ennlady ennlady komentáře u knih

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Myslím, že naprosto reálné. Nechci rozebírat termíny koncipient, právník, advokát… myslím, že to není podstatné, pro mě teda ne. Je to sonda do života ambiciózní čerstvé právničky, která věří tomu, že dosáhne prakticky všeho, čeho se jí zachce. Je chytrá a svědomitá, nesmírně pracovitá a své práci oddaná. Všechny tyto vlastnosti korunované její krásou jí začínají otevírat dveře velkého světa a ona se záhy nechá opojit kouzlem společenských akcí, o kterých se jí nikdy ani nesnilo, peněz, které jí přistávají na účtu, bouřlivými večírky plnými alkoholu, flirtování i drog. A muži jsou zde jiní než její obyčejný a nudný partner, se kterým dosud naprosto samozřejmě plánovala budoucnost. Opravdu hodně jiní.
Tohle se četlo moc pěkně, docela dobře jsem si dovedla představit, co ta holka prožívá a cítí. Ale když pak dojde k důležitému zlomu, najednou šup šup a je konec. Určitě bych ocenila podrobnosti o tom, co se pak dělo a co následovalo a hlavně průběh celého soudu, před kterým stanula jako svědek. Že to dopadne tak, jak to dopadlo, to se dalo předpokládat, ale se strašně moc bych chtěla vědět víc.
Proto jedna hvězda dolů.

09.12.2021 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

No, tak tahle knížka mi bude asi dlouho ležet v hlavě. Bráním se uvěřit tomu, co všechno musela Kate zažít a opravdu mi to připadalo naprosto nemožné, ale pak jsem si vzpomněla na některé skutečné příběhy tohoto rázu. Tahleta tématika mě dost zajímá a několik podobných příběhů jsem přečetla, ale nikdy, nikdy mě to tak hrozně nevtáhlo. Zkrátka psychothriller jako hrom!!!

30.10.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Tak tahle autorka mě vždycky dostane překvapivým motivem a fascinujícím závěrem. Je pravda, že nad rozuzlením zůstává rozum stát, ale mám ráda příběhy, které mají spád, pořád se něco děje, hodně se vyšetřuje a je to čtivé. Prostě doporučuji.

30.07.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavý, skvěle propracovaný příběh. Hledání vraha, jehož oběti, jak se zdá, vůbec nic nespojuje. Pátrání, které vypadá zoufale bezvýchodně, postupování krok za krokem, bez akčních scén, honiček, rvaček a stříleček. Do toho prapodivné a nesmyslné vzkazy, které vrah zanechává nejen obětem, ale i mladému introvertnímu radioamatérovi. Zkrátka atributy detektivky, jakou mám ráda.
V neposlední řadě sondy do soukromí jednotlivých aktérů, ty ale vůbec neobtěžují, naopak postavy polidšťují a pěkně přibližují.
Když jsem si skoro myslela, že mám vraha, tak to jsem se zase pěkně spletla. Rozlousknutí bylo pro mě překvapivé a důmyslné. Všechny kousky puzzle do sebe zapadly a cvak.
Já prostě doporučuji, mně se to líbilo moc.

20.08.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Docela jsem si pochutnala. Dvě dívky - dvojčata, ale každá zcela jiná, začnou po smrti svých rodičů studovat na prestižní internátní škole a hned od začátku se jejich cesty rozcházejí různými směry. Jedna z nich je vzorná studentka, kterou láká každé nové poznání, druhá se okamžitě vydá na cestu dobrodružství s vůní zakázaného ovoce. A pak je jedna z nich zavražděná... Na celém příběhu je podle mě nejúžasnější to, jak autorka brilantně popisuje všechny hlavní postavy - a to nejen dvojčata. Každá postava má svou představu o tom, jak vypadá štěstí a každá je ochotná pro ně mnohé obětovat, někdy až moc... Doporučuji hlavně milovníkům psychologických románů. A když už tady byla zmiňována knížka Vždycky je to manžel, tak mně se tedy manžel líbil víc už kvůli napětí do samého konce.

20.10.2019 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Tuto knížku doporučuji těm, kdo mají rádi nenáročné české detektivky s českými jmény, bez honiček, týrání a potoků krve. Pro mě to bylo takové lehké osvěžení mezi severskými a americkými detektivkami, třebaže i ty čtu velmi ráda.

27.08.2022 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Rozpaky. Nejprve jsem byla nadšená, protože se knížka dobře četla a příběh byl vcelku uvěřitelný. Asi v půlce mě to už tak nebavilo, protože mi připadalo, že děj je hrozně protahovaný a uvěřitelnosti ubývalo. Docela i souhlasím s názory, že Mirabelle, která si nic nepamatuje, nesmí ven, vlastně nikdy neviděla televizi ani žádné další lidi a všechny poznatky má jen z knížek, najednou ví, jak se chovat a co dělat. Navíc jsem na konci čekala vysvětlení několika otázek, které mi přišly dost důležité, leč nestalo se tak...

24.03.2022 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Já dávám bez váhání plný počet, a to i přesto, že mi vadily vraždy a jejich způsob. Ale většinou to naštěstí nebylo dopodrobna popsáno. V příběhu hraje velkou roli okultismus a čarodějnictví a to mám docela ráda. Hlavní hrdinka je na začátku naprosto nezkušená mladá policistka, která případ řeší i díky své vnímavosti, a to i přesto, že to mezi mužskými kolegy nemá vůbec jednoduché. Po třiceti letech se vrací na pohřeb člověka, který byl za ty hrozné zločiny odsouzen a uvězněn. Stále víc v ní sílí pocit, že všechno není dořešeno a že konečné rozřešení je na ní. Je to opravdu celé moc napínavé a není možné se od toho odtrhnout. Vždycky se těšívám na konec a očekávám nějakou bombu. Tady mě závěr, a to hlavně ten úplný zaskočil.

09.03.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Ano, opravdu hodně brutální případ. Přesto se mi líbil jako všechny knížky Lindy Castillo, které jsem četla.

20.01.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Moc pěkná knížka, třebaže ne úplně pro mě. Mně se úplně nejvíc líbily šaty, které spisovatelka popsala docela detailně, takže jsem si je mohla dost dobře představit a trošku si pomohla internetem. Jinak příběh byl hodně zajímavý a zároveň Dobře napsaný, taky jsem se dozvěděla plno informací o životě válečných pilotů a pilotek Královského letectva, předpokládám, že to tak nějak opravdu bylo, protože jsem se o to nikdy nijak zvlášť nezajímala, ale hodně mě to uchvátilo. Osudy hlavních postav byly … v podstatě fajn, vadilo mi jen to, že skoro každá druhá žena vypadala jako budoucí Miss World a každý třetí muž byl Pan Dokonalý. A k tomu Přátelství s velkým P a Lásky s velkým L. Jaksi už jsem vyrostla z romantických příběhů, takže jsem se nad chováním některých hrdinů a hrdinek trošku shovívavě usmívala. Ovšem válečné hrůzy, o kterých bylo psáno (chválabohu ne až tak podrobně) mě dost hluboce zasáhly, tam jsem se neusmívala. Pro příznivkyně těchto románů to je určitě velice dobré čtení a těm i doporučuji.
Ale i mně to za přečtení stálo.

28.06.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

3,5 *. Vypadalo to na pouhé tři, ale konec události docela dobře srovnal, takže čtyři. Přesto některé události trochu nejasné a nedotažené, nicméně čtivost knížky ty 4 * potvrzuje.

03.05.2021 4 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

V poslední době se setkávám s tím, že někteří autoři, tedy spíš autorky detektivek jakoby chtěly zkusit nějaký trochu jiný žánr, což bohužel většinou nebývá k dobru věci. Detektivky Tess Gerritsen vynikají skvělými příběhy plnými napětí, brilantně propracovanými postavami a uvěřitelným dějem, ovšem tahleta knížka mě bavila jen tím, že se dobře četla. Jinak úplně nevím... možná objasnění vražd několika žen nebylo zas tak špatné, třebaže celkem jasné asi od poloviny. V podstatě souhlasím s tou skupinou čtenářů, kteří nebyli knížkou nadšeni a čekali víc. Hlavní postava tzv. "na přesdržku" a o většině událostí nevím, co si myslet. A to včetně závěru. Snad že ten, kdo v sobě nese nějaké temné tajemství, je v domě stíhán nadobyčej šílenými nočními můrami (ovšem až takovými můrami?) a ten, kdo je v pohodě, se má dobře i tam? Každý, co si zaslouží? Nevím.

27.02.2021 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opravdu to chce číst jednotlivé díly Harryho Holea pěkně za sebou a s kratšími časovými prodlevami. Přízrak jsem četla před několika lety a mezitím spoustu dalších detektivek včetně Nesboových, takže si z něj pamatuju tzv. kulový. Proto jsem se dosti ztrácela v postavách i v návaznosti na předešlé události. To mi to trochu pokazilo. Nicméně tento mistr slov, vět a příběhů dokáže čtenáře uchvátit tak, že to i tak stojí za to. U Nesba oceňuji styl psaní, napětí dokáže taky pěkně vystupňovat a vykreslení postav je skvělé. Ani mi nevadilo, že konec nebyl až tak překvapivý. Ale asi si od něj teď dám chvíli pauzu.

18.11.2020 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Opět boží!!! Nesmírně čtivé a napínavé od začátku do konce. A konec? Jak zde již bylo uvedeno, tak ten je opravdu trošku za čárou, ale přesto super, super! Za mě o dost lepší než Někdo blízký. A nebudu opakovat, co už je tady napsáno a s čistým svědomím dávám 5 *.

09.10.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Pro milovníky tohoto tématu to může být lahůdka, ne tak pro mě. Mám radši klasické detektivky a klasické vyšetřování oddělení Q. Ani v otázce uprchlíků nejsem s autorem zcela zajedno. A jak koukám na ostatní hodnocení, tak nejsem sama.

10.09.2020 3 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Hodně zvláštní knížka, která podle mě stojí za přečtení a kterou skutečně nelze soudit podle obálky. Dvě ženy - a každá z nich vypráví tentýž příběh po svém, ale hodně po svém a to tak věrohodně, že opravdu nevíte, která z nich říká pravdu a která je skrznaskrz prolhaná mrcha. Pak je tam ještě jeden muž, o kterém taky úplně nevíte, co si myslet, protože... Já tedy knížku doporučuji, i když mě jednu chvíli trošku nudila, ale fakt jen trošku.

13.12.2019 4 z 5

Hříchy otců Hříchy otců Martin Stručovský

(SPOILER) Skvěle napsané, věrohodné. Jen se mi chce na konci zakřičet: To ne!!

15.10.2022 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Hodně mě to mrzí, ale já se s knížkou nějak nemohla skamarádit. Musela jsem se do čtení dost nutit, chytlo mě to až asi sto stran před koncem. Hodnotím jako velice zvláštní a zajímavý příběh s překvapivým vyústěním, ale na mě nějak zdlouhavý. Jinak mám tuhle autorku nesmírně ráda.

06.05.2022 3 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Opravdu, kdo před Travičem nečetl Rakváře, tak se v ději i v postavách trochu ztrácí. Což mně nevadilo, protože jsem je přelouskla hned po sobě. Oba příběhy se odvíjejí ve dvou stejných časových rovinách (rok 1969 a 1999), ale autorka se v nich nijak neopakuje, jen občas něco připomene. Takže moje hodnocení: obě knížky si ode mě zaslouží plný počet a doporučuji. A duchové i další určité nadpřirozeno se mi taky líbili.

27.03.2022 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Dávám 4,5 za čtivost a neustálé udržování čtenáře v napětí. Nemohla jsem se odtrhnout. Podezření se pořád přelévalo jako voda v bárce na rozbouřeném moři, nakonec mi (překvapivě :-)) vyšel jeden z tipů. Přesto mi ve finále s poohlédnutím nazpět přišly některé věci nevěrohodné a nelogické a možná bych si měla celou knížku přečíst znova s vědomím, kdo je pachatel.

20.12.2021 4 z 5