Evule114 Evule114 komentáře u knih

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Mě knížka hodně pobavila, opravdu jsem se u ní smála a musím říct, že nesouhlasím s tím, že je samý sex. Ten tam je, ale opravdu přiměřeně a není popisován, jak to některé spisovatelky dělají. Takže za mě super :-)

06.09.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Mě se druhý díl četl mnohem lépe než ten první. Samozřejmě, že Angra mi připadal až moc, ale to hlavní záporák musí být. Taky mi vadilo, co autorka udělala s Thorenem, jeho jsem si oblíbila, aspoň, že se na konci zachoval rozumně. No a nakonec Meira má před sebou ještě dlouhou cestu.. jsem zvědavá na konec, tak doufám, že bude dobrý.

02.09.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Nechci tady spoilerovat jako některé z nás. Proto se přidávám k těm, kdo měl problém se prokousat začátkem, což v závěru knihy nedávalo vůbec smysl, jak mě chytla. A musím se sama sobě poprvé divit, že mi vše nedošlo už v polovině jako vždy, ale až v momentě, kdy jsem o tom četla. Sama sobě jsem se musela zasmát. Proto mě to tak bavilo, že jsem si neříkala, kdy už nastane to odhalení. Prostě super. No a přiznám se, že jsem tajně Theronovi fandila...

02.09.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Takový díl bych ráda četla ještě jeden. Druhý díl byl nádherný, vtipný a šel z toho optimismus, i když v reálném světě by byly opravdové peklo. Nechci se s Ellou a Brianem loučit, je to opravdu povedená dvojce. Jak to tak vidím, tak v brzké době si knížky opět přečtu. A navíc jsem se opravdu zasmála. Rozhodně mi to ale nepřišlo, že se zde nic neděje. Já se skvěle bavila.

16.08.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Když mi kolegyně v práci doporučila tuto knížku a něco málo mi o ní řekla, tak jsem si představovala romantiku, ale taky upřímně větší drama, takže jsem jí začala číst opatrně, ale to se záhy změnilo. Nedokázala jsem se od Elly odtrhnout, ta holka mě doopravdy vzala za srdce a Cinder... Jestli někde takový chlap opravdu existuje, tak ho chci :-) ne vážně mě tato kniha dostala. Smála jsem se u ní a měla několikrát na krajíčku, jak se říká. Nepíšu to jen tak, ale v brzké době si ho opět přečtu. Naprosto mě to dostalo a četla jsem, dokud jsem nebyla na konci. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a děkuji Bohu, že existuje. Rozhodně se tento příběh dostane do srdce všem, kdo si ho přečtou, ať je to kdokoli :-)...

12.08.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Popravdě všichni byli tak neuvěřitelně milí a sladcí, že by některé mohly bolet zuby :-) ale myslím to jen v dobrém. Dokázala jsem si totiž po boku Eadlyn představit hned čtyři nápadníky. Potom se to zúžilo na tři, když se Marid odhalil a i když jsme věděli koho miluje, tak i přesto jsem si říkala, kdyby nakonec byla s jiným.. každopádně jsem ale na konci čekala nádhernou svatbu a ono nic. I tak jsem si skvěle početla :-) jen je pravda a souhlasím s některými, že všechno bylo urychlené, což být nemuselo, protože bych si to užila daleko více...

08.08.2018 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Je mi líto, že jsem pokračování přečetla po šíleně dlouhé době od prvních tří dílů. Miluju tenhle styl. Knihu jsem přečetla ani nevím kdy a jak, tak moc mě chytla. Určitě se k nim zase vrátím. Je to fajn, ztratit se na jedno odpoledne v knížce. Vřele doporučuji :-)

08.08.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tohle je tak nefér. Od začátku jsem si přála, ať už jsem na konci. Přiznám se, že odhalování všech zrádců mi přišlo zdlouhavé, i když nebylo a taky bylo šokující. Samotná válka byla skvěle popsaná z více úhlů. Ten konec jsem četla několikrát dokola, protože jsem se nedokázala rozloučit s Liou, chtěla jsem víc jí, více Vendy a hlavně více Rafeho. Taky Kadena a Pauline, prostě všech. Nechci, aby tenhle příběh skončil. Nepřijde mi to jako opravdový happyend, i když k němu má nakročeno. Chce se mi plakat, jak nějaké puberťačce, i když tou nejsem už dlouhou dobu. Budou mi chybět všichni. Opravdu mi přirostli k srdci a já vřele doporučuji všem věkovým kategoriím. Tahle trilogie vás pohltí.

05.08.2018 5 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Kdyby byla kniha psaná v duchu epilogu, tak rozhodně má plný počet. Byl dokonalý. Bohužel i zde jsem čekala více té akce, ale i tak se vše vyřešilo, takže super.

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Nechci být zlá, takže opět čtyři hvězdičky, ale musím přiznat, že ačkoli mám ráda erotické scény, tak tady mi vážně někdy šly na nervy, chtěla jsem víc akce. A ne jen náznaky. Ale četla se dobře :-)

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

První díl hodnotím až po přečtení všech tří, říkala jsem si, že tomu tentokrát dám čas, než ji hodnotím. Musím přiznat, že kdybych hodnotila hned, tak bych dala plný počet. Dnes s odstupem času dávám o hvězdičku méně. Není to tím, že by se mi nelíbila, měla zas něco nového a to mě přimělo číst, ale už jsem tento žánr nedokázala tak hltat jako jindy. Možná to bylo napětí, které mi mezi postavami chybělo. Sice tam bylo, ale ne takové, které by mi vzalo dech. Proto o hvězdičku méně :-)

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Líbí se mi, jak se poodhalují tajemství. Bylo to skvělé, sice život ve Vendě je krutý, ale líbilo se mi, jak tam lidé drží pospolu.. Komizara jsem chtěla vidět mrtvého od první kapitoly, ale bylo mi fakt líto Aster :-(. Jediné co si říkám, že je to jen další příběh z mnoha, co ještě přečtu, ale i tak to člověka zasáhne. A že by tento díl byl zbytečným natahováním? Rozhodně ne. A ten konec :-( rychle musím pokračovat...

09.07.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Za mě hezká kniha, která se skvěle četla. Upřímně? Jaký milostný trojúhelník? Když tohle někdo napíše, tak očekávám více, než to, že oba hrdinové mají v sobě nějaké kouzlo a Lia má i přes to jasno, koho chce. Mě osobně bylo od první chvíle jasné kdo je princ a kdo je vrah. Bylo to do očí bijící, ale postupně mě autorka párkrát trošku znejistěla. Tak o to víc to bylo čtivé. A k tomu kolik mi je let, si myslím, že to zaujme i starší čtenářky, jsem toho živým důkazem :-).. jen jedno malé doporučení. V knize jsou úryvky, tak doporučuji číst pečlivěji a nepřeskakovat, i když nedávají smysl. Ke konci smysl začnou dávat a hlavně budou důležité v druhém díle :-)

09.07.2018 5 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Vážení a milí, pokud vás odradilo, že od 3 dílu už knihy nevyšly, tak nezoufejte. Jedna duše překládá 4 díl https://life-digi.blogspot.com/?m=1 tak hurá do čtení :-) vřele doporučuji :-)

01.07.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Nechci tady kazit nikomu dojmy, ovšem musím přiznat, že po druhém díle jsem čekala velký bum a on nepřišel. Nevím, na to kolik kniha má stran, tak mi nějaké věci přišly utnuté, nebo nedořešené. Třeba ja Feyre získala zrcadlo.. Taky mi vadilo, co Sarah provedla s Tamlinem.. Bylo mi líto, že tam nebylo více Luciena a na závěr... od konečné bitvy jsem čekala zkrátka něco jiného, přišlo mi to prostě nenacházím slov :-(.. Přes všechny negativa jsem se u knihy smála i brečela, takže svůj účel splnila a to že mě vtáhla do jiného světa a kdo ví, co nás čeká příště..

17.06.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Další kniha, která se četla sama. Stačilo mi na to pár hodin. Tyhle knížky mě vždy dostanou. Hlavně je to smutné, ale i tak to nedopadne až tak zle. Zde jsem se poprvé setkala se slamem, tak zas jsem o kousek chytřejší. Ale musím říci, že i když příběh byl dojemný, tak jsem od Colleen četla "lepší". Tedy alespoň za mě to tak je. Jinak doporučuji, opravdu se čte sama.

11.06.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Ty povídky se četly samy. Akorát jsem se zdráhala číst tu poslední, protože všichni víme, jak to dopadlo :-(. A je určitě dobře si to přečíst před Říši bouří, pak to dává smysl. Sarah prostě nezklamala jako vždy. Je dobře, že Aelin pak Arobynna zabila..

31.05.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Musím přiznat, že první kapitoly jsem četla s tím, že mě to až tak nechytlo, protože jsem si nemohla vzpomenout, kdo je Aedion, ale jakmile Sarah napsala bratranec Aelin, tak mi to konečně zapadlo a začalo se mi číst lépe. Bála jsem se, že mě kniha místy nebude bavit, jak jsem to měla u předchozích dvou dílů, ale nestalo se tak. Bavila mě každá stránka a to párování postav se mi líbilo. Romantiku musím mít. Nejvíc jsem to přála Elide, ale Lorcan mě teda pěkně nas*al.
A ten konec jako vážně? Já jen doufám, že poslední díl nebude o tom jak Maeve týrá Aelin, to bych fakt nedala. Doufám, že se rychle osvobodí. No konec konců to bude opravdu masakr...

28.05.2018 5 z 5

Nejtemnější polibek Nejtemnější polibek Keri Arthur

Opravdová jednohubka. Naprosto dokonalá, ale škoda, že je tak malá :-(. Riley se čte opravdu sama. Taky jsem byla moc ráda, že se zde objevil Kade, toho jsem si moc oblíbila :-) a jsem ráda, že se stal spolupracovníkem a také jsem ráda, že si Riley opět začala s Quinnem. Jen to čekání na další díly je hrozné :-(.. tahle autorka mě prostě dostala svým stylem :-)

18.05.2018 5 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Ach Trudi, tys mě vážně zklamala. Mám ráda happyendy a ne tohle. Nevím, jestli zde dovedu napsat klady až na jeden, že jsem knihu musela přečíst najednou. Nevím, ale zabila mi snad všechny oblíbence, proto ubírám na hvězdičce. A taky tam na mě bylo až příliš postav, i když kupodivu jsem věděla o každé, což se mi moc často nestává, když je jich tolik. Navíc si rozhodně přečtu pokračování. Na to jsem až moc zvědavá...

09.04.2018 4 z 5