Erika017 Erika017 komentáře u knih

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Docela hezký příběh. Je to takové to typické prostředí a problémy střední školy. Dobře se to četlo. Ač jsem to nečekala, kniha přinesla zajímavou myšlenku a to ohledně slova ,,otka". Je to zkratka k ,,ošklivá, tlustá kamarádka." Někdy si mezi svými kamarádkami můžeme připadat jako takové otky. Méně hezké, méně dobré, málo chytré. Ale pravdou je, že to stejně si o sobě většinou myslí i ty kamarádky. Že nejsou tak hezké jako ostatní....a vidí se taky jako otky. Z toho plyne ponaučení, že na sobě si často všímáme jen těch nedostatků a na dostatky a své kladné stránky často zapomínáme.... Kniha se mi líbila. Doporučuji

08.04.2022 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Čekala jsem trochu něco jiného, ale jinak proč ne, bylo to dobré. Někdy mě Mei hrozně vytáčela, dělala hloupá rozhodnutí ve stylu- Nemůžu mu to říct, naštval by se... a nakonec mu to stejně řekne někdo jiný a je to ještě horší. Nebo něco pořád odkládala, až bylo pozdě. Toto mi v některých knihám hrozně vadí.
Znám spoustu lidí, kteří tuto knihu naprosto miluji, a někteří ji zase úplně zavrhli a nelíbila se jim. Já jsem tak nějak mezi tím:)

31.03.2022 3 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Oproti sérii Drahokamy, co od autorky znám, se mi tohle zdálo hloupé, trapné... jako by to psal někdo jiný. Pokud to číst nebudete, rozhodně se nic nestane.

31.03.2022 2 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Hezké ukončení série. Doporučuji
Některé věci a situace se mi zdály trochu klišé, ale jinak fajn.

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Mě se to líbilo, takový příjemný dívčí příběh, který se dobře četl. Doporučuji

(Musím taky zmínit původní obálky, abych pravdu řekla, líbí se mi o dost víc, než ty filmové, ale to je věc názoru.)

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příjemná oddychovka, velmi mile čtení, dobře se to četlo, ale po takovém vysokém hodnocení a chvále, kterou jsem na knihu slyšela mě malinko zklamala. Ale to bylo možná proto, že jsem měla příliš vysoké očekávání. Jinak rozhodně doporučuji

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Zajímavé, dobře se to četlo a jako celé ukončení série skvělé, i když musím říct, že u tohoto dílu víc, než u kterého předtím, na mě dolehla taková tíseň a bezmoc, kterou jsem z knihy vycítila. Jinak opravdu dobré, doporučuji.
(Musím taky zmínit, že se v této i předchozí knize už neobjevovalo tolik ,,scén" jako v první trilogii.)

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Nebylo to tak dobré jako původní trilogie, ale i tak to bylo fajn. Příběh o Gideonovi mě moc nebavil, ale vyprávění o Eastonovi bylo už lepší. Jsem zvědavá, jak to dopadne, protože stejně jako u předchozích dílů, to skončilo velkým a překvapivým odhalením. Doporučuji

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělé, moc hezky ukončena série. I když abych se přiznala, možná se mi víc líbily ty předchozí díly. V tomto dílu se objevily určitě osoby, které mi hrozně lezly na nervy. Také mě velmi překvapilo, jak se celé to naladění knihy změnilo, z příjemné dívčí romanťárny se stala hotová detektivka. Celkově se mi to moc líbilo a mohu jenom doporučit.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Skvělé stejně jako první díl. Je to úžasná série doporučuji.

Jestli vám připadalo, že první díl skončil dost překvapivým a velkým odhalením, nebylo to nic proti tomu, jak skončil druhý díl. Hned jak jsem to dočetla, okamžitě jsem potřebovala další díl, bylo to fakt něco:) Doporučuji

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Nebylo to úplně hrozné, ale nejlepší to taky nebylo. Řekla bych taková průměrná knížka. Četla jsem už lepší knihy, ale jak se říká: ,,Umřít to nedá." Takže pokud nemáte co číst a sáhnete po této knize, nečekejte nic moc extra, ale číst se to dá.

Řekla bych, že je to taková ta knížka, kterou
si přečtěte a za měsíc si ji už nepamatujete.

31.03.2022 3 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Skvělá letní oddychovka. Ideální na horké letní dny. Bylo to milé, rychle a dobře se to četlo. Doporučuji

Siréna Siréna Kiera Cass

,,Zajímavé" řekla bych, že tohle je to slovo, které vystihuje tuto knihu. Zajímavá zápletka, zajímavý děj. Nebylo to tak dobré jako Selekce, ale rozhodně to stojí za přečtení. Doporučuji

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Skvělá kniha, která stojí za přečtení. Doporučuji

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Moc milý příběh, který se dobře a rychle četl. Je to jedna z mých oblíbenějších knih od autorky. Dobře se četla. A co teprve to dopisování! Bylo to skvělé! Rozhodně doporučuji.
Obzvlášť musím pochválit tu obálku, ta se povedla:)

Koruna Koruna Kiera Cass

Spoiler: Hodně mě zarazilo to zjištění ohledně krále Clarsona, to jsem prostě nečekala. Nevěřila jsem, že by byl něco takového schopen Amberly udělat. Jinak to bylo příjemné zakončení celé série. Erik, Kile i Henry byli fajn. Jsem ráda, že to tak dopadlo. Doporučuji

26.03.2022

Dcera Dcera Kiera Cass

I přesto, že první trilogie je o dost lepší i tento příběh mě velmi bavil. Líbilo se mi, že jsme mohla sledovat jak příběh samotné Eadlin tak i život Americy a Maxona a mnoha dalších, které jsem znala už z předchozích dílů. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Moc hezky zpracované, některé příběhy mě moc nebavily, ale některé byly naprosto kouzelné. Obzvlášť se mi líbil ten příběh o Marlee. A ty ilustrace! Celá kniha je moc hezky zpracovaná. Doporučuji

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak jak říkali mnozí přede mnou, tak jak budou určitě říkat i mnozí po mně, ta kniha i celá série je naprosto skvělá. Svět jako takový je také skvěle vymyšlený a v knize hezky vykreslený. Na to, že se má jednat o budoucnost, se mi spíš zdálo jako bychom se vrátiIi do minulosti, ale i tak to bylo příjemné čtení. America je skvělá a Maxon! Kdo by neměl rád Maxona?! :)
Celesta mi lezla na nervy, ale Marlee byla andílek. Úžasná kniha. Doporučuju

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Myslela jsem si, že to bude nějaký jednoduchý příběh, ale kniha mě velmi mile překvapila, četla se rychle a zároveň tam bylo i spoustu závažnějších témat. Leina nemoc tam byla hezky vykreslena, aby každý pochopil jak to má složité a jak je důležité, aby měl člověk někoho, na koho se může spolehnout. Doporučuji.

Spoiler: I když se mi zdá nepravděpodobné, že by se devatenáctiletá holka chtěla nastěhovat k někomu cizímu do bytu. A ještě, když ho předtím nachytala při krádeži. Jinak to bylo dobré.