Evik30 Evik30 komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak tohle mě dostalo! Po dlouhé době kniha která mě opravdu bavila. Vůbec nelituju že jsem si ji v knihovně zarezervovala. Rozhodně stála za to. Pro mě vážně lepší než opěvovaný Jo Nesbo. Nic proti jeho fanouškům, ale beru to podle svého osobního názoru. Vykreslení postav naprosto úžasné. Příběh je smutný vzledem k tomu že o život přišly malé holčičky, ale jinak je kniha perfektně napsaná. A motiv činu!? I v normálním životě se najdou vyšinuté osoby kterým to v hlavě přeskočí a začnou páchat zvěrstva. V knize je to jako když skládáte puzzle. Několikrát uděláte špatný pokus než se vám podaří vše sestavit tak aby vše do sebe zapadalo. Kniha se četla velmi dobře a byla něco jako droga - museli jste číst pořád dál a dál až k samému konci bez toho aniž byste dělali přestávky. Rozhodně doporučuju!!

15.03.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasová kniha, která se hodí do každé doby. Je to taková pohádka pro dospělé. Kniha je celkem tenká, takže přečtení moc času nezabere. Při čtení této knihy vás to nutí k zamyšlení proč se od dob napsání této knihy téměř nic nezměnilo. Lidi jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější! Proč? Toto přece není demokracie! :o( Konec knihy perfektní - platí dodneška.

09.03.2015 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Rozhodně něco jiného než klasická detektivka od Agathy. Je to spíše příběh s menšími hororovými prvky. Ponurá anglická krajina, pozemek se starým domem U věží, stará cikánka, která věští neštěstí. Ponurý příběh vhodný na přečtení v tomto čase, kdy se Vám o to víc zaryje pod kůži. Pořád uvažujete kam autorka směřuje svým vyprávěním. Až na konci je Vám vše jasné. Skvěla kniha, i když ponurá, strašidelná a místy mírně depresivní. Čte se velmi rychle.

14.11.2014 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě rozhodně nejlepší kniha Agathy Christie. Oproštěna od Hercula Poirota, slečny Marplové a dalších detektivů.
Skvěle zpracovaná kniha. Téměř horor!! 10 osob na ostrově představujících 10 malých černoušků. Po každé vraždě jeden černoušk zmizí.
Vraha do konce knihy neznáme. Jen opravdu pozorný čtenář by dokázal odhadnout kdo se za vraždami skrývá!
Vřele doporučuju každému čtenáři detektivek.

14.08.2014 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Camilla je prostě jednička. Její knihy se čtou velmi rychle a hlavní představitelé mají pokaždé něco co vám můžou nabídnout. Jako u každí knihy této autorky se prolíná přítomnost s minulostí a na konci zjistíte proč tomu tak bylo. Velmi pěkně zpracovaný příběh. Pokud dobře počítám je to moje 5 kniha této autorky a i když čtu knihy na přeskáčku tak jak se mi v knihovně dostanou do ruky rozhodně si nestěžuju. I když jsem knihu přečetla zhruba před týdnem pořád si pamatuju kdo byl kdo. Na mě nějak těch moc postav v knize nepůsobí. Čtu tak že si dokážu jednotlivé postavy dobře zapamatovat bez toho abych měla v průběhu knihy nějaké rušivé elementy. Rozhodně+ tato kniha stojí za přečtení!! :o))

23.02.2016 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Co napsat!? Johan Theorin psát umí, ale překlady občas nesednou úplně přesně.
Popis severského prostředí dokonalý. Temná atmosféry mlhy na blatech a záhadná zpráva otce dceři.
Kniha na začátku má spíše nudnější spád, čím více se ale do knihy začtete tím více vás začne zajímat jak to bude dál. Prolínání časových linií knihu jen doplňuje a vůbec mi tam nevadí. Od poloviny knihy je to o něčem jiném. Děj se začíná stupňovat a několik desítek stránek před koncem příjde překvapivé rozuzlení, které byste nečekali.
Mezi severskými knihami to sice klenot není, ale za přečtení rozhodně stojí!!

10.12.2015 3 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Jedna z jednodušších detektivek, ale na dovolenou ideální. Nenamáhá moc hlavu, takže si u ní příjemně odpočinete. Česká "slečna Marplová" Vás chytne za srdce. Doporučuju přečísti druhý díl Vražedný advent i když ta kniha mě nezaujala tak moc jako ta první Jedna vražda stačí.

05.08.2013 3 z 5

Kazateľ Kazateľ Camilla Läckberg

Pro mě jedna z nejlepších severských detektivek. Kniha má napínavý děj a nečekané zakončení. Čte se jedním dechem od začátku až do konce. Jednoznačně lepší než Ledová princezna.

20.05.2013 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Tuto knížku jsem přelouskala cca. za 2 hodinky. Docela mě zaujala tím jak byla psaná. Ze začátku to moc nevypadalo ale čím víc se to blížilo ke konci tím více se ukazovala pravá podstata Kafkovských knížek. Přelouskala jsem všechny jeho knihy, ale tahle mě zaujala tím, jak se situace v rodině postupně vyvíjela. Dříve jediný přispivatel do rodinného rozpočtu se stal odporným hmyzem kterého se rodinní příslušníci štítili a báli se ho.

04.04.2013 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

I když se v knize prolínalo několik lidských osudů vůbec mi to nevadilo a docela dobře jsem se zorientovala. Kniha je nesmírně silná a vypovídá o životě jednotlivých postav. Souhlasím s názorem čtenáře Ječmínka i když zase ne s tím že román je spíše pro ženy. Proč by si ho nemohl přečíst i chlap!? Kniha se každopádně nedá číst jedním dechem, protože u ní musíte hodně přemýšlet. Nedoporučuju moc číst na noc, ale jinak stojí rozhodně za přečtení. Sourozenecká láska, která je násilím přetržena, příběh plný citů, emocí a také násilí, utiskování a chudobě.

01.04.2016 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kniha mírně nudnější, ale jinak docela fajn. Jen to nepřeberné množství postav, které jsou mezi sebou navzájem propojené. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny, ale občas jsem se ji musela prokousávat. Motiv vraždy pochopitelný jen to načasování bylo poněkud zavádějící. Holandsko mám ráda proto mě potěšilo že česká autorka nepíše jen o naší vlasti ale sem tam zabrousí i k "sousedům".

02.02.2016 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

I když se knížka četla pomalejším tempem, protože se u ní muselo hodně přemýšlet docela mě zaujala. S Veronikou jsem se téměř ztotožnila. Taky jsem tak před lety začínala. Krok do života - bude dobrý nebo se vše sesype!? Jedno z mála co se mi na knize nelíbilo byl hojný popis sexu. To bych ubrala, ale jinak se nedá knize nic vytknout. Zaujal mě i příběh Piškotka. Taky máme pejsky z útulku a jsou to naše zlatíčka. I ta autonehoda se u nás před lety vyskytla. To když jela mamka na služební cestu a kolega to na náledí namířil přímo do odstavené cisterny. Taky si dlouho poležela v nemocnici a do dneška má s pánvi problémy. Byla jsem tehda 10 letá holka a před Vánoci to pro mě byl pořádný šok. V některých situacích Veronice fandím a někde bych ji trochu krotila. A otevřený konec na který si stěžuje většina čtenářek!? Ten bych nechala jak je. Je na každém jak si ho pro sebe vymyslí sám. Knížky L. Lanczové čtu od náctiletých let a ve většině knih jsem našla i dost ponaučení do života. Je na každém co si z knihy zapamatuje a vezme za příklad.

14.12.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Sněhulák, Netopýr, Červenka to jsou knihy které jsem zatím od Nesba četla. Když nepočítám čtyři dětské knihy Doktor Proktor, ale to jen tak mimochodem na okraj.
Děj této knihy je napínavý, i když občas by se dalo sem tam něco vynechat. Tahle kniha rozhodně patří k těm lepším.
Nájemný vrah který "jde přes mrtvoly" ? za svým cílem. Že je pak vše jinak? To je prostě Nesbo.
Konec této knihy je dost překvapivý, ale ono se ani není čemu divit.
A že se v knize prolíná Holeho život s práci!? To k tomu prostě patří. Dějově se to sune pomalu kupředu a pak už vše pochopíte. Alkoholismus patří k životu některých lidí a samota je taky hodně zlá.
Rozhodně doporučuju k přečtení. Není to sice nic extra, ale jako detektivka to není špatné!!

03.11.2014 4 z 5

Kočka, která ničeho nelitovala Kočka, která ničeho nelitovala Lydia Adamson

Další kniha ze série "Kočičí krimi". Tyto knihy nejsou vyložené detektivky. Jsou to spíše příběhy "proložené" sem tam nějakou vraždou. Čtou se rychle a jsou vyborné jako oddechovky od thrilleru a drsných detektivek.
Alice Nestletonová je taková kočičí máma, která se kdekoli na světě zaplete do policejního vyšetřování.
Doporučuju jako knihu na čtení při čekání u doktora, na koupaliště nebo na dovolenou.
Nezklame, neurazí a předem tušíte s čím máte počítat.

09.09.2014

Priznanie Priznanie John Grisham

Hodně dobrá kniha. Možná je to i tím že je psána podle skutečné události. Ze začátku mě moc nebrala, ale pak jsem se do ní začetla a četla a četla až do konce. Kniha má bohužel smutné téma, ale o to je to autentičtější. Doporučuju přečíst!

26.06.2014 3 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Tahle kniha přesně ukazuje o čem ta naše republika je. Pan Motl to napsal přesně. Doporučuju přečíst každému koho toto téma zajíma. Je to ostuda, ale čemu bychom se divili. Knížku četla i moje mamka a mám na ni stejný názor jako já.

05.06.2014

Co mě naučil pes - Slepičí polévka pro duši Co mě naučil pes - Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Úžasná knížka o tom co nám psi dávají. Některé příběhy se zdají vymyšlené, ale většině bych i uvěřila. Jsou lidi kterým pes zachránil život. Nemyslím teď tím že by je zachránil stylem "záchranářského psa", ale po psychické stráce. Tato knížka mi hodně dala a určitě se k ní po čase zase vrátím. Sama mám doma psy a vím jak jsou vděční za každou maličkost.

12.05.2014 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Určitě nejlepší kniha této autorky. Kombinuje v sobě spoustu prvků a vykreslenost osob. Starý mlýn, jezdeckou stáj, hospodu u Lenina . . . apod. Nela, Vanda, Olga, Soukupovi, Lech . . .
Velmi dobře se čte. V knize se prolíná spousta postav, ale je to přehledné a dobře srozumitelné.
Kniha je velmi napínavá od začátku až do konce. Prostředí starého téměř opuštěného mlýna nahání husí kůži.
Docela se těším na další autorčinu knihu protože Klevisová se s každou další knihou zlepšuje.

06.05.2014 4 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Kniha byla napsaná přímo z duše autorky. Z textu jde vycítit že je to milovnice koček. I když příběh kocoura Caspera na konci špatně dopadne, kniha chytne za srdce každého čtenáře. Čte se velmi rychle. Přečtenou jsem ji měla za pouhý 1 den.

31.03.2014 3 z 5

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

Na přečtení dobrá detektivka. Tyhle typy detektivek upřednostňuju na úkor některých novodobějších detektivek, které zrovna moc nejsou moje parketa. Pěkně napsaný příběh. Vraha se dozvíme až téměř na konci knihy, i když v průběhu knihy indicie ukazují na někoho úplně jiného. Konec knihy mi připomínal knihy Past na Popelku a Kámošky až za hrob. Více ale prozrazovat nebudu. Je na každém čtenáři zda si knihu bude chtít přečíst nebo ne.

25.03.2014 3 z 5