EliBla EliBla komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha ve mně zanechala mnoho otázek, na které bych potřebovala odpovědi. Závěr byl až moc rychlý. Každý bude vnímat knihu jinak. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale stále u mě vedou jiné knihy od paní spisovatelky.

24.06.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Je zajímavé, jak přesvědčivá lež stačí k tomu, aby se věřilo v lepší zítřky. Bajka plná podobenství.

06.06.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu Šikmý kostel jsem se moc těšila, jelikož má dobrá hodnocení. Představila jsem si, jak muselo být těžké chodit pro sůl nebo vůbec žít v této době. Kniha ve mě vyvolala i několik otázek, na které mi chybí odpovědi. Trochu mě to zamrzelo, že jsem je v knize nenašla nebo to autorka nezmínila. Je vidět, že stojí kniha za přečtení, když nad tím musíte přemýšlet. Těším se na druhý díl, který je prý ještě lepší.

29.10.2021 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Musím konstatovat, že se mi styl psaní paní Agathy Christie moc líbí. Kniha je čtivá a neustále se v ní něco děje. Záměrně čtenáře uvádí v omyl a pak nastává znametitý konec v podání pana Poirota. Líbí se mi, jak věci vysvětluje. Popisuje, jak na vše přišel a co mu pomohlo odhalit viníka. Při čtení si sama vše rekapituluji. Určitě si knihu přečtěte.

12.07.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Kniha je jako vždy čtivá. Robert nikdy nezklame. Těším se na další.

13.03.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha mě chytla už od začátku. Byla napínavá a překvapivá. Určitě doporučuji přečíst.

13.07.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, ale jakmile se kniha rozjela a Mikael začal vyšetřovat, tak mě kniha pohltila a měla jsem tendence se podívat, jak to všechno dopadne. Vydržela jsem to a konec byl strhující. Jestli váháte, tak není potřeba. Kniha určitě zaujme.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka byla velmi statečná žena. Příběh mě dostal a nejen proto, že je na motivy skutečného příběhu. Ke konci jsem uronila i slzičku, což se mi u čtení knih moc nestává. Do knihy se začtete díky zvratům a neustálým situacím, kterým musí hlavní hrdinka čelit. Musíte číst dál a dál a dozvědět se, jak to s Cilkou dopadne.

27.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Do drudého dílu jsem se musela chvíli začítat. Trvalo mi, než jsem si srovnala, kdo je kdo a co dělal v 1.díle. Postupně byl příběh poutavější a bylo zajímavé přemýšlet nad tím, jak ti jedno rozhodnutí nebo i věta, mohou změnit život.

23.04.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se moc těšila. Rowlingová je moje srdcová záležitost z dětství. Musím říct, že svět ztracených věcí vykreslila krásně. Představovala jsem si, co všechno jsem ztratila a kam by se to podělo. Dětem se kniha bude určitě líbit, ale je potřeba jim mnoho věcí objasnit. Záleží na věku dětí. Dospělí v ní najdou krásné myšlenky a pravdy v podání ztracených vlastností a pocitů. Určitě doporučuji přečíst a o to víc ve vánočním čase.
Kniha se mi líbila mnohem více než Ikabog.

02.01.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě naprosto vtáhla. Doporučuji ji všem, kteří neví, co číst. Líbí se mi propojení příběhů. Určitě se nudit nebudete.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha je romantickým příběhem, který skýtá mnohá úskalí. Konec knihy mě dojal a i trochu naštval. Když kniha vyvolá takové pocity, tak vždy stojí za přečtení.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha mě opět nadchla. Příběh je čtivý a má krátké kapitoly, což mi vyhovuje. Děj má spád. Těším se na další příběh s Kate.

05.04.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím říct, že jsem moc ráda, že jsem se knihu rozhodla číst, i když má přes 500 stránek. Kniha je plná překvapení a zajímavých rozuzlení. Závěr mě dostal. Musím si teď pustit film, který byl podle knihy natočený. Neváhejte a dejte se do čtení.

13.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Díky čtenářské výzvě jsem si vybrala knihu od Agathy Christie. Jsem za to moc ráda, protože si myslím, že by si od takové spisovatelky měl přečíst knihu každý. Vybrala jsem si Deset malých černoušků, protože jsme ji měli doma a je nejznámější. Měla jsem již od začátku ponětí o tom, kdo je vrah, ale nezkazilo mi to dojem z celé knihy. Na začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale pak už jsem to moc neřešila. Při čtení knihy mě napadlo, co bych asi dělala já, kdybych se ocitla na takovém ostrově. Jaké to muselo být pro detektiva, když přijel na ostrov, když už bylo po všem? Kniha stojí za přečtení. Rozhodně ve mně vyvolama mnoho myšlenek.

29.10.2020 4 z 5

Knihu jsem si přečetla i díky čtenářské výzvě. Jsem za to ráda, protože si myslím, že by si ji měl přečíst každý.
Nejdříve jsem viděla film a tak jsem měla jistou představu. Překvapilo mě, že se film lišil v mnoha detailech. Na knize se mi nejvíce líbil závěr oproti filmu. Pohádka se krásně završila a vše se dovysvětlilo.
Zajímavý byl v knize i doslov.

28.09.2020 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Opět velmi poutavý příběh. Robert opět nezklamal. Závěr knihy jsem trochu předvídala, ale i tak jsem z knihy byla nadšená.

02.08.2023 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Opět velmi zdařilá detektivka. Do poslední chvíle nevíte, kdo to udělal. Agatha má důmyslně propracované zápletky. Knihy jsou krátké a čtivé. Doporučuji.

20.08.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knihy, které píše Robert Bryndza mě nikdy nezklamaly. I tato kniha je napínavá a skrývá v sobě různá tajemství a překvapení. Těším se na další případy s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Určitě stojí za to, se do knihy "zakousnout".

20.07.2020 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Oddechová kniha se šťastným koncem a zajímavými popisy Japonska.

08.10.2023 4 z 5