elyonka9643 elyonka9643 komentáře u knih

Stravou proti zánětu Stravou proti zánětu David Frej

Pro někoho, kdo neví o benefitech paleo stravy vůbec nic, tak ideální kniha do záčátku. Ale pro mě, která už jsem podobných přečetla několik to nic moc kromě pár nových receptů nepřineslo.

03.09.2020 3 z 5

Tudy přijde něco zlého Tudy přijde něco zlého Ray Bradbury (p)

Příjemná jednohubka s nádechem podzimu. Poeticky napsané, se zajímavými myšlenkami. Čtení mi odsýpalo rychle a příběh byl zajímavý, ale vlastně docela předvídatelný. Rozhodně mě to navnadilo na další knihy autora.

25.08.2020 2 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Perfektní jednohubka , která přišla ve správnou chvíli. Uchvátila mě hlavně obálka. Příběh je moc pěkný a poutavý. Bavil mě od začátu až do konce. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Určitě se k ní ráda někdy vrátím. Každopádně mě to hezky navnadilo na to, si znovu přečíst řecké báje a pověsti, protože jsem zjistila, že si z nich pamatuju strašně málo.

29.07.2020 5 z 5

Praktický návod, jak pracovat se svou cykličností. Knihu si rozhodně musím pořídit ve fyzické podobě (četla jsem jako e-book), protože je to jedna z těch, do kterých je fajn si psát poznámky, podtrhávat a listovat tam a zpátky. Praktická část mě ještě čeká, ale rozhodně je to skvělý vhled na danou "problematiku".

02.07.2020 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Perfektní spojení dvou skvělých autorů. Vtipné, pohodové, napínavé. Zkrátka perfektní oddechové čtení s postavami, které nejde nemilovat.:)

09.06.2020 5 z 5

Přírodní čarodějnictví Přírodní čarodějnictví Ellen Dugan

Jedna z knížek, která je skvělá pro začátečníky i pokročilé. Připomněla jsem si spoustu důležitých věcí a knížka se četla moc pěkně. Spoustu věcí jsem si i zatrhla a určitě se k ní budu vracet.:)

05.05.2020 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Z různých komplikací osudu mi trvalo tuhle knihu přečíst věky. Ale každé čtení jsem jí hltala. Je krásná a strašná zároveň. Nejdřív jsem si tím nebyla moc jistá, ale po dokončení rozhodně musím vědět jak to bude s Tatanou a Alexandrem dál.:)

26.04.2020 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Vadilo mi neustálé opakování faktu, že hlavní hrdina je vězeň, kterého každou chvíli čeká oprátka. Mě by bohatě stačilo to říct jednou. Vracení se k tomu mě spíš vyrušovalo. Jinak jsem, ale byla knihou příjemně překvapená. Četla se dobře a popsané příběhy byly zajímavé. A obejvilo se tam pro mě i pár myšlenek z zamyšlení. Takže celkově příjemné čtení.

18.04.2020 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Pořád je to stejně super jako první kniha. Geralta začínám mít víc a víc ráda. Zato Yennefer mě pěkně štve pokaždé, když se objeví. Snad kromě poslední povídky. Nejvíc mě bavila povídka s Dopplerem a mořskou pannou.^^

06.04.2020 5 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Příjemná oddechovka. A spíš jen takový lehký úvod do něčeho většího? Doufám, že budou další díly. Mera je fajn. Kresba je moc povedená.

18.03.2020 4 z 5

Mýty a omyly světových dějin Mýty a omyly světových dějin Bernd Ingmar Gutberlet

Zajímavé, poučné, ale stejně si nejsem jistá, jestli se dá všemu z toho věřit a pokládat to za definitivné pravdu. Spíš asi ne.:)

01.03.2020 3 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Knížku jsem kupovala hlavně kvůli iluatracím, které jsou nádherné. Příběh je miloucky ale děsně krátký. Líbilo by se mi pokračování.^^

17.01.2020 4 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Pýcha předsudek je moje Top kniha. Takže cokoliv co se kolem ní motá mě prostě ohromně baví. A tohle bylo krásně napsané, napínavé a četlo se mi to jedna báseň.:)

14.01.2020 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Cokoliv o vílách prostě musím mít. A přestože tohle je ze začátku dost předvídatelné a absolutně nejsem cílovka, tak mě to moc bavilo. Jsem zvědavá na další díly.:)

21.11.2019 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Udělala bych z toho povinnou literaturu. Mám verzi z 2017, která obsahuje i dvě předmluvy a dva dodatky. Bylo to skvělé čtení. Přesně taková ta kniha, kterou hrozně chcete a zároveň nechcete dočíst.:) Každopádně, totálně nechápu, jak je možné, že ten člověk ještě žije a vůbec. Musel asi pobrat všechnu smůlu a všechno štěstí.

11.10.2019 5 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

Cabotovou mám moc ráda. Dobře se mi čte a její hlavní hrdinky nejsou až tak hrozně hloupé jako to bývá u jiných knížek pro náctileté.:) Za mě paráda.:)

26.06.2019 5 z 5

Kouzelně jiné. Nádherné příběhy, které rozrezonovaly moji duši.:)

31.03.2019 5 z 5

Steh by steh Steh by steh Eva Adamcová

Skvělá kniha pro začátečníky. Přesně tohle jsem potřebovala. Navíc od české autorky, takže mám ještě větší radost, že můžu podpořit někoho lokálního.:)

11.03.2019 5 z 5

Abeceda Dušiček a Halloweenu Abeceda Dušiček a Halloweenu Valburga Vavřinová

Hezká knížečka plná poznatků ohledně Halloweenu. Něco je teda až moc stručné a něco mi připadá trochu mimo, ale vzhledem k rozsahu se to dá omluvit.

13.11.2018 3 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Oblíbený řecký mýtus, oblíbená autorka a krásný vládce podsvětí a ne až tak hloupá hrdinka. Co víc si může člověk od románu pro náctileté přát? Taky bych občas chtěla mít diamantový přívěsek, který by mě chránil před nebezpečím.^^ Nemůžu se dočkat pokračování.:)

26.10.2018 5 z 5