Emberas Emberas komentáře u knih

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Velice zajímavý námět, ale trochu horší zpracování. I tak mohu přečtení doporučit.

27.08.2023 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Absolutně nesympatická Kim a vyšetřování nevyšetřování.

27.08.2023 2 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tato detektivka se mi líbila o něco víc než Mizející dívky. Přesto mi tam na plný počet něco chybělo. Tak třeba v další knize z této série?

17.10.2021 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Zajímavě napsaná kniha. Intrik bylo jako máku a chvílemi si člověk nebyl jist, zda se to celé děje, nebo je to jen výplodem psychicky nemocné protagonistky.

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Musím naprosto souhlasit s Workovým komentářem pode mnou. Po přečtení Zátiší jsem očekával něco podobného. Bohužel jsem byl zklamán. Přitom samotný úvod sliboval napínavou zábavu. Škoda...

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Jefferson Winter tentokrát se svými "asistenty". Tato kniha se mi líbila ze všech tří zatím nejméně. Přitom úvod byl napsán poutavě a čtenáře vtáhl do děje. Mnohá odhalení při vyšetřování u všech Carolových knih jdou ale na vrub Winterových mimořádných schopností a zůstanou čtenářům bohužel utajená.

19.09.2021 3 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Všechny autorovy knihy jsou si dost podobné, ale čtou se pěkně a je zde znát dokonalá Francisova znalost prostředí dostihového sportu.

19.09.2021 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Skvělé!!! :-)

19.09.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tato kniha mi přišla z celé série s Joonou Linnou ta nejlepší, přesto mi celkově dvojice Lars Kepler připadá spíše neadekvátně vyzdvihovaná, protože z mého pohledu existuje mnoho méně exponovaných a méně nápadných titulů, které jsou mnohem kvalitnější.

Posledné, čo v živote urobila Posledné, čo v živote urobila Gregg Olsen

Čteno ve slovenštině. Celkem zajímavá detektivka, ale na druhou stranu nic, co by výrazně vyčnívalo nad průměr.

24.08.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tato kniha mě bohužel příliš neoslovila. Patrně měla více co říci v době svého napsání. Dnes mi připadá trochu vyčpělá.

01.05.2021 3 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Dobrá detektivka, ale Agatha Christie má mnoho lepších. I tak ale vysoký standard.

01.05.2021 4 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

Knihy mého dětství. Velice mě bavila forma, kterou jsou tyto knížky psané. Pamatuji se na vzrušení, které mě provázelo při řešení úkolů a při putování knihou ze stránky na stránku. :-)

01.05.2021 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Krásný příběh, který ani v současné době neztratil nic ze své poutavosti.

01.05.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl.

06.05.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tohle bylo hodně nad rámec reality, a i když uznávám, že se nejedná o literaturu faktu, tady bylo tolik hlouposti, že závěr, kdy se Kim popere s cvičeným dvoumetrovým válečným zabijákem a s frakturami téměř všech částí těla ho porazí, působila spíš směšně, stejně jako celé její vyšetřování s druhým a třetím subjektem.

27.08.2023 1 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Čím více knih z této série čtu, tím se mi líbí méně. Původně super postava agenta Pendergasta se mi stále více vzdaluje a další knihu už ani číst nechci.

19.09.2021 3 z 5

Tento díl je z celé série dle mého soudu nejslabší. Neustále jsem se ztrácel a při čtení mi myšlenky utíkaly jinam. Dokonce jsem některé pasáže přeskakoval, což u většiny knih nedělám.

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Další z řady moderních thrillerů, u kterých je příliš vidět snaha šokovat svou brutalitou. Příběh začíná solidně, kniha je napínavá, ale závěr je spíš z oblasti "sci-fi" - hodně nereálné a tím to celé autor bohužel shazuje.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tato autorova kniha mi přišla lepší, taková nenáročná oddychovka na víkend.