Elion Elion komentáře u knih

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Tohle byla nádherná novela k Srdcerváčům.
Za mě to byla nádherná doplňková kniha. Krátký příběh o strachu jich obou z nových věcí a zároveň ze strachu že zůstane každý sám. Pro Nicka a Charliho to ale nikdy nemůže skončit špatně a jeden zná druhého tak dobře, že vědí, že všechno zvládnou. Že tu budou vždycky jeden pro druhého.

26.05.2022 5 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Další a tentokrát sedmý díl ze světa Železného druida. A já jsem touto sérií pořád tak nadšená jako na záčátku.

Oproti předchozím knihám tu máme jednu změnu. V knize se střídá vyprávění všech tří hlavních postav. Attica, jeho učednice a jeho arcidruida.
Každý z nich do příběhu dodává něco svého. V tomto díle je zvláštností i to, že se všichni rozdělí a každý jde za svým úkolem. Už je neřeší spolu, tak jak tomu bylo do teď zvykem.
Na konci se ale všichni opět setkají a máme tu skvělé zakončení.
Na jednu stranu je moc pěkné že se autor nezaměřuje jen na Attica a snaží se dát prostor i dalším postavám, nadruhou mi tam ale moc chyběl nějaký vývoj v jeho vztahu s Granuaile. V tomto díle se autor zaměřil hlavně na ni a snažil se nám odkrýt něco z její minulosti.
Jsem za tento díl opět neskutečně ráda a moc se těším na poslední dva díly. Doufám že budou stejně skvělé jako tyhle a že jim nechá onu pomyslnou laťku pořád takhle vysoko jako je teď.

05.05.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Kniha kterou jsem se v březnu těšila asi nejvíc. A rozhodně se to vyplatilo. Nofreeusernames podle mě tenhle žánr skutečně sedí a umí ho psát.
Máme tu krásnou romantickou linku "od nenávist k lásce" která se pne celou knihou a na nějaké sblížení hlavních hrdinů si musíme docela dost počkat.
To ale není vše. V knize máme i vážnější témata. Hlavní hrdinka se potýká s nespavostí, přílišným očekáváním sama od sebe a spoustou dalších problémů.
Tyhle témata jsou do knihy citlivě zasazeny a my tak alespoň vidíme že nemusí být vše jen růžové. A že to, co nám jiní ukazují, nemusí být to, jací jsou ve skutečnosti.

Celkově spolu text krásně ladí a bonusy v podobě QR kódů a reals na Instagramu jsou třešničkou na pomyslném dortu.
Moc se těším na další knihu, protože tyhle knihy mi hrají na tu správnou notu. Věřím že s touhle knihou nešlápnete vedle.

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Letos se mi ještě nestalo že bych se nějakou knihu spálila a ani tahle není výjimkou.
Kniha, ve které se ocitáme uprostřed dalších knih. Konkrétně v knihkupectví a to je ráj pro knihomolské srdce.
Kniha je naprosto typickým od nenávistí k lásce, ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
Já hledala lehkou romantiku na zrelaxování a to přesně mi tahle kniha dala. Ta trocha té erotiky co tam byla vstunutá tomu jen dodala další chuť.
Některé ze situací v knize byli trochu přitažené za vlasy ale nakonec to ničemu nevadilo.
A ten konec! Moje knihomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Velmi milý komiks, který se četl krásně a hlavně rychle.
Toto dílko v sobě ukrývá víc než by se na první pohled mohlo zdát. Řeší se tu nejen problémy LGBT komunity, které jsou na první pohled vidět, ale i to, co si prožívají uvnitř sebe.
Příběh o začátcích vztahu Charlieho a Nicka mě velmi oslovil.
Komiks je plný romantiky a text plyne klidně, není chaotický a vše na sebe krásné navazuje.
Po grafické stránce je to jeden z nejlepších komiksů co se mi zatím dostal do rukou. Nikde nic nechybí ani nepřebývá, vše je tam, kde má být.
Tento komiks rozhodně doporučuji jako oddechovku po náročném dni, kdy chcete úplně vypnout a jen se nechat nést stránkami.

25.04.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Terryho Pratchetta mám jako autora moc ráda a jeho knihy jsou podle mě naprosto geniální. Vlastně zbožňuju celou jeho Zeměplochu.
Tento autor dokázal vytvořit neskutečně nádherný a propracovaný svět. Na jeho základech pak napsal obrovské množství knih, které jsou jedna lepší než druhá.
Soudné sestry jsou jednou z knih vyprávějících o čarodějkách. Tady máme hned tři. Stařenku Ogovou, bábi Zlopočasou a Magrátu Česnekovou.
Každá z nich je úplně jiná a mají diametrálně rozdílné názory. Společne pak tvoří neskutečně vtipnou a hašteřivou trojku. Navzájem se občas nesnáší, tolerují a občas možná i mají rády. Nikdy to nepřiznají, ale každá z nich půjde ty druhé bez zaváhání zachránit.
Pokud jste od tohoto autora ještě nic nečetli, vyzkoušejte to. Ať už sáhnete po této nebo jakékoli jiné knize, rozhodně alespoň jednu vyzkoušejte. Tento autor si to rozhodně zaslouží.

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Kniha je naprosto typickým "od nenávistí k lásce", ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
A ten konec! Moje knihjomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tohle je, podle mě, další z mnoha knih do kategorie Neurazí ale ani nenadchnou.
Protože jsem tuhle knihu četla skoro hned po jiné stejně zaměřené knize, měla jsem s čím srovnávat.
Kniha nám podle anotace slibuje zápletku mezi milovnicí knih co neumí randit a klukem, co jí pomáhá na seznamovací aplikaci nacházet chlapy na rande.
‍️‍
Upřímně jsem čekala trochu víc drama a ne to, že se dají dohromady tak rychle a nakonec řeší společně úplně jiný problém.
Celkově na mě kniha, i přesto, působila mile. Postavy byly napsané dobře ale mě osobně tam chyběla nějaká větší zápletka.
Jediné pořádné knihomolské drama pro mě bylo to, že holka která miluje knihy nade všechno na světě s ní hodí o zeď??!!
Tak to určite ne, člověk co miluje knihy s nima rozhodně o zeď nehází! To moje srdce plné knih skoro nerozdýchalo.
Takže, pokud to mám shrnout, hledáte-li knihu u které nechcete nijak přemýšlet a naopak chcete úplně vypnout a neřešit co se stane na další stránce, tady je. Tohle je nejlepší adept.

25.04.2022 4 z 5

Vyvolený Vyvolený Benedict Jacka

Tohle je pro mě druhá nejoblíbenější serie kterou mám doma a s každým dalším dílem je lepší a lepší.
Myslela jsem si, že Alexe už dobře dobře znám ale zase mě dokázal mile překvapit. O tom jak se dokáže prát se svou minulostí ale i o tom, jaký z ní má pořád strach. I přesto, se dokáže postavit nepřátelům aby ochránil sebe a své přátele. Protože to je to, co je pro něj nejvíc a zároveň je to to, co ho odlišuje od minulého já.

10.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Serie s Harrym se nikdy neomrzí. Četla jsem dřív, čtu teď a jednou budu číst svým dětem. Nádherná serie u které vím, že s námi bude navždy.

11.03.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Krásná kniha. Velmi pěkná zápletka. Četlo se to svižně a rozuzlení bylo velmi překvapující. Nakonec se nemohu rozhodnout jestli vraha lituju nebo ne.

05.03.2022 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Krásně napsaný příběh o tom, co zažíval obyčejný veterinář na začátku své praxe a jak postupovaly lékařské metody a vyvíjely se nové léky.
Rozhodně se k těmto knihám ještě jednou vrátím.

21.02.2022

Válkotvůrci Válkotvůrci Leoš Kyša

Povídky z pera Františka Kotlety které psal jako články do novin. Krásný příklad toho, jak se z pár stran dá udělat krásný příběh.

12.12.2021 5 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Druhý díl mě zaujal stejně jako ten první. Baví mě jak umí zacházet se sekyrou. Taky mě moc bavilo, jak to ze začátku vypadalo na to, že nikdy nebude mít možnost se domu vrátit a nakonec ta jiskřička naděje přeci jen znovu vzplála.

28.11.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Kniha byla krasna, jen asi do prvni tretiny mi delalo velky problem s tim ze jsou tam dva pohledy. Nejdriv mi to vubec nedavalo smysl ale pak kdyz uz jsem na to prisla to byla krasna kniha. Je v ni krasne popsana lidskost i tech nejhorsich moznych podminkach.
Takze 4 hvezdy jen za tu zmatecnost o kom zrovna ta kapitola je, nez na to clovek prisel. Jinak krasna.

12.04.2021 4 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Když jsem přetetla první díl z této serie, věděla jsem že musím mít doma i tento. Je to velmi nadějná serie a v mé knihovně se řadí mezi ty nejlepší knihy. Moc se těším na další díl a na další příběhy o Alexovi a Luně.

03.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha. Četla jsem ji jako dítě a letos se k ní vrátila a konečně jsem pochopila vše co jsem jako malá nedokázala. Tato kniha má své kouzlo v každém věku.

30.12.2020

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Prostě další Kotleta. Já ty jeho knihy prostě zbožňuju.

27.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

tak tohle byl pro mě úžasný doják a jako správný romantik jsem si na konci krásně poplakala. Krásně napsaná kniha. Dívka snažící se prosadit v mužském světě a na pozadí toho nenucená romantická linka které trvá velmi dlouho než vykvete. Nádherná kniha když má člověk nějaký splín na zlepšení nálady.

12.10.2020 5 z 5