EliBla EliBla komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka byla velmi statečná žena. Příběh mě dostal a nejen proto, že je na motivy skutečného příběhu. Ke konci jsem uronila i slzičku, což se mi u čtení knih moc nestává. Do knihy se začtete díky zvratům a neustálým situacím, kterým musí hlavní hrdinka čelit. Musíte číst dál a dál a dozvědět se, jak to s Cilkou dopadne.

27.02.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mě zaujala hned od začátku tím, že je napsaná podle skutečného příběhu pana Lalea. Popisuje svoji cestu přežití v koncentračním táboře. Bez své lásky Gity by nenašel sílu k přežití.

22.02.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím říct, že jsem moc ráda, že jsem se knihu rozhodla číst, i když má přes 500 stránek. Kniha je plná překvapení a zajímavých rozuzlení. Závěr mě dostal. Musím si teď pustit film, který byl podle knihy natočený. Neváhejte a dejte se do čtení.

13.02.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Na knihu Barva kouzel jsem se moc těšila a to také díky výzvě. Nic jsem od Terryho Pratchetta nečetla a byla jsem plna nadšení, jaká kniha bude. Nakonec jsem docela zklamaná, jelikož jsem se do půlky knihy musela prokousávat a neustále si uvědomovat, kdo mluví a o čem se v knize vlastně jedná. Také mi vadilo, že měla kniha dlouhé kapitoly. Asi potřebuji jasné ukončení, když knihu večer odkládán. Konec se mi četl lépe. Myslím si, že ještě nenastal ten správný čas na užívání si Terryho knížek. Snad k tomu někdy opět dospěji.

17.01.2021 3 z 5

Armstrong - Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc Armstrong - Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc Torben Kuhlmann

Kniha mě zaujala svými krásnými ilustracemi, které jsou převážně celostránkové. Příběh je okouzlující a člověk ho přečte jedním dechem. Děti se díky myšákovi seznámí s reálnou postavou Armstronga. Dozvíme se, jak to bylo i s historií letů do vesmíru. Všem knihu doporučuji.

30.12.2020 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Čekala jsem, že bude kniha více navazovat na první díl. Musela jsem si připomenout, jak to v prvním díle skončilo a kdo byl hlavní hradina. Nakonec jsem se do příběhu začetla, ale přišel mi více romantický, než bych od knihy očekávala.

25.12.2020 4 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Knihu jsem dočetla a stále mě napadá mnoho otázek, jak to s Norou bude pokračovat dál. Kniha se mi četla dobře. Má krátké kapitoly a to mi vyhovuje. Závěr knihy byl až příliš rychlý. Doufám, že bude další díl.

20.12.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pátý díl knihy Aristokratka mě nezklamal. Je to oddechová kniha plná humoru. Je mi líto Maxe. Bude to mít ještě těžké. Těším se na další díl.

21.11.2020 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Přečetla jsem první knihu od Nesba. Líbilo se mi, že kapitoly jsou poměrně krátké. Kniha není zbytečně dlouhá. Vypravěčem knihy je vrah, což je docela neobvyklé. Konečné rozuzlení bylo překvapivé.

12.11.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Na knihu jsem se těšila. Nemyslela jsem si, že bude ještě nějaké pokračování. Je pravda, že jsem musela hodně vzpomínat, co se stalo v minulých dílech. Určitě by bylo lepší si knihy přečíst po sobě. Měla jsem tušení hned ze začátku, kdo nebude tak upřímný, jak se tváří. Kniha mi přijde celkově více vtipná, odlehčená a i trochu romantická.

29.10.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Díky čtenářské výzvě jsem si vybrala knihu od Agathy Christie. Jsem za to moc ráda, protože si myslím, že by si od takové spisovatelky měl přečíst knihu každý. Vybrala jsem si Deset malých černoušků, protože jsme ji měli doma a je nejznámější. Měla jsem již od začátku ponětí o tom, kdo je vrah, ale nezkazilo mi to dojem z celé knihy. Na začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale pak už jsem to moc neřešila. Při čtení knihy mě napadlo, co bych asi dělala já, kdybych se ocitla na takovém ostrově. Jaké to muselo být pro detektiva, když přijel na ostrov, když už bylo po všem? Kniha stojí za přečtení. Rozhodně ve mně vyvolama mnoho myšlenek.

29.10.2020 4 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. První básně pro mě byly náročné. Musela jsem číst nahlas, abych se na ně lépe soustředila. Jsem ráda, že pro mě čtení bylo postupně srozumitelnější. Od básně V zemi kalichu už jsem z knihy měla lepší pocit. Nakonec jsem ráda, že jsem si přečetla knihu od Jana Nerudy.

29.10.2020 1 z 5

Knihu jsem si přečetla i díky čtenářské výzvě. Jsem za to ráda, protože si myslím, že by si ji měl přečíst každý.
Nejdříve jsem viděla film a tak jsem měla jistou představu. Překvapilo mě, že se film lišil v mnoha detailech. Na knize se mi nejvíce líbil závěr oproti filmu. Pohádka se krásně završila a vše se dovysvětlilo.
Zajímavý byl v knize i doslov.

28.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četla jsem od autorky všechny její knihy a jako vždy se kniha povedla. Je čtivá a celou dobu přemýšlíte, kdo je vrah. Neustále se dozvídáte nové okolnosti a tajnosti. Snažíte se záhadu vyřešit. Měla jsem své typy a nebyla jsem od pravdy tak daleko.

25.07.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knihy, které píše Robert Bryndza mě nikdy nezklamaly. I tato kniha je napínavá a skrývá v sobě různá tajemství a překvapení. Těším se na další případy s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Určitě stojí za to, se do knihy "zakousnout".

20.07.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha má klasickou detektivní zápletku, ale je to čtivé a napínavé. Jednu chvíli jsem se i bála a byla jsem napjatá, jak to bude pokračovat. Závěr byl docela nečekaný. Určitě stojí za přečtení.

10.05.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

V knize se prolínaly dva příběhy, které spojovala jedna záhada. Kniha byla napínavá i čtivá. Na můj vkus je poměrně dlouhá a stránka je plná textu. Trvalo mi, než jsem ji zdolala, ale stálo to za to. Je zajímavé, že příběh je založený na skutečném životě autorčina předka. Dává to příběhu jiný rozměr.

19.04.2020 4 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Ilustrace Pavla Čecha miluji. Toto je prvni kniha, kterou jsem od autora četla a mohu ji všem doporučit. Využívám ji ve Čtenářských dílnách na 1. stupni a to vždy 5.12. Děti si mohou z příběhu odnést i ponaučení.

19.03.2020 5 z 5

Oslovi Oslovi Adelheid Dahiméne

Tato kniha mě zaujala svými krásnými ilustracemi a především také příběhem. Každý z nás by se měl zamyslet nad tím, jestli se někdy nechová jako pan Osel nebo paní Oslová. Kniku využívám ve Čtenářských dílnách na 1.stupni.

19.03.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Kniha určitě stojí za přečtení. Obsahuje kapitoly, které vypráví vždy nějaká postava. Většinou je kapitola zakončena novým zjištěním, kde jste napjati, jak to bude pokračovat, ale bohužel pak následuje kapitola s jinou postavou a vy jste nuceni číst dál a dál.

19.03.2020 3 z 5