ElissAnn ElissAnn komentáře u knih

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Velmi zajímavá kniha. Dočtete se příběh o anorexii a vnitřnímu hlasu. Celou dobu drzite hlavní postavě palce, aby konečně přibrala. Nevím co víc napsat. Abych po pravdě řekla,po takových kniháchjsem nabít takovou energii.... ze si i pak řekněte "Já tu nadávám na takový kraviny, ale přitom je to nic oproti tenhle problémům."

25.01.2017 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, jelikož jsem čekala že je to kniha o prostitutce, která bude pouze o tom, jaká je to "fetka", která potřebuje peníze na drogy a bude to stylem "LITUJTE MĚ!. Ne vůbec ne! Tak moc jsem se spletla. Madam Camilla je naopak velmi vyrovnaná (dovoluji si tvrdit) dáma, která dělá co jí baví a prostituci vysvětluje jako každou jinou práci. Vlastně se teď na toto téma koukám lehce jinak, ale i tak "obdivuji" a zároveň nechápu slečny co se tímto můžou živit.

Kniha je zajímavě napsaná. Ob kapitolu se mění zápisky z deníku z přítomnosti a poté příběh z minulosti. Paní Camillka (jak se nechává oslovovat) zažila zajímavý život, který stojí za přečtení.
Četla jsem ji na doporučení mé drahé sestry a když ta říká, že je kniha bomba - tak je co říci!

10.03.2016 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pokud nemáte co dělat a ocitnete se v intrácké knihovně kde na vás tahle knížka přímo křičí - tak ano doporučuji! Nejsem ten typ člověka, který byl strhnutý do toho blázince okolo filmu, ale je fakt že jsem na něm byla - takže pomlčím :D.
Takže kniha samotná, zajímavý styl psaní (Musím se přiznat 50 odstínu šedi jsem nečetla- sakra) autorky - Občas jsem přeskakovala list, jelikož jsem neměla nervy na Anny myšlení (chápu, že je zdrogovaná láskou a ke všemu Grey, ale ta holka se chová jako typická holka se syndromem hodné holky = chce změnit "zlého" kluka na "dobrého" kluka). Toť k tomu, hodně jsem se zasmála, protože u některých rozhovorů to s panem Greyem nešlo.

04.10.2015 3 z 5

Kytice / České pohádky Kytice / České pohádky Karel Jaromír Erben

Pro mě je to jedna z nejlepších českých sbírek... K této klasice není co říci.

03.08.2015 5 z 5

Hadí spirála Hadí spirála Christy Raedeke

Nejhorší co jsem kdy četla, musela jsem se do čtení příšerně nutit. Snažíte se číst, přestože už na začátku víte, že to skončí u druhé stránky.

-Nedoporučuji číst, 1díl je o dost lepší!! :) A proto mě to i trochu šokuje, když se mi 1. díl tolik líbil a tento druhý naopak.

17.07.2015 odpad!

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Do čtení jsem se občas musela nutit a pokud jsem se donutila, dokázala jsem přečíst víc než jednu kapitolu, protože každá kapitola je (většinou) velmi spjata s další.

Abych řekla pravdu, ze začátku mi příběh přišel velice suchý a nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní hrdinkou (to nedokážu ani teď). Příběh mě začal bavit až od nějaké půlky, co přijel strýček Li a hlavně se mi líbili příběhové části, kde se objevil ALEX!

Tudíž dávám knize 2 hvězdičky a jsem zvědavá na druhý díl.Přestože je první díl uzavřen (ohledně proroctví), stále děj zůstal otevřen a na něj pokračuje druhá kniha (Nu přece musím vědět jak všechno dopadne, no ne?).

27.03.2015 2 z 5