Erlif Erlif komentáře u knih

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Očekávala jsem YA a dostala jsem YA, tyhle knížky beru jako oddychovky a že jsou určené pro menší/mladší generaci... A pak bych tomu neměla co vytknout, za pár let, pokud se dceři budou líbit upíři, tohle bude jasná volba..

Děj je rozhodně čtivý, měla jsem pocit, že se tam pořád něco děje, ano člověk přihmouří oči nad různými detaily... nebo konáním dívky, někdy se jí až moc drží štěstí.. ale řekla bych, že to funguje... s mezerami ale funguje... Sice se občas chová dost nelogicky nebo se semele něco, nad čím člověk kroutí hlavou, ale vlastně proč ne..?

Další díly mají lepší hodnocení, tak jsem na ně upřímně zvědavá.

30.04.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Tak a je tu dlouho očekávající další díl.. pátý díl... a troufám si říct, že opravdu poslední a série je prostě zakončená/ukončená a příběh Výhně opravdu skončil.

Už od začátku téhle série jsem si říkala, jak to ten autor zakončí, jak tohle může dopadnout. Pamatuji si, že u některých z předchozích dílů jsem nejednou měla na krajíčku (kecám brečela jsem jak želva), jak moc mě příběhl pohltil. A byť jsem to brala spíš jako YA čtení, moc se mi to líbilo, takové oddychové čtení, kde se ale pořád něco děje a poslední díl jsem měla opravdu problém odložit. Autor píše opravdu skvěle a už teď se těším, co dalšího vymyslí.

10.04.2024 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tohle bylo opravdu za trest...

Jak už varuje anotace, hned na začátku nám autorka odhalí karty, to bych řekla, že knize neuškodilo, se vším se dá nějak pracovat...

Co mi tady ale hrozně moc vadilo bylo to jedno velké klišé a s prominutím demence postav. Omlouvám se, tohle napsat slušně oporavdu nešlo. Chápu, že vyvarovat se klišé nejde, že v knize musí být, ale tady toho bylo opravdu moc.

Charaktery postrádají hloubku, samotné vraždy jsou jen okrajově zmíněné. A člověk opravdu jen nevěřícně kroutí hlavou. A nějaké psycho? Ani bych neřekla...

13.03.2023 2 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Tak to byla opět jízda a přečteno za pár dnů. Kdo autorku zná, dostane přesně to, na co je zvyklý.
Charles, Anna a Tag. Úžasné trio, pár velice vtipných dialogů, ano rozesmála jsem se nahlas v restauraci při obědu.
Dozvídáme se více o Branově družce Leah, kterou asi nemá rád žádný čtenář. Jsem ráda, že dostala svůj prostor, ale stále se u mě řadí mezi nesympatické osoby...
Závěr knihy je opět velmi akční a napínavý a kniha se špatně odkládá.

07.01.2022 5 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

Kolikátá že už je to knížka od dua Preston & Child, kterou jsem přečetla? :-)))

Kdo tyhle autory zná, tak ví, co od nich může čekat... Je to precizně promyšlený příběh, člověk se opět dozví spoustu zajímavých věcí kolem. Autoři mají knihy velmi dobře propracované. Někdo si může myslet, že začátek má pomalý rozjezd, ale dějová akční křivka stoupá strmě vzhůru a kniha se ke konci nedá odložit.
Těším se na další díl Nory a Corrie... Jen doufám, že nebude ticho po pěšině jako s jejich sérií s Gideonem..

02.01.2022 5 z 5

Přísně tajná Přísně tajná Janet Evanovich

Trošku jsem váhala, jestli mám kupovat 21. díl v pořadí, když tu u nás vyšel jako poslední díl díl číslo 6. Nakonec mě ukecala sleva ve výprodeji a nelituji, protože vůbec nevadilo, že knihy 7 až 20 jsem nečetla. Stále ti samí lidé, příběh se možná ani nikam extra neposunul... :) Ze začátku jsem se ale nemohla začíst... pak se děj rozeběhl a super :) Autorka má poněkud zvrácený smysl pro humor (viz scéna se psem), takhle dobře jsem se dlouho opravdu nezasmála!! :-)

06.12.2021 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Knihu jsem přečetla za tři dny, to už se mi dlouho nestalo. Příběh je vyprávěn formou deníku hlavního hrdiny, trocha přímé řeči a dialogů tu je, ale opravdu málo.. A přesto to knize neubralo na čtivosti. Autor má neuvěřitelnou představivost a umí to sakra dobře popsat. Za mě rozhodně pecka!

16.11.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Knížku jsem si vzala druhý den jako čtení k vodě a tak jsem ji opravdu zvládla přelouskat za dva dny... :) Kniha zaujme opravdu od první stránky... Řekla bych, že se tam pořád něco děje, v půlce jsem si pak říkala, sakra o čem bude další část knížky a jo dobré to bylo :)
Nečekejte žádné nechutnosti nebo kdo ví co, je to takový jednoduché thriller ze života, který neurazí, ale je velmi dobře psaný.
Zůstává jen jedna otázka k zamyšlení a ze které opravu mrazí... Co jste Vy schopni všechno udělat, pokud Vám unesou dítě?

17.08.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knihu mi v knihkupectví doporučili se slovy "pokud se Vám líbí Hunger Games".... No tak to nebylo moc o čem přemýšlet.. Odrazoval mě vesmír, sci-fi zase tak moc nemusím, takže jsem s knihou váhala a rozhodně bych sama po ní nejspíš nesáhla... Ale prodavačka se opravdu trefila. Kniha začíná od prvních stránek zajímavě, myslím, že mě opravdu překvapilo, že jméno hlavního hrdiny je napsáno, až na 30. straně. To mi přijde krapet neobvyklé, ale proč ne? :) Příběh je napsán poutavě, dokázal i překvapit a několikrát a rozhodně po dočtení sahám po dalším dílu a zajímá mě, co sakra bude dál? Autor se nezdržuje sálodlouhým popisováním či vysvětlováním, neřekla bych, že je tam nějaká zbytečná omáčka... člověk si jen celou dobu říká, co mají sakra za lubem...

25.03.2021 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Pro mě byla tato kniha nejslabší a celkem zklamání... Začátek dobrý, byla jsem nadšená, ale pak to nějak zesláblo... Mrtvol bylo taky málo, řeší se tady jeden jediný docela starý případ.. nezachránil to ani konec... To že se tu více řeší vztahy mi nevadilo, ale spisovatelka k tomu měla přihodit víc mrtvol víc akce a byla bych možná spokojená :-)))

07.09.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Rozhodovala jsem se jestli 3 nebo 4 hvězdy... předchozí dostala tři, tady tedy možná za závěr dávám 4... Neřekla bych, že autorka píše špatně, ale začátek knihy bomba, od prvních stránek se začne něco dít.... říkám si super.. jenže pak kniha tak nějak ustrne a jede v rovině... kdyby autorka to, co nahustila do poslední čtvrtky knihy rozprostřela do celé, byla bych nadšená a dala plný počet hvězd.. Rozhodně to není kniha, kterou bych měla problém ji odložit.. Tady jsem naopak vyhledávala jinou aktivitu než právě čtení.. ano s blížícím se koncem příběhu, už byl problém knihu odložit, ale...
No a Chlapec... no, koho to překvapilo, mě tedy vůbec :-))))

28.08.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Musela jsem dát o hvězdičku méně, předchozí knížka byla jízda, tady mi to chybělo. Příběh nebyl špatný, četl se dobře, Angela píše krátké kapitoly, klidně i na stránku a to se mi líbí. V knize se stále něco dělo, jako vždy, ale něco mi tu chybělo. A i když dávám o hvědu méně, stále autorka patří mezi TOP oblíbence :) A že se o kousek víc zase dozvíme něco o Kim, mě potěšilo.

14.08.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Mně se to líbilo.. bylo fajn na chvilku odejít od drsných thrillerů a detektivek a přečíst si něco prostě fajnovýho, čtivýho, z prostřední střední školy...
Hodně čtenářů tu kritizuje přehnaný happy end, je to knížka v kategorii pro děti a mládež, jak jinak bych to mělo skončit? Já chtěla taky v 15ti letech číst jen samé happy ends :)
Vůbec by mi nevadilo přečíst si nějaké pokračování...

03.06.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Deaver má asi pocit, že toho napsal málo a tak pro nás vymyslel dalšího hrdinu :-)
Colter je vskutku zajímavá osoba. Kniha úplně špatná nebyla, nechtěla jsem to srovnávat s Rhymem, je to úplně něco jiného. Jen mi tu chyběl pohled vraha, pohled obětí. Někdo někoho unesl, Colter pátrá. Vše jen z jeho úhlu pohledu. Což mi přišla škoda. Jinak se kniha četla příjemně. A konec navnadil na další díl, kde se víc dozvíme o Colterově rodině.

11.11.2019 3 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Když tu tak čtu ty komentáře, jako bych četla jinou knihu... Autorku S.J. Bolton mám ráda, četla jsem od ní vše a patří k mým oblibeným spisovatelům, které zabírají větší část knihovny :-)
Ale do téhle knížky se mi nedařilo začíst, když se to povedlo, stejně působila dost zmateně... Vesměs se tam nic nedělo, což u psychologických knížek nevadí, ale tady mi nepřišlo, že by bylo využité i tohle téma... Ke konci už jsem stránky opravdu jen přelítávala, abych měla dočteno a něco se dozvěděla, konec mi přišel přeplácaný a úsměvný a možná i lehce překvapující :-)

29.05.2019 1 z 5

Serafína a roztrieštené srdce Serafína a roztrieštené srdce Robert Beatty

Tak od poslední knihy jsem se nemohla odtrhnout od začátku do konce. Tahle kniha si plný počet rozhodně zaslouží. Od prvních stránek napínavé a kniha Vám nedovolí ji odložit... Udržuje napětí, nemá hluchá místa a opravdu jsem ji zhltla jedním dechem za jeden den :-) Jen tedy člověk nesmí zapomínat, že čte knihu pro děti a mládež, takže je to napínavé takovým tím hezky milým způsobem :-)

29.03.2019 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Opět Vánoce, opět pod stromečkem kniha s Rhymem... Loňská příjemně překvapila a říkala jsem si, fajn, budu si přát další knížky od něj pod stromeček, ale tato kniha mi opět zasadila brouka, jestli mám potřebu tyto knížky dál mít v knihovně.

Co mě opravdu potěšilo byla absence vyšetřovacích tabulí, které mi nikdy nepřipadaly zajímavé, dříve jsem si naivně myslela, že v těch tabulích najdu nějakou souvislost, nikdy se tak nestalo a tak jsem je začala přeskakovat.

Tento příběh začíná zajímavě, ale pak jako by to trošku vázlo, vše je propojené, možná až překombinované, konec není ani nijak zvlášť napínavý... V závěru je opět zmíněn Hodinář, ale vlastně si jen pamatuji, že dal Rhymovi zabrat, že ho nikdy nechytil, ale abych si vzpomněla na samotného hodináře a jeho knihu... naprosto prázdno.

Takže mám opět rok na přemýšlení, zda další jeho knihu koupit či nikoli... :-)

02.01.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Rok se člověk těší na další díl, hlídá si, kdy to tu vyjde.. Zatím žádná kniha nebyla slabší... Ale tahle pro mě slabší je, né moc, ale na plných 5 hvězd to není.
Kniha špatná není, o tom žádná, stále bych řekla, že Chris Carter patří mezi to nej, co se dá sehnat v žánru detektivky. Ale umí to líp, od knihy jsem se sice místy nemohla odtrhnout, jednou skoro infarktový stav, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tomu něco chybělo, něco, co doposud nechybělo v žádné knize.

29.10.2018 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Kniha byla stejně obstojná jako první díl... Neřekla bych, že mě kniha uchvátila, ale dala mi, co jsem očekávala. Kdo čeká mraky mrtvol, bude zklamaný, ale i přesto to knize neubralo na napětí a čtivosti. O hvězdu méně dávám jen proto, že bych brala více mrtvol a možná trošku detailnější propracování :-)

22.05.2018 4 z 5

Od knihy jsem nečekala nic, takže jsem byla příjemně překvapená.. takové čtivé, ničím ale nepřekvapivé... no čekala jsem to asi horší... vsadit na vydání pracovního scénáře - bylo to takové jiné počtení... ale neřekla bych, že špatné, jen nezvyklé...

08.01.2018 4 z 5