ElleNora ElleNora komentáře u knih

Reportér Reportér Sandra Brown

Nevěřila jsem, že kniha opravdu může být tak dlouhá - děj se nezdál tak zamotaný, ale autorka překvapila a skutečně to dokázala natahovat pořád víc. Konec byl pro mě skutečně velkým překvapením, trochu se proklínám, že jsem si nespočítala všechny ty roky. Možná by mi pak došlo, že na Jeremym něco nesedí, ale jsem ráda, že jsem si mohla to napětí užít naplno.

16.05.2020 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Děj byl velice čtivý. Líbilo se mi, že postavy měly i horší chvilky, přestože na Eustace nikdo neměl. V tomto dílu se navíc odehrává pro mě to největší dobrodružství od začátku do konce.

12.02.2019 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku knihy jsem byla trochu zmatená, ale jsem ráda, že jsem na knihu narazila. Zaujalo mě to propojení mezi postavami, o tom se dá hezky přemýšlet. Hned na konci první kapitoly zjišťujeme, že mezi rodiči ve školce je vrah. Potom se vracíme v čase a dovídáme se čím dál víc věcí, které byly skryty pod veselé prostředí ve školce. Oběť vraždy mě překvapila, ale konec byl nakonec povedený.

24.06.2018 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Již od první stránky jsem se přenesla do B. v Itálii, cítila klid, všednost ale i vášeň mezi řádky. Rozhodně jde o typ knihy, na kterou jen tak nezapomene a doznívat ve mně bude ještě chvíli.

02.05.2024 5 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Někomu by se děj knihy mohl zdát pomalý a plný čekání, ale v typicky austenovském duchu tak byla zachycena oddanost a láska. Vlastně si myslím, že neustálé pochybování je zobrazeno velmi realisticky, stejně tak jako nepříjemní příbuzní a snaha mladé dívky chovat se ke všem zdvořile za všech okolností.

Osobně jsem si Annu opravdu zamilovala, vždy myslela na druhé, a přestože kontrast mezi ní a jejími sestrami byl jasně vidět, nemluvila by o příbuzných špatně. Škoda, že se ke konci neobjevil ještě pan Benwick a Louisa, ale pan Wentworth to shrnul docela dobře.

19.09.2022 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Perfektní zápletka a ukázka psychologického postupu při vyšetřování.

03.09.2022 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Vcelku jednoduchý detektivní příběh, který nenadchnul ani nezklamal. Velice čtivý, to se musí autorce nechat.
Zápletka se Standou byla za mě ale celkem zbytečná, oproti tomu bych ocenila větší zapojení Markétiných bratrů v příběhu.

15.06.2022 3 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Kniha se přespříliš vlekla, měla jsem nejspíš velká očekávání. Přesto mi neobvyklost příběhu a pozadí textilky a budování podniku seděly, ale ocenila bych lépe provedené psychologické vykreslení postav.

15.06.2022 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Autorův styl psaní mi vyhovuje, jen ta témata nejsou mým šálkem kávy.

13.08.2021 4 z 5

Brouk Brouk B. M. Horská

Pěkná detektivka s originálními nápady a podivným motivem. V určitých chvílích byl děj trochu pomalý, ale autorka odvedla dobrou práci v tom mě zmást ohledně pachatele. Jsem trochu zklamaná z konce, ráda bych se dozvěděla víc, jak vše dopadlo.
Přesto si cením skvělé zápletky, která se z hlavy nevytratí hned po přečtení knihy.

18.12.2020 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Kniha byla velice oddychová, jsem ráda, že jsem se úplně okamžitě začetla do děje. Začátek byl tedy velice slibný, ale nemůžu si pomoct - čekala jsem větší vývoj vztahů, zápletky. Čekala jsem, jak to dopadne s detektivem v nemocnici, jak se vyvine vztah Hudce s Klenským a jak vyvrcholí Mariino tajné pátrání. Vše jsem si ale užila, jen jsem trochu zklamaná, že se pořád řešily stejné věci a bez nějaké větší pointy.

16.06.2020 4 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Děj knihy jako detektivky není tolik poutavý, jde o to si užít i trochu té romance tady. A samozřejmě i té kávy, o které se člověk dozví mnoho zajímavých informací.

02.02.2020 3 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Jsem ráda, že se autorka rozhodla popasovat i s životem hluché ženy. Je úžasné, kolik lidí dokáže přitahovat člověk i bez slov. Lidé si začnou mnohem víc vážit ticha.

02.07.2019 4 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Tentokrát se autor skutečně překonal. Žasla jsem nad promyšleným dějem a hltala stránky. Navíc dostáváme pohledy několika různých situací, kde i vyšetřovatelé mají vlastní příběhy.

15.06.2019 5 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Byla jsem hlavně ohromená způsobem, jakým Van Van Vaateren na pachatele přišel. Vlastně šlo o shodu náhod, ale co. Kniha mi přišla lepší než jiné ze série, možná kvůli rychlému vyšetřování, kde se něco dělo. Jen je mi líto, že autor znovu rychle skončil konec.

08.06.2019 4 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Tentokrát mě kniha nadchla ještě víc. Vtipné dialogy je umění, které autor opravdu ovládá.

01.06.2019 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Pořád nevím, jak vlastně o knize smýšlím. Styl autora, který mnoho lidí pobuřuje, se mi líbí, ráda sleduji práci sympatických detektivů i přemýšlím o vrahovi. Ale myslím, že konce knih nejsou autorova silná stránka. Není to první kniha, kterou od něj čtu, a vždy mě konec překvapí a zároveň zklame, protože si přeji, aby byl rozvinut mnohem víc.
Každopádně mi ani tolik nevadí, kdo byl vrahem, ale nedokončené myšlenky. Kdo získal nakonec místo policejního náčelníka? Jak dopadl poslední rozhovor Munstera a Beaty Moerkové?
A proč jsme se nedočkali pořádného rozhovoru mezi Synn a Munsterem? Toho je mi obzvlášť líto. Přesto si kniha zaslouží vysoké hodnocení, nebyla vůbec špatná.

25.05.2019 4 z 5

Byla jsem trochu ztracená, že jsem si někdy sama říkala, jestli nejsem v říši divů s Alenkou. Za mě tedy zmatené, skvěle nápadité a fantasy, kterému se meze nekladou. Rozhodně si musím knihu přečíst i za pár let, kdy jako starší toho určitě pochopím víc. Mimochodem, jsem ráda, že nám autor nabídl jako postavy i kočky jako Micku a Katku. Kéž by měly větší úlohu.

18.04.2019 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Za mě skvělá kombinace detektivky a milostné zápletky. Claire jsem si moc oblínila jako postavu a společně s Cassidym mě bavilo odhalovat všechna tajemství. Vraha jsem neodhalila, vlastně jsem byla celkem překvapená.

03.03.2019 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Jsem ráda, že se postavy v jednotlivých dílech vyvíjí, ale není to hned. Eustace je v téhle knize už polepšený, ale přesto dělá pár chyb (jako děti Pevensiovy). I Jill není dokonalá, ale to mám na postavách z Narnie ráda. Nejsou dokonalé, ale to je v pořádku. Přečetla jsem jedním dechem, i když znám i lepší díly.

03.03.2019 5 z 5