Emberas Emberas komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube za překvapení, a ono nakonec nic. Pěkně navozená tajemná atmosféra nakonec vyšla vniveč.

27.08.2023 3 z 5

Hezké povídky psané krásným stylem. Z dnešního pohledu mohou působit trochu "starosvětsky", ale pro čtenáře, kterým toto nevadí, je to skutečná lahůdka.

17.10.2021 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Velmi pěkná historická detektivka. Psáno velice poutavě a oceňuji i popisy středověkého prostředí.

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Nebyl to špatný thriller, ale trochu mi vadí mnohokrát použité téma, kdy zločinec někoho napodobuje.

17.10.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Slušný thriller, i když na můj vkus příliš zdlouhavý, s pomalým tempem. Filmové zpracování se mi líbilo více.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knize předcházela dost velká reklamní kampaň. Kvůli tomu jsem možná očekával mnohem víc. Bryndza se čte obecně velmi dobře, přesto mi to v této knize přišlo trochu stereotypní.

24.08.2021 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc. Je tam hodně brutality, což už je ale u dnešních thrillerů standard. Trochu mi v celé sérii vadí Erika, ale to je asi jen můj problém :-)

19.09.2021 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Jefferson Winter se svými nadpřirozenými schopnostmi v akci. Úvod hodně zajímavý a téměř neskutečný, takže vás to nutí číst dál a dozvědět se, v čem je zakopaný pes. Poté, co psa vykopete, následuje ovšem mírné rozčarování. Ale četlo se to dobře a autor psát umí.

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Místy hodně brutální čtení, ale to je u tohoto spisovatele již téměř poznávacím znamením. Jiné jeho tituly se mi ovšem líbily více.

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Lustr pro papeže byl lepší, i když ani ten mě příliš neoslovil. Tento styl psaní mi příliš nesedí. Motýlí křik je pokus o politický thriller, ale je z toho cítit nevypsanost autora a se zahraničními tituly se to zatím nedá srovnat.

19.09.2021 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Slušný thriller. Výborný nápad, úvod, který vzbudí čtenářovu zvědavost. Přesto mi to přišlo trochu překombinované a ztěží uvěřitelné a málo pravděpodobné.

24.08.2021 4 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Napínavý příběh útěku psychicky nemocného vraždícího pacienta z detenčního zařízení. Děj je strhující a nutí vás číst knihu jedním dechem.

01.05.2021 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Další vynikající práce od tohoto autora. Titulní povídku jsem četl ještě v dětství a dost jsem se tenkrát bál :-)

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tato Bryndzova kniha mě tolik neoslovila, přišla mi trochu vařená z vody. I tak mi ale spisovatelův styl sedí, a proto dávám lehce nadprůměrné hodnocení.

01.05.2021 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Základní kameny hororu!

08.12.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Další z knížek, které jsou úplně mimo realitu a snaží se to dohánět samým klišé.

27.08.2023 2 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Solidní tuzemská detektivka s jednoduchým příběhem, ale i tak zajímavá.

27.08.2023 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jak Jáma, tak Kříďák jsou knihy jímž předcházela celkem masivní reklamní kampaň. Přesto si myslím, že jiné méně známé tituly by si to zasloužily mnohem víc. Oba tyto thrillery bych zařadil do kategorie průměrných.

17.10.2021 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Od této knihy jsem čekal víc. Měla super reference a hodnocení, přesto mi přišla tak nějak vypočítaná hlavně na efekt. Autorka sice psát umí a jak je vidět, své čtenáře si její styl najde. Jde spíš o to, že samotný příběh je za hranou uvěřitelnosti.

19.09.2021 3 z 5

Tomuto druhu humoru příliš nerozumím.

19.09.2021 2 z 5