Eulenleiterin Eulenleiterin komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Četla...právě v ten správný moment.
(Ale nějak jsem ten konec celou dobu čekala.)

24.01.2019 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Asi chapu, proc se knize nedostalo az tak dobreho hodnoceni. Presto jsem si ze zacatku myslela, ze je tema jednoduse kontroverzni a neni salkem caje pro kazdeho. Pravdou spise je, ze celek opravdu neni nic extra. Prumerna kniha se zajimavym nametem, ktera nezanecha hlubsi dojem. Pribeh pusobil nerealne se svym premrstenym mnozstvim nahod hrajicich ve prospech obeti ci vysetrovatelu, nasledne ospravedlnovani techto benefitu me pouze otravovalo. Cetlo se to vsak dobre a nektere casti byly zajimave. Budu delat, ze posledni trapna lacina kapitola zde vubec nebyla. Oddechovka s naznakem psychologie pro mene narocne cterare thrilleru. Spinac by se mi btw hodil.

26.06.2018 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Dokonalejší knihu budu jen těžko hledat

08.02.2018 5 z 5

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Rok před touto knihou jsem četla i Slepou skvrnu. Pokud bych měla srovnávat, Žhář měl sice méně poutavý námět, ale kupodivu mě bavil více, celkově mě mile překvapil, ovšem pořád pouze lepší hezký průměr. Od chvíle, kdy jsem najela na 2. část mě čtení bavilo o něco méně. Chvílemi jsem už jen počítala stránky, kdy bude konec, ten to ale celé zachránil. Žhář neurazí, celkově dost slušná četba.

15.07.2017 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Pro mě nádherná poezie plná hlubokých citů a myšlenek s vysokou hodnotou. Všechna čest geniálnímu Shakespearovi..

26.05.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mám být upřímná? Miluji tuhle knihu ❤

23.05.2017 5 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí * antologie

Neurazí, nenadchne, vlastně skoro žádný dojem nezanechá. Šanci dostaly všechny povídky, ale s přivřenýma očima zaujaly jen dvě. Zbytek byl velmi průhledný, ohraný a jedno klišé za druhým. Asi jsem čekala něco kreativnějšího. Cením povídky Schody a Osudová láska.

28.10.2020 3 z 5

Noci, po nichž nepřichází ráno Noci, po nichž nepřichází ráno J. H. Krchovský (p)

Svělé, jedinečné a originalitou oplývající. Snad nikdy jsem u poezie nepocítila tolik protichůdných emocí a nikdy mne morbidita tolik nepobavila a neokouzlila zároveň.

15.01.2020 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Kreativní nesmysl. Avšak s přibývajícími stránkami se čím dál více vytrácí kreativní a narůstá nesmysl.

01.11.2019

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Zřejmě jsem u tohoto autora nepřišla na pravou podstatu věci. Povídky mi moc nedávaly smysl a pro mě postrádaly nějakou pointu. Často jsem si říkala, proč to ten člověk vlastně napsal, za jakým účelem, že je to jen slepý výkřik, protože já ve většině přečtených povídek nic hlubšího nenašla. Je mi líto - nedočteno.

14.09.2017 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Milá knížka.Nekonečně dokola ohrávané téma "Jsem smutný a nepochopený teenager", které bylo pojato nečekaně poutavým způsobem. Kniha velkou částí připomíná stovky jiných ze středoškolského prostředí - má vše, co běžné příběhy pro holky kolem třináctky obsahují, včetně svůdného, geniálního, německého bad boye??!! No neber to, že.. Z takových už jsem vážně trochu vyrostla, ale zde bylo i něco navíc, což dělá tento příběh o něco zajímavějším. Myšlenka duševní nemoci, která znemožňuje běžný románek na střední, se mi moc líbila. Škoda, že jsem knížku nečetla dříve, bývala bych z ní byla jistě nadšenější, ale pěkná práce. :)

11.09.2017 5 z 5

Šepot Šepot Isabel Abedi

Zajímavá a poutavá myšlenka, která má ovšem neskutečně mizerné, nudné a primitivní zpracování.. U knihy jsem se nudila i tam, kde by to být nemělo.. Vážně škoda, opravdu by se s tím příběhem dalo velmi dobře pohrát a udělat z něj tak velkolepý bestseller s překvapivou zápletkou. A ten konec? Ach jo, přišlo mi, že už se i sama autorka tak nudila, že vybrala random postavu z vesnice, aby knihu ukončila..

12.05.2017 2 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Kniha ve mně zanechala docela silný dojem a vychutnávala jsem si ji až do konce. Podle hodnocení bych to nečekala, ale oblíbila jsem si způsob, jakým autorka knihu podala. Já si toho chlápka prostě nemohla nezamilovat. Dobře, narušená záporná postava, která tak upřímně naivním a zaslepeně subjektivním způsobem vypráví své trable s děvčetem, které ho nechce, ačkoliv pro něj udělal vše, vše, aby žili šťastně až na věky, Fňuk...Fňuk...Fňuk... A proč se s tím vlastně nesžít? Přijmout ho a fandit mu, jako všem našim knižním hrdinům? Možná je to jen klasická vlastnost - mít slabost pro padouchy, ale řekněte, nebylo sladké pozorovat jeho zaslepenou lásku? Uznávám, jestli mi tato kniha něco dala, bylo to zamýšlení se nad vlastním vztahem, takže aspoň vím, kde nechci, aby to skončilo :D Na závěr bych jen dodala, že nedoporučuji brát tuto psychologicky propracovanou, místy upřímně úchylnou a perverzní knihu na týdenní pobyt na horách, kde s ní vyděsíte své přátele ;) A já se vrhám na druhý díl!

11.03.2017 5 z 5

Proměny démona Proměny démona Michail Jurjevič Lermontov

Nádherné melancholické verše, ze kterých intenzivně proudí hřejivé přívaly silných emocí, a to nejen těch autorových. Díky nim se Lermontov probil mezi mé nejoblíbenější autory. Nutnost pro všechny milovníky romantismu. ❤️

16.03.2021 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Zpočátku jsem ze sbírky byla zklamaná a během četby jsem uznala, že můj počáteční přístup k této autorce byl zcela špatný. Postupně mi totiž docházelo, že ji nelze postavit před laťku nastavenou klasickými básníky a očekávat, že toto dílo bude mít podobnou jazykovou či hloubkovou úroveň. Pokud bych na to pohlížela takto, sbírku bych nevrle odsoudila a odložila. Došlo mi ale, že je to jakási autorčina sebeterapie formou "deníku", ve kterém se vyrovnává, vyvíjí a posouvá v životě ke světlu a pokud jí psaní pomáhalo, pak tato sbírka význam a hodnotu má, největší pro ni samotnou. I tak se ale trochu podivuji, jaký úspěch dokázala sklidit. Abych ale nebyla jen skeptická, dotýká se zde závažných témat, která stojí za pozornost.

29.01.2021

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Bezesporu nejslabší díl série, neb mu chyběl onen nezaměnitelně nekompromisní šmak Dornových knih. Celý příběh byl takové našlapování kolem a poslední stránka přišla dříve, než jsem stihla postřehnout, že už by mi měla zatuhnout krev v žilách. Lehce zklamaná jsem však pouze proto, že jsem si u tohoto autora zvykla na luxus nadstandardního temného psycha, které u mě hned tak nemá konkurenci.

14.07.2019 4 z 5

Zátoka smrti Zátoka smrti Josef Karel Šlejhar

Brilantní jazyk, mrazivě upřímné,dokonale krásné.

06.01.2019 5 z 5