Evickar Evickar komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha se čte opravdu sama, má sice kolem 180 stran, ale mnoho z nich je prázdných, takže za večer ji stihnete jako nic. Rozumněla jsem všem členům rodiny a zároveň nikomu. U matky jsem chápala některé výbuchy vzteku, někdy mi přišla zbytečně hysterická. Hlavní hrdinka byla usmolená lenoška s obrovským talentem, která se ale ze strachu nebo studu bojí cokoliv rodičům říct. Chyba byla na všech stranách. Konec byl... zbytečný. Jen jsem nad ním zakroutila hlavou.

26.01.2020 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knihu nemůžu hodnotit, protože jsem ji nedočetla. Věnovala jsem svou pozornost 150 stranám a kniha mě i tak nestačila ničím zaujmout.Jestli kniha pokračuje stále ve stejném tempu jako prvních 150 stran, tak jsem ráda, že jsem ji odložila. Raději jsem šla mýt nádobí.

27.07.2015

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Tahle kniha byla asi nejslabší, co jsem od Elle Kennedy četla. Blakea jsem si oblíbila už v knihách Him a Us, které jsou o Wessovi a Jamiem, takže jsem věděla, co je to za střevo :-D Ale Jessica na mě působila dojmem neschopnosti a neustálé sebelítosti. Nemám ráda takové hrdinky. Neustále si akorát stěžovala, že nemá peníze. Holka, slyšela jsi někdy o práci na částečný úvazek nebo o brigádě? Ne? Pravda, ty si raději vše necháš platit rodiči... takže asi tak :-) Jinak se kniha četla sama a hlášky byly vtipné. To jsou pro mě ale veškeré plusy.

20.05.2019 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh je obsažen asi jen do poloviny knihy. Zbytek jsou fotografie, text písně od Lounové a psi a lidé, kterými byly postavy inspirovány. Rozhodně bych tuto knihu nedoporučila dětem, je v ní mnoho zla a smutku. A štěstí najdete asi až na dvou až třech posledních stranách. Jedná se o plochý příběh plný utrpení.

12.01.2020 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Upřímně, přečetla jsem polovinu a přemýšlím, že tu knihu odhodím. Z hlavní hrdinky jsem už totálně zhnusená. Z jejího sobeckého a bezohledného chování vůči oběma mužům. Zatím mě v knize bavily pouze dvě části, a to den do halloweenské party (vy víte kvůli jaké hrozné události) a pak útok rebelů. Jediná místa, kdy se v knize opravdu něco děje. Myslela jsem si na začátku prvního dílu, že Amerika bude bojovná a rozhodná... ale čím více čtu, tím více se utvrzuji v názoru, že opak je pravdou. A TEĎ SPOILER: A vůbec, který normální člověk, který je svědkem bičování někoho blízkého, protože měl fyzický kontakt s někým jiným než s princem, by si dal hned následující den dostaveníčko? V tu chvíli jsem procitla a uvědomila si, že je Amerika někdy úplně blbá. Maličko mě ještě překvapil hned začátek knihy. V prvním díle se princ s Amerikou sotva dotknout, na první stránce ale vedle sebe leží na dece a rovnou si tykají. Kde došlo ke změně? To byl mezi knihami nějaký větší časový odstup? Mno,... uvidím, jestli to vůbec dočtu, ale už teď se mi to zdá jako utrpení :-(

04.09.2019 2 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Knihu jsem začala číst v deset večer a šla spát v půl čtvrté ráno. Příběh vás naprosto pohltí. Postavy jsou sympatické a komplikované. Pěkně jsem si pobrečela. Jedná se pro mě o první dílo od této autorky. Styl psaní mi absolutně vyhovuje a chystám se určitě na další.

01.07.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

I 3 hvězdičky jsou moc. Opět nechápu označení světového bestselleru. V knize není jediný člověk, který by mi byl sympatický a udržel mě u knihy. Několikrát jsem odolávala knihu úplně odložit, ale nemám ráda nedočtené knihy, tak jsem nakonec přemluvila sama sebe. Hlavní hrdinku bych já sama několikrát zabila. Je to pitomá, věčně ožralá pronásledovatelka, která se cpe do věcí, do kterých jí nic není a všem úplně bezdůvodně lže a diví se, že to má následky. Všechny ženy v knize jsou hysterické nány a pánové agresivní sobci. Nikdo normální. Už není, co dodat.

23.04.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Románů jsem přečetla už nepočitatelně, ale žádná mě nedojala tolik jako tato. Ikdyž už jsem několik knih na to stejné téma četla, už si je téměř nepamatuju, ale tahle se vám strašně moc vryje do paměti.Je skvěle napsaná a neuvěřitelně emotivní a vy si ke knížce musíte povinně ještě koupit balík kapesníků. Do hlavní postavy se vcítíte během několika prvních stránek a přemítáte, jak by jste se asi zachovali na jejím místě... co byste udělali jinak nebo naopak neudělali vůbec a jak byste se chovali na místě ochrnutého Willa, který se na světě už nemá z čeho těšit.

26.03.2014 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha jasně zobrazuje, jak se lid dobrovolně nechává zotročovat a ze strachu z toho, aby je nepotkal stejný osud jako upálené nešťastníky, mlčí a čeká na zázrak od Boha anebo od vrchnosti. Pomoc ale nepřijde a tak procesy neustávají po celých 8 let. Také je krásně napsáno, jak se jednotliví inkvizitoři obohacují na dlouho trvajících procesech a jak je nemožné vyváznout bez trestu a dokázat svou nevinu.

10.05.2013

Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Nejdoporučovanější učebnice angličtiny pro samouky. Je už velmi stará, ale jelikož je výborná, neustále se vydává. Také ji často vyžadují na kurzech angličtiny.

06.05.2013

První První Kiera Cass

Ufff, dobré, nakonec to nebylo tak hrozné jako druhý díl. Tady se aspoň něco děje. I tak mi ale přijde, že čas, který jsem nad sérií strávila, byl spíš zbytečný.

07.09.2019 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Nevím, proč všichni srovnávají tento titul s Harrym Potterem. Podle mě mají společného jen to, že se děj odehrává na kouzelnické škole. Jinak je děj naprosto odlišný, stejně tak postavy. Myslím si, že kdyby autorka trochu víc rozvinula děj a udělala s jedné knihy třeba trilogii, mohlo to dopadnout úplně jinak. Námět nebyl vůbec špatný. Baze jsem si docela oblíbila, jeho city se mi nezdály nějak "mimo mísu," to spíš až city Simona k němu. Komu se tento titul líbil, obzvlášť pak fantasy s homosexuální tématikou, rozhodně doporučuji Napůl zlý. To byla teprve jízda!

29.04.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Byla jsem schopná přečíst asi třetinu této knihy a je jedním slovem nechutná. Lidé v ní se chovají jako spodina ze středověku, až je to nemyslitelné. Nevím, jestli v ní budu vůbec pokračovat.

14.05.2018 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha je výborná. Líbila se mi ještě víc než Simon Spears. Nemám moc ráda knihy, které se odehrávají v českém prostředí, ale tady jsem si zvykla okamžitě. Postavy prochází spolu mnoha problémy a jsou vyspělejší a rádi filozofují. Řekněme si narovinu, jsou to malí geniové :-D Děj pomalu plyne, ale je tak nabitý emocemi a barvitými rozhovory, že žádnou akci ani nepotřebujete. Rozhodně doporučuji.

14.03.2018 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Abych řekla pravdu, nerada čtu strašně profláknuté tituly, které Vám všichni doporučují (Harry Potter, Narnie, Pán Prstenů), ale udělala jsem výjimku a zkusila Noční klub. A byla to opravdu jízda. Neskutečně jsem se nasmála a akce bylo tolik, že jsem si říkala, že být hlavní postava, po prvních 20 stránkách bych odpadla vyčerpáním. Dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Kotleta mě trochu zklamal, ale Kulhánek rozhodně ne!

14.08.2016 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Pořád tak nějak přemýšlím, kolik hvězdiček mám dát. Je to tak na 3,5. Hádky a chyby obou hlavních postav se neustále opakují. Už jsem so říkala, tak už se rozejděte, Tesso, zkus to už konečně s tím Zedem, stejně po tom všichni tajně touží. Když už si říkám, že víc problémů snad ani už nemohou řešit, tak se objeví další a nakonec nezbyde v celé knize žádná normální obyčejná postava, která by si neprocházela nějakým těžkým obdobím. Hodnocení přidám asi po čase. Kniha mi ale opravdu rychle utíkala. Dobře se čte. Líbí se mi, že autorka zůstala u obou pohledů. Hardinův pohled je pro mě stále zajímavější. Ale opravdu ta kniha musela bý tak dlouhá?

23.07.2016 3 z 5

Málokterá kniha vám přivodí tolik šoků jako tato. Když už si myslíte, že situace asi už nemůže být horší, věřte mi, že autorka přijde s něčím ještě mnohem tragičtějším. Poslední díl posouvá celý komplet na úplně jinou úroveň. Dlouho se mi kniha tak nelíbila jako tato.

23.01.2015 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nemůžu se tím absolutně prokousat. Jeden příběh připomíná druhý, takže si vlastně ani jeden nezapamatujete.

22.11.2013 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Jednoduchý, ale napínavý a vtipný příběh mladého lovce duchů, na něhož by byl jako na syna pyšný i Dean Winchester. Pěkné hororové scény a sympatické postavy. Těším se na další díl :-) Byla jsem velmi spokojená, jen kdyby ta kniha byla delší.

11.04.2013 4 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Musím říct, že kresba je nádherná, příběh je bohatý a silný. Je to doslova jízda, a to je i z malé části problém. Je to pro mě až moc rychlé, za to ubírám jednu hvězdičku. Kdyby byla kniha delší o několik stran, vůbec by jí to neubralo na kvalitě.

02.06.2019 4 z 5