EmokeII. EmokeII. komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je výborná. Nechtěla se mi číst kniha o koncentračním táboře a druhé světové válce. Ale tohle je něco jiného. Příběh o rodině před i po válce. O holocaustu je tam vlastně jen pár stránek. I proto se ale člověku více zaryjí pod kůži. A pochopí jak hluboce Hanu tábor zničil. Je v ní i naděje, že Hana se nakonec snaží žít, ale podle představ ostatních to opravdu moc nejde.

14.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Příběh více generací vyprávěný strhujícím způsobem. Přečetla jsem opravdu rychle. Bavilo mě, jak se postupně příběh vykresluje a přibývá malých detailů. Člověk na konci knihy rozumí i postavám, které mu nejsou na začátku sympatické. Výborné.

16.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dokonale napsaný příběh o koutu naší země, o kterém jsem věděla jen málo. Příběh je čtivý a napínavý, osud lidí těžký. Hned jdu číst druhý díl. Vysoké hodnocení a oblíbenost knížky u lidí opravdu nelže, stojí to za to.

12.08.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bylo to neuvěřitelně napínavé. Měla jsem při čtení pocit, že tě zmatené paní rozumím, ačkoliv nejednala ani trochu logicky. Poslední stránky jsem musela číst dost pomalu, nával emocí už jsem nezvládala. Rozhodně je to knížka, co vybočuje z průměru. Stojí za to přečíst.

09.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kdyby by někdo před 14 dny řekl, že takto tlustou knížku přečtu za týden, nevěřila bych mu to. Neuvěřitelné, co všechno museli zažít lidé v tomto regionu. Dozvěděla jsem se spoustu nového.

22.08.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bomba! Od autorky jsem četla zatím tři knihy a tohle se mi líbilo nejvíc. Opravdu se vše vysvětlí až na konci, je zde hodně postav, motivů, zvratů... Rozhodně doporučuju všem k přečtení.

28.07.2021 4 z 5

Kniha opět nezklamala. Opět plná vtipných situací a naprosto neskutečných události. Už jsem tento styl znala že Staříka, takže ne vše mi přišlo už tak jedinečné a vtipné, ale stejně to byla bezva kniha.

15.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Člověk si při čtení uvědomí, jak se máme dobře. Když si uvědomím, že v tom v jiných totalitních režimech stále žijí lidé podobně, je mi smutno. Ještě, že u nás ten listopad dopadl. Ano, je to depresivní knížka.

15.07.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Dočetla jsem knížku asi před pěti minutami. Byla boží, tolik napínavých osudů, zvratů, lásky i nenávisti. Člověk nikdy neví, co čekat. Líbí se i okamžiky, kdy autor prozradí něco z budoucnosti. Četla jsem jen tento druhý díl, první ne. Spíš z neznalosti, ne že bych nechtěla. Trochu jsem bála, jestli pochopím o co šlo. A v pohodě, zápletka prvního dílu vysvětlena hned v úvodu. To jen pro, kdo nad tím třeba taky budou uvažovat:)

02.07.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipná knížka. Je trochu absurdní, dojemná, moudrá a praštěná. Všechno dokupy:) od autora jsem četla ještě My proti vám a to mi sedlo líp. Styl psaní podobný, ale není to tak přitažené za vlasy. Ale chválím, pobavila jsem se.

27.05.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí přečíst. Kouzelná.

25.02.2022 4 z 5

Byla to moje první kniha, kterou jsem od autora četla a byla jsem nadšená. Styl psaní, vtipné situace a totálně dobrodružný život obyčejného staříka mě dostal.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četla jsem už před delší dobou. Kniha měla atraktivní námět, bavila mě. Zápletka se odhaluje pomalu a často dochází ke zvratům. Tím je to napínavé. Konec za mě ok, možná malinko překombinovaný vany, jak tu píší i další. Ale za přečtení jednoznačně stojí.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Věděla jsem, že je to z cyklu romantické útěky, takže jsem čekala slaďárnu. Úplně to není můj šálek kávy, ale všechny recenze na autorčiny knížky jsou veskrze pozitivní, tak jsem se nechala zlákat. Obálkou knihy samozřejmě taky ;) příběh je spíše naivní, některé věci jsou až nereálné. Fakt si nevyměníte telefonní číslo s někým, s kým 14 dní lyzujete? Třeba jen tak, kdybyste se venku ztratili a potřebovali pomoc. Švýcarsko je vykresleno hezky, čokoláda a sýr taky :)

23.07.2022 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Kniha je úžasná. Viděla jsem film i divadlo. Napínavé celé až do poslední strany. Člověk by tohle nechtěl zažít, brrr. Při některých situacích běhá opravdu mráz po zádech.

16.06.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha mi sedla perfektně. Je vtipná i když život na farmě byl těžký a úplně jiný, než měla autorka jako dítě. Zasmála jsem se. Ale žít bych tam nechtěla.

Osm Osm Radka Třeštíková

Líbilo se mi to. Příběh zamotaný, napínavý. S nikým z hrdinů jsem se ale neztotožnila, všichni měli úplně jiný by život a já vlastně nevěděla, komu "fandit".

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Knížka je čtivá, postavy zajímavé, moc mě to bavilo a přečetla jsem to jedním dechem. Příjemná oddechová, jdu do dalších dílů.

13.06.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Super vtipná knížka, první, kterou jsem od autora četla. Četla jsem delší dobu vždy po kouskách. Stačí otevřít a člověk se něco málo dozví a pobaví k tomu.

04.10.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Teda.. to mě dostalo. Nevšední námět, tím myslím hlavně osobu vypravěče, který jednotlivé příběhy pospojoval. Kniha vypráví s lehkostí a nadhledem někdy těžké osudy lidí. Pěkné, rychlé, mělo to spád. Přečetla jsem za jeden večer, nemohla jsem se odtrhnout.

09.07.2022 5 z 5