Erika017 Erika017 komentáře u knih

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Tak tohle byla jízda, bohužel ne moc v dobrém slova smyslu. Během čtení jsem si říkala, že je to jedno klišé vedle druhého, ale docela mě to bavilo. Nicméně vůbec nechápu tu anotaci, protože popisuje něco jiného než se v knize odehrává a navíc se k nějakému pobytu na chatě, jak popisuje anotace, dostalo až za půlkou knihy. Jinak to bylo fajn až na pár frází typu neskutečně mu ti slušelo, kterými se tady opravdu nešetřilo. Ale ten konec, co to bylo?! Absolutně jsem to nechápala. Celé se to zvrtlo a já nechápala o co tam vlastně šlo. Protože se mi to zdálo (nevím jak to popsat) asi trapné, hloupé, smutné...? A poměrně zbytečné. Nechci to hodnotit negativně ale proč? Jinak se knižka četla rychle a byla i zajímavá, ale nerozumím anotaci ani tomu konci a hlavní zápletka, kdy se na sebe naštvali se mi taky zdála taková hloupá. Nicméně se mi líbilo, že se v knize objevila Berenika a Adrian z předchozí knihy, kterou jsem od autorky četla a moc se mi líbila. Ale tuhle bohužel vidím tak na 2,5*/5*

31.07.2023 2 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Úžasná kniha, která je neskutečně hezká, reálná a hlavně vtipná. Ze začátku jsem se trochu bála, hlavně toho tématu s covidem, ale udělala jsem opravdu dobře, že jsem si knihu nakonec přečetla, protože byla skvělá a téma covidu je tam jen tak lehce zapojené. Dejte prosím i Vy této knize šanci. 6*/5*:))

05.11.2022 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Opravdu zajímavá kniha. Narazila jsem na ni v knihovně docela náhodou a protože jsem zrovna neměla co číst půjčila jsem si ji a musím uznat, že je to dobrá kniha sice spíš pro mladší, tak kolem 12 až 14 let, ale líbila se mi. Doporučuji

25.06.2022 4 z 5

Záhada zamčeného kupé Záhada zamčeného kupé Robin Stevens

Opět úžasná kniha s dokonalým rozuzlením. Vhodné tak 11-13 let. Doporučuji!!

09.06.2022 5 z 5

Čaj s kapkou jedu Čaj s kapkou jedu Robin Stevens

Nebylo to tak dobré jako první díl, ale i tak to bylo naprosto úžasné. (Víc se mi asi líbilo to prostředí školy.) Doporučuji!

09.06.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

V podstatě nevím, co na tom ostatní vidí, jako bylo to milé a rychle se to četlo, ale na to, jak to bylo vychvalované, jak nad tím ostatní táli, jako zmrzlina v létě, se mi to nezdálo až tak dobré.
Radši mám normální knížky, hromady písmenek, zajímavé zápletky a rozuzlení...

24.04.2022 3 z 5

Zahrada zapomnění Zahrada zapomnění Radka Zadinová

Moc hezká kniha. Dojemná, smutná, ale zároveň neskutečně krásná. Doporučuji

20.04.2022 4 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Hezká kniha s krásnou obálkou a velmi zajímavým dějem. Doporučuji

20.04.2022 4 z 5

Rozcuchané štěstí Rozcuchané štěstí Radka Zadinová

Moc hezká knížka. Předchozí díly se mi asi líbily trošku víc, ale bylo to fajn. Linda je velmi zvláštní osobnost. Kniha mě zaujala jak tématem, zápletkou, tajemstvím tak i tou krásnou obálkou. Doporučuji

Spoiler: Ze začátku mě Šimon dost vytáčel, štval mě, choval se namyšleně a arogantně, tak, jako by mu všechno, co udělá, mělo projít. Popravdě víc jsem fandila Markovi, připadal mi takový pozorný, přátelský a měl Lindu opravdu rád. Nicméně to není poprvé, už v předchozí knížce od autorky Údolí ticha jsem měla radši Roberta než Gabriela. Ke konci knihy už se Šimon naštěstí choval líp.

16.04.2022 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Spoiler: Hodně mě zarazilo to zjištění ohledně krále Clarsona, to jsem prostě nečekala. Nevěřila jsem, že by byl něco takového schopen Amberly udělat. Jinak to bylo příjemné zakončení celé série. Erik, Kile i Henry byli fajn. Jsem ráda, že to tak dopadlo. Doporučuji

26.03.2022

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Fajn knížka, dobře a rychle se četla ideální na léto. Doporučuji

26.03.2022 5 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Knihu jsem dočítala horko těžko. Zdálo se mi, že se to pořád hrozně vleče a děj se nikam neubírá. Hlavní hrdina mě štval, nejen, že byl neustále naštvaný na ostaní, pořád chlastal, kouřil a vymlouval se na úplně prkotiny. Kniha se mi moc nelíbila. Nedoporučuji číst.

26.03.2022 2 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Tato kniha je dokonalá, napínavá se zajímavou zápletkou a rozuzlením. Knihu jsem četla ve 12 a byla jsem z ní naprosto unešená. Myslím, že tento věk je ideální (11-13 let). Rozhodně doporučuji!!!

09.06.2022 5 z 5

Souboj čarodějů Souboj čarodějů Lauren Magaziner

Vtipná, jednoduchá a odpočinková kniha, která se skvěle četla. Moc se mi líbila. Nicméně si myslím, že je vhodnější pro mladší tak kolem 10 až 13 let. Doporučuji

09.06.2022 4 z 5

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Nebylo to úplně hrozné, ale nejlepší to taky nebylo. Řekla bych taková průměrná knížka. Četla jsem už lepší knihy, ale jak se říká: ,,Umřít to nedá." Takže pokud nemáte co číst a sáhnete po této knize, nečekejte nic moc extra, ale číst se to dá.

Řekla bych, že je to taková ta knížka, kterou
si přečtěte a za měsíc si ji už nepamatujete.

31.03.2022 3 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Volné pokračování knihy Léto na táboře. Opět příjemné a oddychové čtení na horké letní dny. Líbilo s mi, že se tam objevilo i pár lidí z předchozí knihy. Hezky napsané. Doporučuji

26.03.2022 5 z 5