Elion Elion komentáře u knih

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Krásné a odlehčené fantasy a to je přesně to, co jsem čekala. Za mě rozhodně krásně napsaná a čtivá kniha. Někdo tuto knihu srovnává s druidem ale nejsem si tím úplně jistá. Každý z nich má trochu jiné schopnosti. Zatímco druid čerpá svou moc ze země, Alex zase předpovídá budoucnost. Skutečně krásně napsaná kniha a moc se těším až otevřu pokračování.

12.10.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedna z nejlepších YA knih co jsem teď v poslední době četla. Nemohla jsem se od toho odpoutat a knihu jsem tak přečetla na jeden zátah. Kniha je nesmírně čtivá. Moc se mi na ní líbí to, že děj není moc složitý a vše je v knize krásně popsáno. Za mě rozhodně 5 hvězdiček a vím už teď že jednou se k ní moc ráda vrátím.

15.09.2020 5 z 5

Jeskyně strachu Jeskyně strachu Emily Rodda (p)

tato kniha me zaujala kdyz jsem byla menší a velmi mě zajímá její koonec který jsem nikdy nedocetla, dokud jsem na ni nahodou nenarazila v knihovne. proto jsem po ni ted sahla. je to hezká kniha ale určitě pro mladší čtenáře.

25.05.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Další várka z pera úžasného českého autora. Už se moc těším až otevřu další knihu.

14.04.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Opět další lahůdka pd Kotlety jak má být. Tenhle autor nikdy nezklame.

03.04.2020 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Krásně napsaná kniha.
Čtení mě bavilo hned od samého začátku.
Nejlepší na tom všem bylo to, přemýšlet nad tím, že je to vlastně putování několika staříků a to, jak někdy popisovali, co jim ta cesta dává za útrapy a jak to za mlada zvládaly. Nedalo se nad tím nesmát =)

12.02.2020 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Skvela kniha, skvele pocteni. Vyprava, boje, trosicku lasky, smutek po domove. A parra stariku trmacejici se zachranit dceru jednoho z nich. Skvela kniha.

05.02.2020 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

naprosto úžasný příběh, psaný odlehčeným způsobem. jak se sen jedné dívky stane její skutečností a ona si může ten svůj sen prožít. krásné =)

10.10.2019 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Osudy jedné porodní báby s tajnou minulostí, protloukající se světem minulého století. Více takových knih.

28.08.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Byl první Máj, lásky čas. Klasika, která by neměla chybět v žádné knihovně =)

25.08.2019 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Prostě Mauglí. Příběh jak má bejt =)

25.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další ze silných příběhů. Excelentně napsané a jako jeden z mála příběhů se šťastným koncem.

24.08.2019 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Silný příběh o tom, jak je život jiný a ani si to neuvědomujeme.

24.08.2019 4 z 5

Čarojízda Čarojízda Ben Aaronovitch

Krásné, prostě Ben Aaronovitch =)

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Velmi pěkné pokračovaní, Ben Aaronovitch se stále překonává =)

23.08.2019 4 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Moje srdcovka už tolik let. Prostě zbožňuju.

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

No, nějak nemám slov co bych k tomu řekla. Silný příběh a ještě sillnější dívka. V rámci okolností, moc krásné čtivo a hodně poučné.

Čertovské příběhy Čertovské příběhy Gabriela Futová

Opět krásné příběhy ze světa Čtyřlístku. Krásné i na pohádky na dobrou noc.

20.10.2018 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Naivní detektivka... Nejsem si jistá jak moc naivní je. V dnešní době se totiž i tohle může stát. Nicméně i přesto je kniha velmi čtivá a i přesto, že je to detektivka, člověk v ní nezažívá takové množství strachu a i promlivy autorky jsou do textu skutečne dány na pravá místa.

20.10.2018 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Silný příběh v podání malého kluka, který ač Němec, se z vlastní vůle dostal do Koncentračního tábora aby zjistil, proč mu tam byli odvezeni jeho spolužáci a kamarádi.
Kniha která mě velmi dojala a opravdu ji doporučuji si přečíst.

15.10.2018 5 z 5