Elena_Dark Elena_Dark komentáře u knih

Princezna klenotů Princezna klenotů Renata Štulcová

Rafaelova škola je můj život. Miluji tuhle série, už jsem jí též dočetla, a jako u každé krásně napsané knihy je mi to líto, protože je to, jako bych ztratila nejlepšího přítele. Obdivuji styl psaní paní Štulcové a jsem jí nesmírně vděčná, že tento svět stvořila. Opravdu je to krásně vymyšlený svět, úžasné postavy a všechny knihy mají pořád ten magický nádech. Přijde mi, že tyhle příběhy vás do sebe vtáhnou více, než jakékoliv jiné. Opravdu čarokrásné knihy.

03.07.2022 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

U téhle knihy nemám slov. Je dokonalá, už odmala jsem milovala pohádku Kráska a Zvíře, a tohle bylo přesně to, co jsem hledala. Tahle kniha vás lapí za srdce a nepustí. Zůstanete v ději i dlouho po čtení. Tohle je kniha pro všechny, kteří tuší, že patří do jiného světa. Tady ho máte.

26.06.2022 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Reaguji na Váš komentář. Mě osobně se kniha líbil, podle mě nebyl účel, aby byla kniha skvělá, ale dokázala alespoň malinko zaujmout a na něco třeba poukázat. Je totiž pravda, že to, co se v knížce děje, se v reálném životě děje velmi často. Knížka opravdu místa rvala srdce, řekla bych, že byla až vražedná. Kniha je to podle mě dobrá a dokáže vás úplně vtáhnout do děje. Tak to vidím já.

21.06.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Za tuhle knížku mohu jen poděkovat. Byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem. Obdivuji autorčin nápad, napsat knihu s takovým citem a autenticitou. Moc obdivuhodný nápad, každému by nám prospělo si tohle někdy zkusit. Každý bychom si měli napsat dopis ztracenému. Krásná kniha, dokonalá.

18.06.2022 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Tahle kniha má neuvěřitelný příběh, který je plný emocí a citu. Je zde velmi dobře poukázáno, jak pro spoustu lidí není lehké zotavit se z jakýkoliv situací. Dokážete se s Val úplně vcítit do děje, vtáhne vás do něj. Pochopíte její situaci. Když se nad tím zamýšlím, situace je to opravdu zlá a mrzí mě, že na tom Val měla zčásti vinu, když vlastně za nic nemohla. Myslím si, že takový ,,Hate list", který si napsala Val, máme v hlavě občas úplně všichni.

15.06.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Skvělé rodinné drama, které zaujme opravdu každého. Ani v jedné ze tří povídek to neměly postavy jednoduché, a Vy si po celou dobu čtení připadáte, jako byste sami byli hlavní postavou a celý děj prožívali a naslouchali mu. Opravdu se nedivím, že kniha obdržela cenu, protože si jí opravdu zaslouží.

09.06.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha mě naprosto uchvátila. Styl psaní paní Mornštajnové je úžasný, nikdy se mi nestalo, že bych se nezačetla. Příběh se nádherně prolíná s historií, s psychickými problémy v rodině a někdy také s fantazií. Teta Hana mě doslova vtáhla se sebou do děje, a já si celé čtení připadala, jako bych stála po celou dobu na místě děje a dokázala vnímat okolní pocity a události. Úžasná kniha, moc doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

,,To se už nikdy, nikdy nebude opakovat." Ano, tuhle větu bychom všichni velice rádi ocenili a dalo by se říci, že je z půlky pravdivá. Jenže mi přijde, že tyhle věci se zrovna dějí. Není na světě moment, aby se něco takového nedělo...Příběh je úžasný, dojemný, krásný, možná i trochu drsný, ale plně prožitý autorem. Tato kniha je vlastně důkazem toho, že i nehezké věci se mohou opakovat.

08.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tichá, chladná, mrazivá. Tohle jsou tři slova, kterými bych knihu popsala. Moc se mi líbí děj, i jeho účel, který by klidně mohl existovat. Impozantní příběh, je úžasné, kde všude bere paní Mornštajnová tu nepřetržitou kreativitu. Ideální pro chladné, temné večery.

03.06.2022 5 z 5

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Tohle je neskutečně dokonale promyšlená kniha. Kdo by po tomhle názvu nesáhnul? Úžasně promyšlený děj, kniha se dokázala doslova vrýt pod kůži. Spojitost s Harry Potterem tam trochu byla, přesto se však obě knihy hodně liší. Pan Horowitz dokázal vymyslet tak temný děj, za který by se nemusel stydět žádný knižní ani filmový zloduch. Jak říkám, tahle kniha se vám vryje pod kůži a nikdy na ni nezapomenete.

01.06.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Když jsem knihu poprvé spatřila, bylo mi jasné, že si ji musím přečíst. Zaujal mě nejenom obal, ale i název. Během čtení si tahle kniha otevřela bránu do mého srdce. Má nádherný děj, který nemůžete přestat číst, nutí vás se nad ním zamýšlet... Je to prostě kniha na kterou jen tak nezapomenete.(A teď se budu opakovat i já..) Paní Mornštajnová píše úžasné knihy, které přečtete jedním dechem. Veliká poklona.

24.05.2022 5 z 5

Dcéra zimy Dcéra zimy Vladimíra Šebová

Za začátku jsem se v knize moc neorientovala a moc mě nebavila slovanská mytologie. Přesto však jsem se do knihy začetla a musím uznat, že byla opravdu skvělá! Líbí se mi celé poslání knihy, poučíte se jak o historii, tak lidském charakteru. Knihu jsem si velmi oblíbila díky Moraninu srdci, které je čisté jako křišťál a zároveň studené jako led. Na Vesně se mi zase líbí něžný a upřímný charakter. Knihu moc doporučuji, je skvělá.

24.05.2022 4 z 5