Erinien Erinien komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Chytla mě a neopustila. Kniha o síle obyčejné ženy. Nebyla nijak vzdělaná ani angažovaná ale byla laskavá a srdce měla na správném místě a to je vlastně to nejdůležitější.

28.10.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Lehce zklamaná, protože jsem o Kavárně četla tolik skvělých výkřiků a recenzí. Tipla bych že je to tím, že ji spousta lidí četla jako první a autorka umí okouzlit svým stylem. Já jako první četla Pekárnu a tak pro mě bude první asi navždycky ona. Samozřejmě po přečtení Kavárny hygguju dům, protože jsem zase nadšená z náhledu na další kulturu a její pojetí života. Kávu nemám chuť si uvařit. Co se romantické linky týká, je dobrá až nadprůměrná ale tolik mě za srdce nechytla.

02.09.2023 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Na Elle většinou oceňuji určitou "reálnost" charakterů a to, že jsou to relativně "obyčejní lidé." Tady jsem ale dostala naservirovanou pretty woman v bledě modrém. Neskutečně krásný slavný a bohatý herec se neuvěřitelnou náhodou ocitne v životě jedné zrzavé workoholičky a odmýtne z něj odejít. Pořád je to dobře napsané, řemeslně zvládnuté, je tam opravdu hodně erotických scén. Proto hodnotím relativně nizko.

13.08.2021 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tahle kniha mi sedla z těch Marianinych snad nejvíc. Má to zase asi tisíc stran (vím, jen necelých 500) ale Vanessa mi nelezla na nervy (narozdíl od krasobruslařky z Lukova). Klidně by se to mohlo trochu proškrtat. Oceňuji, že se snaží opravdu držet charaktery a hlavní hrdinky a hrdinové jejich knih mají propracovanou minulost, která je ovlivňuje. Aiden mi byl sympatický svou strohostí a bručounstvím. Zase mi v závěru chybělo nějaký pohled z jeho strany - třeba miloval jsem tě už když jsi pro mě pracovala, nebo až když jsi odešla, tak mi došlo jak tě potřebuji.

18.04.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak tohle byl dost originální a neotřelý nápad na romantickou knihu. Vážně si nejste jistí, jaký vlastně hlavní hrdina je, vždyť pořád hraje nějaké role. Kromě toho že je ve všech perfektní a sexy. První půlka knihy mě bavila asi víc ale od autorky si ráda něco dalšího přečtu.

21.03.2023 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tahle kniha ve mě zůstala ještě několik dní, všem jsem o ní vyprávěla a měla jsem pocit, že jsem Pacifickou hřebenovku prošla se slečnou Zbloudilou. Úžasné.

03.07.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Autorce se povedlo podle mě napsat kultovní dílo. Kdybych to četla v šestnácti, tak si pořídím knihy a budu je číst ještě minimálně dvakrát a budu chodit v tričku s vránou a nápisem I love you Kaz. To byla jízda. Hlavní hrdinové pokračují v sérií odvážných plánu, náhod a nečekaných překvapení, které jim tyhle plány hatí. Ještě že je Kaz (autorka) tak geniální aby ten spletenec rozšmodrchal/a. Charaktery se prohlubují a všem hrozně fandíte. Závěr za mě spokojenost. Teď asi půjdu číst Grišu.

10.04.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Wau, poslední dva dny jsem v každé volné chvíli četla. A teď se třesu na druhý díl. Ke knize mě dostal seriál z Netflixu, který mám rozkoukany, takže postavy pro mě měly tvář herců. A i přesto že jsem o nich něco věděla, tak mě čtení nenudilo. Výborné charaktery.

07.04.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Poslední dobou bývám z knih od Elle poněkud zklamaná. Možná mám vysoká očekávání ale off Campus série se mi zažrala pod kůži tak, že nekecám, každý její díl jsem četla už aspoň třikrát. V novějších knihách však jako by se něco ztratilo. A neříkám to jen z nostalgického pohledu, protože Plán a Návrh jsem četla (znovu), minulý měsíc. Přijde mi, že hlavní postavy ztrácejí charakter, takovou tu určitou nedokonalost kterou jsem na nich zbožňovala.
1) byla jsem ráda že čtu o všech známých ale taky to bylo tak nějak zbytečné. Přišla jsem si, že jsem skočila na vejičku lidem, kteří chtějí jen vydělat.
2) mořilo mě neustálé opakování a zmiňovaní děje předchozích knih
3) nápad s Alexandrem byl vtipný a škoda, že ho nebylo v ději víc.
4) skupinový chat byla nejvtipnější část všech textů.
5) několikrát jsem se hrozně moc zasmála. Tak že jsem si málem vzbudila děti (líbánky za trest)
6)I když byla snaha o kontinuitu, možná my ono seřazení čtyř příběhu a jejich striktní oddělení vlastně nesedlo. Jako by to byly čtyři povídky, co se odehrávají za sebou.
7) to co je za mě nejdůležitější, nemám chuť si Odkaz přečíst znovu.

17.11.2022 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Super čtení, výborně napsané dialogy, vtipné. Postavy uvěřitelné, minimálně uvěřitelnější než obvykle. Hlavní hrdinka je sympatická a hlavně nikdo nepodléhá hloupým doměnkám, dokud si o tom s druhým nepromluví, super, chci ještě! Dávám autorce druhou šanci:)

30.07.2019 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Za mě jedna z nejslabších knih od autorky, asi proto, že hlavní hrdinka mi byla ze začátku dost nesympatická a ty její trapasy ve stylu Bridget Jonesové my neseděly. V téhle knize se nepeče ani nevaří, to mě mrzí, protože to na knihách Caplinové miluju. Není tu ani poznávání nějaké nové kultury, života, jen prostě obyčejná agitka jak je život v komunitě na vsi lepší než ve městě. Omlouvám se, jestli to v Anglii takhle opravdu chodí, na mě to bylo trochu moc idylické. Jo a taky možná má někdo po přečtení chuť pořídit si psa, toho už mám, takže já tu chuť nemám.

18.10.2023 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Julie Caplinová mě prostě umí nadchnout přesahem, který do svých knih vkládá. Asi po pěti letech jsem si uvařila zelený čaj a mám chuť pěstovat bonsaie a fotit.

02.09.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem si vzala jako oddechové čtení do porodnice a nezklamala. Líbilo se mi, jak je to takové hezky české, příběhy blízké realitě, ne všechny možnosti kam se může příběh rozeběhnout jsou využité, což je pěkné. Hlavní postavy mají své chyby ale zároveň jsou i sympatické.

13.11.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Och, tak tato kniha naplnila mou touhu po letním oddechovém romantickém čtení. Hlavně mě bavil charakter hlavního hrdiny a to nadšení pro jídlo.

10.07.2021 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Možná jsem teď přečetla moc knížek od Elle Kennedy za sebou a tak v porovnání s ostatními musím dát o hvězdičku méně. Možná jsem se na příběh Summer a Fitziho až moc těšila. Bylo to dobré, ale off série je lepší. Přesto si ráda přečtu Brennin příběh. Velkou výhodou autorky je, že její postavy jsou vtipné a sympatické, těžko je nemilovat.

08.08.2019 3 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Čtenářská výzva, můj poslední kus, jinak bych po Stanislavovi Rudolfovi (RIP) určitě nesáhla. Vždycky mi přišlo zvláštní, že muž píše knihy pro dospívající dívky. Ale vlastně jsem dost překvapená s jakým porozuměním a vtipem to zvládal.

01.12.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Kráska a hráč je za mě lepší než Princezna a hráč. Autorce jsem pořád nepropadla a asi nikdy nepropadnu ale oceňuji její příběhy, snahu o hloubku postav a hlavně osobitý humor, který se projevuje hlavně v dialozích. Největší zádrhel je pro mě asi to, že se s postavami nesžiju a nepropadnu hlavnímu hrdinovy. Pořád nějak nemůžu dojít k tomu co mi vlastně nesedí, možná se někdy vrátím komentář dopsat až na to přijdu. I tak dávám čtvrtou hvězdu za pěknou žánrovku.

08.10.2023 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem a bavil mě tedy víc než Veronika. I když každý měl svou část příběhu o které druhý nic nevěděl, byl pro mě druhý příběh už jen takové dojasnovani, co se dělo, když se Jáchym nedíval. Před tím jsem četla Nejlepší víkend a líbil se mi víc. Přišel mi víc reálný. Jáchym s Veronikou žili jak na kolotoči a stihli toho za pár let, co by jiní žili celý život. A závěr už je jen taková nereálná souhra náhod. Zároveň mi během čtení neseděly nějaké detaily v sledu událostí. Jakoby Jáchym a Veronika v příbězích toho druhého nebyli totožní.

13.11.2021 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

A zpátky na BriarU. To zahřálo u srdce. U série už pro mě nemá takovou sílu ale přesto Elle umí a ví. V příběhu Huntera s Demi jsem měla pocit jako bychom se vrátili k počátkům k Návrhu s Garettem a Hanou. Výborný humor, části s Pablem byly k popukání a krásný závěr, který uzavřel i příběh Hollise a Rupi, který se provlékal knihami celé serie BriarU. Jen tři hvězdy dostává kniha protože ji srovnávám s ostatní tvorbou Elle Kennedy.

02.07.2020 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Wau. Jo. Nic složitějšího mě po dočtení nenapadá. Ano.

15.08.2019 5 z 5