em75 em75 komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Prostě Bryndza. Skvělé,napínavé. Jen to odhalení mi přišlo trošku přitažené za vlasy,rozhodně jsem to nečekala. Ale proč ne. Kolem nás se pořád dějí všelijaké nepředstavitelné a nepochopitelné věci ..

16.01.2020 5 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Líbil se mi příběh a to nadšení pustit se do nového života. Všichni mi byli sympatičtí,jediné co mi vadilo,bylo Elpidino "Pfff". Sladké čtení,které mě přeneslo na Korfu,které miluju. Už aby bylo léto. Moře,slunce,cikády ..

13.02.2019 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Mám rozporuplné myšlenky. Ze začátku se mi kniha moc líbila. Od pana Macka jsem četla Saturnin se vrací,přišla mi povedená a dost jsem se při ní nasmála. Tohle mi přišlo jako nějaké volné pokračování,které se snažilo být tak vtipné,až to bylo trapné. Některé historky se mi sice líbily,ale jedna střídala druhou,druhou třetí .. prostě toho bylo až moc. Kdysi jsem viděla kousek trapného "Kameňáku",poskládaného z vtipů a tohle mi ho trochu připomínalo. Taky mi byly cizí všechny německé fráze,ale tak moc rychle jsem to chtěla dočíst,že jsem si je ani nepřekládala na netu. Je to škoda. Nelituju,že jsem si ji přečetla,ale už jsem čekala,kdy a jaký bude konec.

29.12.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Prostě paráda! Měla jsem sice trochu obavy,že mě konec jako u některých knih zase zklame,ale nestalo se.Trochu jsem čekala,že tam bude líp vysvětleno,proč Jack do Thajska jezdil tak často,bylo to jen náznakem.I tak jsem dost často kroutila hlavou,jaký je Jack hajzl a jak to měl všechno od začátku promyšlené.Ale Grace byla skvělá,jak s tím bojovala,stejně mile mě překvapila Ester.Bylo těžké knihu na chvíli dát z ruky,musela jsem vědět,jak to nakonec dopadne.. Jo a Džordže Kúnyho já osobně miluju :)

11.06.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělá detektivka s červenou knihovnou dohromady. Napínavé a vzrušující,spíš odpočinkové čtení. Když jsem si myslela,že jsem dočetla poslední stránku,bylo mi smutno,že tak to teda NE! A vida,po otočení následovaly další stránky..

31.03.2018 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Skvělá atmosféra, popisy Chorvatska mimo sezónu se mi moc líbily. A představa, že žiju v takové vile nad mořem, jako z pohádky. Vlastně celý příběh byl taková napínavá pohádka pro dospělé, ale já jsem nadšená. Je to jiný Bryndza, ale já ho prostě miluju.

01.03.2024

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další skvělá "Bryndzovka". Cokoliv se týká dětí je vždycky citlivé téma. I když byl děj trošku předvídatelný, bavilo mě číst, jak pracují na rozuzlení celého případu.

01.03.2024 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Jsem ráda, že Kett našel hlídání svých neposedných holčiček, v prvním díle jsem z nich byla trošku nervózní. Druhý díl mě hodně nadchl, objevila jsem další sérii, na kterou se budu těšit. A nenapadlo by mě, že uvařit čaj je taková věda, chudák Porter. Pravděpodobně piji stejný čaj jako on, mléka víc než míň.

07.02.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Nejdřív se mi to zdálo být skvělé, ale postupně se všemi zmatky, jmény, politikou to začalo upadat. Kdyby byla kniha o něco kratší, byl by to skvělý příběh. Přesto si myslím, že i další příští knihu Jonassona si zase koupím.

02.01.2023 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Asi jsem nečetla milejší knihu. Jednoduchý příběh u kterého jsem tušila, jak dopadne. Ale takové pohlazení na duši jsem zatím v žádné knize nezažila. Pan Truluv je úžasný člověk. A Maddy ztracená a moc milá dívka - "Není si vlastně jistá, proč ji ostatní nemají rádi. Vypadá docela dobře. Má smysl pro humor. Není hloupá. Nejspíš to bude tím, že ostatní cítí, jak moc je potřebuje". Tohle mě dostalo už na začátku příběhu. To znám ..

05.11.2021 5 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Tahle kniha má jednu chybu .. je moc krátká. Klidně bych si o Saturninově mládí přečetla dalších pár stran navíc. Pokud bude takhle pan Macek pokračovat dál, budu jen ráda.

19.10.2021 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Krásný příběh, krásná kniha. Moc se mi líbily všechny popisy přírody a města, kaváren a pocitů .. bylo tam tolik krásných vět, že jsem se v duchu přesouvala do knihy. Recepty jsou vesměs jednoduché a těším se, až si z nich nějakou dobrotu ukuchtím.

02.09.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Pane jo, to jsem nečekala. Během čtení jsem pořád přemýšlela, jak to dopadne, ale tohle by mě fakt nenapadlo. V jednu chvilku mi to připomnělo kousek od Palahniuka. Jsem v pokušení přečíst si to ještě jednou, když už vím ..

27.01.2021 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Skvělé, smála jsem se už od začátku a občas i pěkně nahlas. Staroušci byli úžasní, jen pochybuju o tom, že Julia byla opravdu psycholožka. Ale je to jen kniha, hodně milá kniha a jsem za ni ráda.

13.11.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Závěrečný díl jsem četla hned po Páté oběti. Nechtěla jsem ztratit návaznost na děj,ale dalo mi to zabrat. Stejně jsem se začala v postavách ztrácet,na mě tam bylo hodně kombinací - kdo,jak,proč,s kým .. Na konci knihy jsem si řekla "hmm", ale jo, stálo to za to. Možná se mi to ještě v hlavě trochu rozleží. Další pokračování bych už asi nedala ..

20.06.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ani tenhle díl mě nezklamal,jen by asi bylo lepší kvůli návaznosti děje knihy přečíst ihned po sobě a ne až po několika měsících.

20.06.2020 5 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Nebýt toho v jednu chvíli častého povídání o jeho trenýrkách,bylo by to super. Asi jsem citlivka,ale z tohoto se mi zvedal žaludek. Jinak má Tomáš můj obdiv,že to ve zdraví zvládl. Hlavně v tom psychickém,že to nevzdal a neutloukl spoustu lidí tou pánvičkou pro babičku. Veselé historky byly fajn,zasmála jsem se,ale z pěstitele lískových oříšků šel fakt strach. Škoda,že je tam málo fotek,ale to u některých cestopisů občas bývá. Jen ty popisky mohly být aspoň o pár milimetrů větší ..

05.06.2020 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Velké překvapení. Knihu jsem dostala jako dárek a moc mile mě překvapila .. jak jako dárek,tak i obsahem. Paráda.

31.03.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Ani třetí díl mě nezklamal. Skvělé ..

16.01.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Jsem nadšená. Monika má můj hluboký obdiv. Někdo životem hladce proplouvá,ale někdo s ním občas (nebo pořád) bojuje. Nedokážu si představit tak dlouhou a náročnou cestu a bolest,kterou musela vytrpět. Vlastně asi nemusela,ale chtěla. Zabojovala sama se sebou,dokázala si přiznat pravdu a dospěla k poznání. Obyčejná a krásná holka bez větších zkušeností zvládla to,co dokáže jen pár vyvolených a mimořádně silných lidí. Uměla si ze sebe udělat srandu a její hlášce s výfukem se budu smát hodně dlouho. Děkuji Vám Moniko.

24.02.2019 5 z 5