essterkaa essterkaa komentáře u knih

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Velmi čtivá a tématem zajímavá kniha. Smyšlený děj zasazený do reálných událostí jara 1968. Jedna z knih u které si uvědomíte, jak jste vděční svým rodičům za to, že bojovali za pád komunismu.

12.06.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Při čtení knih o holocaustu si človek uvědomí, co všechno byli lidé schopni přežít. Jak pevnou vůli museli mít. Takových knih jsem četla již více, ale i přesto se všemu stále znovu nestačím divit. Je dobré, že takové knihy jsou, protože si alespoň uvědomíme všechny ty hrůzy. Teď už je jen na nás abychom bojovali za to, aby se to už nikdy neopakovalo. Této knize přibývá na hodnotě fakt, že je psána podle skutečného příběhu, protože skutečnost, že tohle někdo zažil je naprosto neuvěřitelná. Velmi doporučuji!

22.01.2019 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Na to, jak je kniha krátká, tak je opravdu velmi silná.

11.01.2019 5 z 5

Bouda, která krmí milion dětí Bouda, která krmí milion dětí Magnus MacFarlane-Barrow

Neuvěřitelně dojemný a silný příběh. Je úžasné, že na všech příbězích je zřejmé, že dílo Mary´s Meals má obrovskou Boží podporu. Tato kniha určitě nenechá nikoho jen tak chladným.

07.08.2018 5 z 5

YOUCAT - Bible YOUCAT - Bible kolektiv autorů

Kniha Youcat Bible se mi opravdu líbila. Je to v podstatě zkrácená Bible. Jsou zde vybrané určité pasáže, které jsou po bocích vysvětleny, nebo jsou zde přidány citáty, které se k daným úryvkům hodí. Moc se mi zde líbil Starý zákon, jelikož ten je z celé Bible (podle mě) nejsložitější a tady byl krásně vysvětlen a zároveň zkrácen. Samozřejmě tato verze Bible nemůže nahradit normální celou Bibli, ale je dobrou cestou k tomu, jak pochopit určité sovislosti mezi starým a novým zákonem. Doporučuji si přečíst tomu, kdo chce začít s čtením Bible. Mohla by to být dobrá motivace k pozdějšímu pokračování čtení Písma. :)

18.03.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Soudní dění se mi zdálo trochu zdlouhavé. Ale nakonec mi to ani nevadilo. Kniha měla vše, co se od skvělého románu očekává.

02.04.2024 5 z 5

Františkáni z Bronxu Františkáni z Bronxu Luc Adrian

V knize jsou obsaženy silná svědectví o Boží lásce mezi námi. Neuvěřitelné, kolik milosti a vyslyšených proseb se nám od Pána dostane, když v něj budeme doufat a milovat ho celým svým srdcem. Velmi inspirující kniha!

30.07.2019 5 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Nádherná kniha a překrásné ilustrace. Život Exupéryho byl velmi obdivuhodný a to ani nemluvím o tom všem, co tento úžasný autor po sobě zanechal. A právě tohle a ještě více je skryto v knize Pilot a malý princ. Knihu doporučuji milovníkům Malého prince a všem velkým snílkům. :)

01.05.2018 5 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Ne jedna slza kápla nad touto knihou. Opravdu překrásný příběh o lásce. O tom, že Bůh k nám promlouvá i v obyčejných životech a je jen na nás, jak tuto skutečnost přijmeme.

18.02.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Krátká, poutavá, nenáročná kniha. Čapek opět nezklamal! :)

07.02.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Úžasná kniha. Film patří mezi mé nejoblíbenější, ale tohle? To je mnohonásobně lepší! Napínavé, nečekané, srdcervoucí, prostě skvělé! :)

13.12.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě příliš náročná kniha. Po přečtení z ní mám mnohem lepší pocit, než při čtení.

19.09.2017 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velmi silná kniha vedoucí k hlubokému zamyšlení. Aktuální téma nejen v USA, ale i u nás. Kniha byla psaná i velmi čtivou formou, i když se jedná o tak náročné téma. Doporučuji.

02.02.2024 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Některé pasáže byly trochu nudné a zdlouhavé, což ale k této době patří. Jinak to byla moc milá romantická knížka, kdy ale vlastně od začátku tak nějak víte, jak to dopadne. Stejně jste nakonec ale rádi, že je to tak, jak jste si celou dobu mysleli. :)

07.01.2024 4 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Nádherná knížka pro děti. Četli jsme s dcerou (3 roky) a už nechce před spaním žádnou jinou. Dědeček je opravdu pohádkový! :)

19.11.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tak tohle byla opravdu hodně silná kniha. Nejen díky tomu, že popisuje hrůzu gulagů, ale taky proto, že zachycuje život tak inspirativního člověka, jako byla Cilka. Její statečnost, vytrvalost a rozdávání se pro druhé mě přímo uchvátila. Díky za tuto knihu.

01.07.2023 5 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Neskutečná knížka. Plná utrpení, násilí a hrůzy. Ale taky odpuštění, lásky a obrovské víry v Boha. Kniha je mi velkou inspirací co se víry týče a určitě ji vřele doporučuji k přečtení všem ostatním.

30.03.2022 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla o Havlovi spoustu nových informací, které mě opravdu překvapily. K Václavovi Havlovi vzhlížím jako k velké osobnosti. Nyní však mimo jiné vím, že v osobním životě mi určitě vzorem není. To, co však byl ochotný udělat pro naši zemi je velmi chvályhodné. Za to můj obdiv bude mít rozhodně vždycky.

Kniha byla až na pár pasáží čtivá. Některé části byly z mého pohledu zbytečně rozpitvané.

28.02.2022 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Poměrně pomalý děj. I přes krátkost knihy mi přišlo čtení zdlouhavé. Bohužel mě kniha moc nezaujala.

10.09.2021 3 z 5

Ruku v ruce s Ježíšem Ruku v ruce s Ježíšem Elias Vella

Velmi povedená kniha, která obsahuje mnoho zajímavých myšlenek. Do současnosti mi dala opravdu hodně podnětů. Ke knize se určitě ještě v budoucnu vrátím. Mám pocit, že jsem neměla šanci všechny ty zajímavé myšlenky napoprvé pochytit. :)

08.03.2021 5 z 5