elizabeth_e elizabeth_e komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Musím se vypsat z pocitu.Dneska jsem si řekla že si dám pár stránek,ale ne.Musela jsem to dočíst.Znate ten pocit když dočtete knihu a cítíte se tak že žádná další pro vás už nemůže být tak dobrá?Ano,tak tohle cítím přesně teď.U čtení jsem měla mnohokrát husinu.Abych byla upřímná o téhle historických událostech z Rumunska jsem neměla ani potuchy.Je dobře že se více lidí o tomhle dozví díky této knize.Od autorky jsem už pár knih cetla,ale tahle na mě zapůsobila nejvíc.Je úžasná.Vsem doporučuji.Takove knihy je potřeba číst.Ctete je.

05.12.2022 5 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

(SPOILER) Uh,knížku jsem četla před nějakou dobou.Řekla bych že ty důležité věci si z ní pamatuji.Byla čtivá,to ano.Pojednává o důležitém tématě.O přežití.Popáleninách.Nebo třeba pokusu o sebevraždu.
Celou knihu se Ava trápila kvůli jejím jizvám.To je pochopitelné.Odpustila bych tomu i pár nelogičností.Jako například že jí uřízli palec,aby mohli potom kůži použít na obličej?Nemusím být doktor abych věděla že je to blbost.
A pak ty rodiče a sestrwnice.Rok od té nehody?Možná jsem moc citlivá,ale připadá mi to moc brzo,to prostě takhle neřešit jako Ava.
Přátelství Avy a Pipy bylo hodně toxické.
Chválím námět,ale to zpracování podle mě bylo dost nelogické a neosobní.
Jedna a půl hvězdy za námět a čtivost.

25.11.2022 odpad!

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Uh,asi mi není souzeno abych se jednou přidala ke kulty nadšených fanoušků z booktoku.

24.10.2022 odpad!

Škola snů Škola snů Sara Bergmark Elfgren

Tak.Občas kniha byla zdlouhavá,to ne že ne.Ale nakonec jsem velmi ráda že jsem ji dočetla.Poatavy mi sympatické, skutečné.Asi je jasné ze Tamar prostě vítězí.Ale jedna věc mi tam příšerně vadila.Ta angličtina.Proste proč? Příšerně mě to iritovalo.

14.09.2022

Felix až navěky Felix až navěky Kacen Callender

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se hodně těšila.Byla hodně vychvalována,a má hrozně krásnou obálku a ořízku.
Ale příběh byl horší.Hlavní problém byl asi ve Felixovi.Byl sobecký, hrozně dětinský.Nesedl mi.A ten milostný trojúhelník.Byl příšerný.K Declanovi se choval hrozně,i k Ezrovi.A ano,vím že mu to bylo líto,ale choval se tak.Nechápala jsem jeho city k Ezrovi,celou dobu nic a najednou MILUJU EZRU.To prostě nechápu.Neměl do něho být zamilovaný celou tu knihu?Že se předtím nezmínil.Declan s Ezrou si zaslouží lepší.
Styl psaní mi prostě taky nesedl.Musela jsem se do knihy nutit.
Žádné slibované emoce kromě podráždění z hlavního hrdiny ve mně kniha nevyvolala.
Ještě bych chtěla dodat že nemám nic proti Felixově identitě,nebo orientaci.Problém mám s jeho chováním.

06.08.2022 1 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Teoretický spoiler.
Ano,ano a ano! Takovéhle knihy miluju.Ya které se věnuje feminismu.Není jich moc ,ale jsou a měli by se číst.Hlavní hrdinka mi sedla,v hodně věcech jsem se s ní ztotožňovala.Byli tam i jiné věci než Ranařky.Zamilování nebo jak se sakra smířit s tím že vaše matka má přítele.To se mi líbilo,i když to v knihách není nic nového.Možná by se v téhle knize šiklo TW- trigger warnigs.Myslím že pro některé může být téma sexuální obtěžování nebo pokud o znásilnění nepříjemné.

14.07.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moc nevím co k tomu napsat.Řekla bych že by tohle je nejslabší kniha od autorky.Bylo to hrozně depresivní.Žadná naděje tam nebyla.Na začátku ani na konci.Postavu kterou jsem si nejvíce oblíbila byla Jana.Ale člověk se aspoň zamýšlí.A je vděčný.I když se tak cítíte i u knih z války.Taky jste to mohli zažít.

10.07.2022 1 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

To.Bylo.Užasný.
Nic víc mě bez většího přemýšlení nenapadá.Skoro všechny jsem v té knížce milovala.Marina byla sympatická.Jakub byl úžasný.Erika byla taky úžasná.Nic víc mě nenapadá.Asi to bude tím že jsem dočetla knihu teď ve tři ráno.Hovoří o důležitých intimních tématech kteří řeší teenagery? dospívající? středoškoláci?A ta knížka je hrozně hezky udělaná po grafické stránce.
Uzavřela bych to tím že je to roztomilá, odpočinková kniha při které se prostě párkrát každý usmívá jako blbec.

10.07.2022 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

TO BYLO UŽASNÝ! Všechno, doopravdy všechno.Jako fanoušek Romea a Julie jsem se na tuhle knihu fakt těšila.Postavy byli fakt dobrý.Napětí tam bylo hlavně ke konci.Líbila se mi atmosféra Šanghaje.Na to že to má skoro pět set stránek,a akce tam nebyla pořád,mi to nepřišlo vůbec utahaný.Bylo zajímavé jak tam byli zakomponované ty prvky?z originálu.Už se těším na další díl.

17.06.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

S davem tentokrát nepůjdu.Od knihy jsem měla velké očekávání,a to byla chyba.Chvíli mi trvalo se zorientovat,ale to by se dalo zvládnout.Ten děj byl hrozně nudný.Ano,pořád se tam něco dělo,ale se mnou to nic neudělalo.Na konci mi už byla jedno co s postavami stane.Knihu jsem dočetla jenom se silou vůle.A ty kapitoly!Děj mě nebavil,a kapitoly měli patnáct stránek.Hodně špatná kombinace, které byl výsledek že jsem knihu pořád odkládala.Hvězdu přidávám za LGBT linku.A taky se mi líbilo že kapitoly byli z různých pohledů.Jinak nudná fantasy,s dobrým nápadem.

14.06.2022 1 z 5

Ročenka Ročenka Holly Bourne

(SPOILER) Ta knížka je úžasná!Paige mi byla hodně sympatická a Elijah?Ten byl skvělý.Vysněný přítel, kterého by každá dívka chtěla mít.Těch čtyřista stránek uteklo pod rukama jako nic.Opět další výborná knížka autorky.

14.06.2022 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

(SPOILER) Bylo to úžasný.Měla jsem od toho velké očekávání,a to se vyplnilo.Celou knihu jsem si říkala co zatím je že se Charlie chová "divně".Nějaká nemoc,porucha?Nemyslela jsem si že by to mohlo být způsobeným nějaký traumatem.

31.05.2022 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

(SPOILER) Tahle knížka se mi fakt líbila.Řekla bych že je jedinečná tím že je tam sebepoškozování zobrazováno hlouběji než jenom tak mezi řečí.Ale ta kniha není celá o tom.Bylo to jako jako na horské dráze.Tak jsem se cítila.Občas jsem měla chuť kniha vyhodit s okna,a občas to bylo uklidňující.Charli byla doopravdy na dně.Ale lepší časy pro ni určitě budou.Styl psaní se mi doopravdy líbil.A ten vztah.Nějaký příklad hodně toxického vztahu.Riley jí využíval,a ona si to nechala líbit.I když nahlédneme k tomu konci,a Rileyovi to bylo líto,a uvědomoval jak se choval pořád jsem mu jako čtenář neodpustila.Někdy omluvila nestačí na odpuštění.Ani na zapomenutí.Na tuhle knihu by se nemělo zapomenout.Někteří neznalí lidé by měli vědět co může odehrávat v hlavě člověka co se sepoškozuje,a přestat je těžké.

31.05.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dobrý,asi?Pro mě to nebyla zas taková bomba jako pro ostatní.Jako jo celkem dobrý.Podobné typy knih mám ráda,ale tohle mi prostě nějak nesedlo.Juliet mě hrozně štvala.Nemohla jsem si pomoct.Čtiva byla,ale dej prostě nic moc.

15.04.2022 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Super konec!

15.03.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuhle sérii prostě miluju!!!

31.03.2021 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Hezká knížka.Sice občas to mě bylo moc rychlé ale to u knížek občas tak mám.

15.03.2021 4 z 5

Dvě růže Dvě růže Vlasta Javořická

Kniha se mi líbila.Bylo to první kniha od této autorky.Postavy byli hezký popsány.Musím uznat že mě konec trochu překvapil.Chvíly jsem z něho byla zklamána.Ale po chvilce to přešlo.

15.03.2021 4 z 5