Elsa14 Elsa14 komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Už hrozně dlouhou dobu jsem si chtěla přečíst nějaké dílo od báječného spisovatele jménem Jules Verne. Vybírala jsem opravdu dlouho, jelikož mě lákalo mnoho titulů, ale nakonec zvítězil Tajuplný ostrov. Nechápu, kde bral tu inspiraci, ale napsal dokonalý příběh, od kterého se nejde odtrhnout. Navíc přidává užitečné rady, které by se snad člověku skutečně mohly hodit, kdyby se ocitl v podobné situaci jako naši hlavní hrdinové. Už se moc těším, až si přečtu další knihy, protože Tajuplným ostrovem to rozhodně nekončí...

22.09.2018 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Jsem ráda, že jsem si nejdříve přečetla knihu a až poté jsem zhlédla film. Kdyby to bylo naopak, nevím, jestli bych si knihu chtěla přečíst. Film totiž nebyl zpracován, jak bych si představovala. Ale knižní příběh byl nádherný. Velmi hi chválím a doporučuji.

02.03.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dokonalé. Zkrátka nemám slov. Šifra mistra Leonarda mě uchvátila a ani zde tomu nebylo jinak. Mám je jednu výtku, kterou zmínil již někdo přede mnou, a to tu, že Robert všechny šifry, symboly a rébusy vždy vyřeší moc snadno. A také nechápu, proč není tato kniha zfilmovaná. Já alespoň ani žádný film nenašla. Moc se těším na další knihy od Dana Browna. Jeho díla se čtou jedním dechem.

06.05.2018 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Právě teď jsem tuto knihu dočetla. Nepřišla mi sice strašidelná, jak poukazovaly komentáře na zadní straně, ale rozhodně byla napínavá. Konec mě neskutečně překvapil. Až se mi z něj udělalo nevolno. Jan prožil hrozné dětství, a ještě se mu stane to, co se mu stalo (nechci vyzrazovat děj). Jelikož jsem knihu sehnala velmi levně, obávala jsem, aby vůbec příběh za něco stál. Opravdu ale před panem Theorinem smekám. Nesmírně se mu tato kniha povedla a přemýšlím o tom, že si přečtu i další jeho knihu či knihy. Zatím mohu doporučit alespoň Skrýš.

21.07.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Moc hezká kniha, originální. Sice je spíš pro o něco mladší děti než jsem já, jelikož má hodně velká písmenka, ale i tak jsem byla z knihy hrozně moc nadšená. Chtěla bych si pořídit i další díl, protože chci vědět, jak je to tedy s životem Aley pod vodou. Mám na to spoustu otázek. Hrdinové jsou mi velmi sympatičtí, hlavně Ben, který se snaží opravdu všem pomoct.

07.03.2017 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Tuto sérii knih jsem četla až po zhlédnutí filmů, a tak jsem se bála, že mě knihy nebudou bavit. Musím ale říct, že Twilight Saga byla naprosto úžasná. Člověk se toho v knize mnohem víc dozvěděl a ještě více se s dějem zžil. Hlavní hrdiny jsem si bohužel představovala jako herce z filmu, ale to na tajemnu a kráse knize neubralo. Navíc se mi v Rozbřesku líbilo, že vyprávění neprobíhalo pouze z pohledu Belly, ale taktéž z pohledu Jacoba. I když jsou někteří lidé proti, já si tuto sérii nemohu vynachválit a opět se k ní ráda vrátím.

24.07.2017 5 z 5

Nemám co dodat. Dokonalá knížka o tom, jak chlap hlídá malé dítě. Nikdy jsem se u žádné knihy tak nenasmála. Ale pozor, je životu nebezpečná: jednou jsem se totiž smála tak moc, že nechybělo málo a smíchy bych se doslova udusila :D. Opravdu doporučuji, pokud má člověk špatnou (ale i dobrou) náladu. Rozesměje.

11.10.2016 5 z 5

Krátky druhý život Bree Tannerovej Krátky druhý život Bree Tannerovej Stephenie Meyer

Hezký doplněk ke Stmívání. Není to žádná pecka, ale je zajímavé se na celý romantický příběh člověka a upíra podívat i z jiné strany, ještě ke všemu nepřátelské. Bree jsem měla vždy velmi ráda, i když se tam jenom mihla. Proto jseem měla radost, když jsem asi dva roky na to našla tuto knihu, kde je veškerá pozornost věnovaná právě Bree. Je to kniha pro příjemně strávené odpoledne.

06.05.2018 5 z 5

Tato a další dvě knihy mi již dlouhou dobu ležely v knihovně. Kvůli škole jsem na ně zatím neměla čas a zrovna na tuto sérii jsem chtěla opravdu klid. Nevím proč, ale nedokázala jsem si představit, že teď mám pět minut času, jindy přibližně půl hodiny, onde patnáct minut. Konečně nadešla ta chvíle, kdy jsem se do nich pustila. Jsem hrozně moc spokojená. Krásná obálka, krásně zvolená slova, krásná celková úprava knihy. Plus přenádherně voní :D. Nemůžu se dočkat, až dočtu celou sérii, protože tohle za to stojí.

25.03.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Od Kiery Cass jsem již četla Selekci, která se mi hrozně moc líbila. Tuto sérii řadím mezi jednu z mých nejoblíbenějších, a tak jsem se nemohla dočkat, až si přečtu Sirénu. Když jsem potom ovšem viděla, že na tuto knihu nejsou tak velké ovace, začala jsem mít trochu strach. I přesto jsem si ji chtěla přečíst, jelikož mám ráda téměř všechny mýtické bytosti. Když jsem Sirénu dostala jako dárek k Vánocům, už jsem se těšila, až si ji přečtu. A líbila se mi skoro stejně jako Selekce. Kdyby celá série byla popsána jen v jedné knize, tak se sobě navzájem vyrovnají. I když byl Oceán krutý, svým způsobem jsem si ho zamilovala. Možná to bude i tím, že jsem vždy měla k vodě trochu jiný vztah...
Rozhodně tuto knihu hodnotím kladně a kdyby to šlo, byla bych ochotná jí dát i šest hvězdiček.

28.02.2018 5 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Nejlepší díl ze všech předchozích. A zároveň také nejtlustší. Děj mě do sebe čím dál tím víc vtahuje. I když je série určena spíš mladším čtenářům, tak já se do ní ,,totálně zamilovala´´, jak říká i Sammy. Ani nedokážu slovy vyjádřit, jak moc se mi líbí. Navíc mají všechny knihy překrásné obálky a už se hrozně moc těším na pokračování, kterého se snad samou nedočkavostí ani nedožiji. Rozhodně doporučuji.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Musím se přiznat, že to je první dílo, které jsem od Shakespeara četla. Už tolikrát jsem si chtěla od něj něco přečíst, ale nikdy jsem se k tomu nakonec nedostala. Takže mě zachránila povinná literatura :). Hamlet se mi moc líbil, i když byl dost tragický.

26.10.2017 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nejsem příliš velkým fanouškem zamilovaných knih, ale v tomto případě to byl velmi zajímavý příběh s příjemným a čistým milostným pozadím. Nebo popředím? Asi záleží, jak se na to kdo dívá. Pro mě rozhodně byla ústředním tématem cystická fibróza, se kterou jsem nikdy osobně nepřišla do styku, tedy hlavně s lidmi, kteří jí trpí. A tak bylo zajímavé se k této nemoci přiblížit alespoň na stránkách této knihy, která má spád, svou podstatu a příjemně se čte, přestože její obsah vypráví o závažném tématu. Jednoduchý styl psaní bych asi nechala stranou, přeci jen je to příběh o mladých dospívajících lidech a kdyby se vyjadřovali jako vyspělí sofistikovaní lidé s uspořádaným životem, působilo by to zřejmě dost kostrbatě a neuvěřitelně. Hodnotím tedy velmi kladně za hezký nápad, příjemné čtení a také za krásnou obálku :).

28.03.2022 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Je znát, že se jedná o autorčinu prvotinu. Před touto knihou jsem četla Pět, na které nedám nikdy dopustit, a poté ještě Slepé ptáky a Cizince, které nebyly špatné. To samé platí pro Erebos. Když ho člověk přečte až do konce, zjistí, že to není vůbec špatná kniha. Myslím si, že kdyby tento příběh vznikl až později, bude potenciál myšlenky mnohem lépe uchopen.

01.01.2022 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tuto knihu jsem vyhrála na recitační soutěži a byla jsem nadšená. Příběhy jsem znala i bez této knihy, ale i tak bylo příjemné si je přečíst. Nedávno se mi hodila i jako povinná četba na gymnáziu. Kniha je velmi pěkně udělaná a pověsti se příjemně čtou.

Sláva naší královně Sláva naší královně Erica David

Krásný druhý díl. Já prostě Elsu miluji, je neuvěřitelně laskavá. Mám ráda samozřejmě i Annu. Vzájemně se krásně doplňují.

Vzpomínky a kouzla Vzpomínky a kouzla Erica David

Od té doby, co vyšel film Ledové království, miluji vše, co se týká Elsy. I když mi všichni říkají, že už jsem na to velká. Na tyto krátké knížečky jsem narazila náhodou a moc se mi líbily. Jsou to krásné doplňky, které se týkají společného života Elsy a Anny. Sice člověk všechny čtyři přečte za jeden den, ale to nemění nic na tom, že jsem si je užila. Rozhodně hodnotím kladně.

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

I když je hodnocení prvního dílu kladnější než druhého, mě se Dívka z nočních můr líbila o trošku více než první díl. Celkově mi příběh přijde víc napínavější, zároveň ale také smutnější a brutálnější. Jsem s touto sérií velmi spokojená, ale znovu si ji asi nepřečtu.

27.10.2017 5 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Knihu mi doporučila maminka. Velmi si ji chválila, proto jsem se rozhodla, že si ji taky přečtu. Byl to velmi zvláštní příběh, originální. Ale velmi krásný. Okamžitě jsem se do knihy začetla.

18.02.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Úžasná, úžasná a ještě jednou úžasná kniha. Vůbec nevím, co na to říct. Snad jen...skvost. Opravdu nádhera.

16.02.2017 5 z 5