mě mátla (to, že je na konci slovníček, jsem zjistila, až když jsem se k němu dočetla), ale jak se Paige dostane do Prvního Šeolu a začne cvičit se Strážcem, děj se rozjede a kniha začne být opravdu zajímavá. Teď se jen těším na další díl, snad bude taky tak dobrý.

23.11.2015 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Původně jsem viděla film a velmi se mi líbil. Knížka však byla mnohem lepší hlavně v závěru. SPOILER
Protože i když McMurphy svůj boj zaplatí životem, tak vyhrál. Z ostatních už nejsou králíci a Velká sestra přišla o své království. A tak by to McMurphy chtěl.

23.11.2015 4 z 5

Mordy a jiné zločiny Mordy a jiné zločiny Jindřich Francek

Asi jsem od knihy čekala něco víc než převyprávění učebnice dějepisu.

11.11.2015 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Mám přečteno už hodně knížek z prostředí koncentračních táborů a gulagů, ale snad s výjimkou Šedých tónů mě žádná tak nepohltila a nevyvolala ve mně takové pocity bezmoci. Příběh je vyprávěný čtivě a přitom je proložen stručně popsanými děsivými fakty především z konce války. Za sebe bych knihu zařadila do povinné četby.

28.10.2015 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Sice jsem původně čekala, že kniha bude podobná filmu (respektive obráceně), takže jsem byla ze začátku poměrně překvapená, když Will Smith z přebalu knihy byl popsaný jako modrooký blonďák, ale nakonec mě kniha celkem vtáhla. Je pravda, že začátek mě dost rozčiloval - tedy především to, jak si Neville chodil domů jak na hotel (pět klimatizací ve světě, kde nikdo nepřežil je totiž úplně normální), plýtval materiálem, jídlem i pitím a kouřil jednu od druhé, ale nakonec jsem se do knížky celkem začetla, takže výsledný dojem není tak zlý. 3,5***

27.10.2015 3 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Díl ze všech nejslabší, ale to se asi dalo čekat. Jen ten rázný konec mě překvapil. Ale jinak 3-4*

13.10.2015 4 z 5

Maskot roty Maskot roty Erich Schaake

Kniha je čtivě napsaná a nad hrůzami tehdejší doby zůstává normálnímu člověku rozum stát. "Před jedním diktátorem utekli, druhý je zničil." Těžko říct, kdo byl jen o něco horší, jestli Hitler nebo Stalin. Takže až na občasné faktické chyby (sovětští vojáci v roce 41 opravdu kalašnikov nepoužívali) doporučuji.

29.09.2015 4 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Tentokrát na Zemi se odehrávající díl, trochu slabší, než ty předchozí, ale četl se rychle.

26.09.2015 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Další super příběh, i když tentokrát mi přišel konec trochu otevřenější. A chyběl mi v příběhu Feeney.

17.09.2015 5 z 5

Třetí knížka od Fulghuma je pro mě už možná moc pozitivna na stále stejný způsob a nic nového k tomu, ale přečíst se dala.

03.09.2015 3 z 5

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Výborný příběh, určitě jeden z těch lepších, co jsem od Ajvaze četla.

03.09.2015 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Nevím, dost přitažené za vlasy, začátek navíc poněkud zdlouhavý - už ani ne napínavý, to autorovo "tajnůstkaření" mě spíš rozčilovalo. Připadala jsem si jako v mateřské školce: "Řekni mi to." - "Neřeknu." - "No tak mi to řekni." - "Neřeknu."... -"Tak si to strč víme kam." A konec poměrně předvídatelný. Jediné, co se mi líbilo, jak do padl POTUSSS.

31.08.2015 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Asi jsem k němu musela dospět, protože při prvním čtení se mě nezaujal, ale nyní ho hodnotím jako zajímavou a vtipnou sci-fi parodii.

18.07.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Výborná knížka, i když trochu depresivní. Christiany je mi líto, i když vím, že si za své problémy může dost sama. Připadá mi ale taky trochu jako "oběť doby" - v letech, kdy drogy byly tabu, takže neexistovala odpovídající prevence a osvěta a terapie, takže jí nikdo nedokáže pomoci, protože neví, jak... Jasně, později měla fůru šancí vést normální život, ale snažím se posuzovat spíš knihu samotnou a ne její pokračování, a ta je opravdu smutná a děsivá.

07.07.2015 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Některé části děje jsou dost přitažené za vlasy, aby vše dopadlo, jak má, a spousta různých "hádanek" a náznaků je dost zjevná, takže "šokující" odhalení faktů postavami zas tak šokující není, ale odpočinula jsem si a odreagovala se, což byl cíl. 3,5*

07.07.2015 3 z 5

Chuť krve Chuť krve James Patterson

!!SPOILER!!

Knížka jako vždy super odpočinková, ale co mě opravdu zamrzelo (ačkoli jsem to věděla, četla jsem dřív pozdější díly), je zrada Kyla Craiga. Toho jsem měla fakt ráda, a myslím, že i Alex. Tohle je od Pattersona zrada...

11.06.2015 5 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Na můj vkus už zbytečně překombinovaný děj, ale jako odpočinek mezi učením se na státnice fajn.

03.06.2015 4 z 5