evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Skvělá záležitost! Tahle útlá knížečka se naprosto vymyká klasické české beletrii a troufám si říct, že většinu z ní i předčí.Ty přirovnání, ty metafory, a přitom.. Je to tak depresivní až téměř existenčně surové avšak ne na úkor samotného děje. Já jsem nadšen,tohle naprosto předčilo má očekávání!

18.09.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Nevýhodou sbírek je, že kvalita jednotlivých povídek není konzistentní.. Ale i přesto.. Autorka je bezesporu výborná vypravěčka, a některé příběhy se mě opravdu dotkly.. Tabuizované téma z mnoha rozdílných pohledů,určitě stojí za přečtení.

26.06.2023 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Jasně, kvalit Čtvrté opice to nedosahuje, ale pořád se to čte zatraceně dobře.Je to akční, je to strhující,a děj se odehrává v neobehraných kulisách.P.S. strážník Cole jako by vypadl z oka Bruce Willisovi ze Smrtonosné pasti,všimli jste si? Bavilo!

09.03.2023 4 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Neskutečná kniha! Příběh, který dokáže vyvolat slzy, smích, hrůzu i dojetí.. Tohle má potenciál stát se novou klasikou. Místy drsné,místy krásně poetické. Celkově ten příběh vyznívá až téměř filozoficky, obzvlášť když si člověk uvědomí, že to je autobiografie.Tohle byla knižní lahůdka.

17.02.2023 5 z 5

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetl, ale vinu na tom zřejmě měla jména začínající na Al-,ale po překonání několika stránek, mě děj naprosto vtáhl. Hlavní kladné postavy jsou všechny neskutečně sympatické,je to akční,se špetkou humoru a hravě podané. Jediné co musím lehce vytknout je jednodušší detektivní linka, ale ve výsledku je to zatraceně originální a hlavně zábavné čtení.

19.10.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Často se stává, že druhý díl pokulhává za prvním, byť se autor snaží pokračování něčím osvěžit. To ale není případ Páté oběti! Celý příběh se zde větví, doslova bobtná a narůstá před očima. Ano, je to jakoby "rozpixelované",víc postav, víc destinací, ale sakra, tohle se autorovi zatraceně povedlo! A finále, nějakých posledních 70 stran, je totální a neskutečná jízda. Vše do sebe zapadne, a já si nemohl nevzpomenout na filmovou sérii The Saw! Vlastně mi při konci knihy jeho titulní znělka zněla pořád v uších. Neskutečně dobré, tahle série je v rámci žánru na samém vrcholu!

27.09.2022 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

I přesto že Theovi od prvního dílu narostly ramena a stoupla evidentně hladina testosteronu, pořád je to ten sarkastický podivín s až téměř bezkonkurenční schopností poštvat si proti sobě veškeré možné vyšší šarže.Pořád je to svižné,se spoustou vědy a neokoukaným námětem. Nadprůměrný thriller,byť lehká výtka by mohla směřovat k příliš rychlému konci.Ale jinak.. Skvělé.

11.09.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ani po týdnu od přečtení si nejsem tak docela jist hodnocením.. Pocitově je to na nějakých 70ti procentech, ale vzhledem ke zdejšímu ohodnocení ji trochu šlápnu na krk a dám jen tři hvězdy. Svět samotný je úžasný, tolik magie a možností kolik nabízí, nádhera. I vlastní příběh je zajímavý a samotné akci v Ledovém paláci není v podstatě co vytknout.Jenže.. Já si prostě ani k jedné z postav nedokázal najít cestu nebo nějaký hlubší vztah.Když to přeženu,kdyby tam všichni zemřeli, nic by to se mnou neudělalo..A pak je tu samozřejmě samotný konec, pro mě obrovské zklamání..Víc k tomu asi nemám co dodat. Jestli se pustím do dalších dílů, bude to až po delší době,rozhodně tahle kniha ve mně nevzbudila zájem sáhnout okamžitě po pokračování. A nic na tom nemění ani úžasný obal s černou ořízkou a krásnými mapami.

05.09.2022 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Jestli máte plné zuby thrillerů, kde je nalezeno tělo zohyzděné na tisíc různých způsobů a detektiv je troska, sáhněte po téhle knize.Neotřelé prostředí a zajímavé téma zvedá tenhle příběh vysoko nad průměr.Navíc se zde promítají osobní zážitky autorky,čímž je kniha ještě unikátnější.Bavilo mě to..Čtivé,bez hluchých míst a se slušným spádem.

03.04.2022 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

První třetina naprosto famózní, později už děj není tak hektický, ale autorovi se určitě nedá upřít obrovská dávka fantazie a vynalézavosti. Navíc, ten lehký spodní filozofický proud činí z knihy něco víc, než jen obyčejnou sci-fi.

23.10.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tak tohle bylo skvělé.Po dlouhé době jsem měl při čtení knihy husí kůži.Příběh posazený do odlehlé vesnice sliboval hutnou atmosféru,a musím říct,že z mého pohledu se jí autorce podařilo využít na 100 procent.Zajímavý námět obohacený slovanskou mytologií mi učaroval.Zároveň ale musím vyzdvyhnout i skvěle napsané vedlejší postavy, jenž na půdorysu lidských tragédií úžasně doplňovaly samotný děj.Některé scény ve vesnici na mě působily téměř až "Mornštajnovsky". Paráda,tak má fantasy vypadat.Zasloužený plný počet.

02.05.2021 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

I přes zjevný ekologický podtext,autorka téma včel používá spíš jen jakousi berličku za jejíž podpory rozehrává dramata v rodinách odehrávajících se v různých dobách a společenských postaveních.Výborně vypointované a pospojované vyprávění, které ve mně vyvolalo otázky typu "co je vlastně důležité" a " na čem ve skutečnosti záleží nejvíc". Kniha se četla jedním dechem, styl autorky mě velmi bavil.. přímočaré a přesto hluboké.

20.11.2020 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Z mého pohledu taková pohodová akční sci-fi oddechovka.. Thrillerem bych to asi nenazýval,ale hodně mě bavil styl humoru, kterým je celý příběh doslova prošpikovaný.Hlavní hrdinka byla sympatická a co víc, opravdu jsem jí při čtení fandil.Scény mimo město na měsíčním povrchu byly skvělé,a technické parametry promyšlené do posledního detailu byly taková třešnička na dortu.Bavilo mě to a kniha se četla sama.Svižný děj a stálá akce z této knihy činí nadprůměrný zážitek z četby.

17.08.2020 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Překvapivě dobré! Obával jsem se, že mě thriller s tématem manželského trojúhelníku nebude tak bavit,ale už od prvních stránek bylo jasné,že jsem se pletl.Trochu mě ze začátku sice lehce iritovala postava Louise,ale jak příběh pokračoval, postava literárně vyrostla.No a samozřejmě ten závěr!! Tedy, čekal jsem to,ale ty poslední 3 řádky mě opravdu odrovnaly.Milé překvapení, přečtu si i Tiché lži od autorky.

17.04.2020 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Lidské podvědomí je děsivé místo..A Wulf Dorn ví,jak vás do něj vtáhnout! Není divu,vždyť sám pracuje v psychiatrické léčebně.Tahle kniha je děsivá,s šíleným tempem,jenž vás nenechá vydechnout a před očima vám rozehraje příběh,jenž je jako z toho nejhoršího snu.Skvělé! P.S.Když máte mezi zkušebními čtenáři autory jako Ursula Poznanski nebo Thomas Theimeyer dává to tušit,že ta kniha bude fantastická.A myslím,že jako jedna z mála si označení "psychothriller" opravdu zaslouží.

15.09.2018 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Roman Bureš to dokázal! Navázat na první díl,a neztratit nic z toho co jej činilo tak vyjímečným byla opravdu výzva.Ubylo sice střetů mezi "časovými obdobími" a děj se soustřeďuje na Nový Řím ale v žádném případě děj neztrácí intenzitu a spád.Bravo,těším se na poslední díl trilogie!

14.07.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Tedy,musím říct,že toto se opravdu povedlo!Neotřelý nápad,svižné tempo a zajímavé zvraty,to je to,co tuto knihu zdobí.Kniha mě naprosto vtáhla do děje,to už se mi u scifi opravdu dlouho nestalo,palec nahoru!

14.07.2018 5 z 5

Smrtící Apollo Smrtící Apollo Chris Hadfield

Marná snaha,když máte vlastní zkušenosti z vesmíru, píše se takováhle kniha určitě sama. Tohle mě hodně bavilo! Alternativní historie, střílečky ve vesmíru,tajná mise na Měsíci, trocha té politiky na pozadí studené války a akční vyvrcholení děje, co víc si přát? Je znát, že autor má obrovské zkušenosti z pobytů ve vesmíru, prostřední část je prostě naprostá lahůdka, a nejsem sám, to potvrzují i pochvaly od Weira nebo Camerona.Tohle byla prostě zábava číst.A doporučuji nahlédnout i do jmenného rejstříku na konci, jenž skvěle doplňuje informace k příběhu. Já třeba vůbec netušil,že sovětská špionážní družice Almaz byla skutečná a opravdu vyzbrojená kanónem R-23!

09.02.2024 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Je to neskutečně čtivé.. Bohužel, děj se dopředu příliš nežene, a to mi přijde jako strašná škoda.. Vlastně tenhle díl připomíná začátek šachové partie- rozmístíte strategické figury po šachovnici a připravíte si tak hru..Samozřejmě chápu, že u takové série není třeba kam spěchat, ale přece jen, první díl vás buď vtáhne, nebo odradí.. Já sám jsem někde uprostřed, nevím jestli se pustím do dalších dílů.. P.S. Pinky na facku,postavu, která by mě štvala při každé zmínce snad nepamatuju!

09.10.2023 4 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Není to moje první, ba ani druhá kniha od autora, a musím říct, že z každé z nich doslova dýchá láska k historii.. Tady mi přišlo, že autor používá prvky fantasy spíš jako berličku k vytvoření souvislého děje a zápletky. S vyprávěním autor nespěchá, postavám dává čas se rozvinout a čtenáři zase si je oblíbit. Co mě bavilo hodně je nepředvídatelnost.. Vlastně se to celé vyvíjí dost jinak, než jak bývá zvykem a to si zaslouží uznání.Karty jsou rozdány a příběh bude pokračovat..

29.07.2023 4 z 5