EleanorJane EleanorJane komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Prostě jsem se do ní ponořila. Docela rychle. A stejně rychle se nade mnou uzavřela hladina....
Pro ty, kteří mají problém zapamatovat si více jmen, bude tato kniha docela oříškem. Věčně jsem se v nich ztrácela a často si kladla otázku: A ty jsi kdo?. Když pominu tento problém, je kniha velmi čtivá. Kdo za všechno může nevíte do poslední stránky.

10.08.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě ničím nešokovala, ale nějakým záhadným způsobem jsem ji prostě hltala a hltala. Příběh byl čím dál víc zamotanější. Ale takvé rozuzlení jsem nečekala. Děj mi přišel trošku uspěchaný.

27.07.2018 3 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Brilantně zamotaná detektivka. Spíše oddechové čtení. Méně krvavá ale stále velice šokující.

08.07.2018 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Na začátku jsem si říkala, jak je možné být alergická na celý svět. Abych si to vyjasnila, musím si to přečíst. A bylo to super. Takový konec jsem vážně nečekala.

17.06.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jak krutý může být osud? Dojemný příběh několika lidí, kteří chtěli prostě jenom žít. Wilhelm Gustloff? Než jsem vzala tuto knihu do ruky, o této tragédii jsem neslyšela. Autorka zviditelnila tuto tragédii světu. Prostě pro mě velice silný příběh.

11.06.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Hned po Sněhulákovi je tato knížka mou nejoblíbenější s Harrym. Zde se ukazuje autorův mistrovský um, až se musím ptát: Kde bere nápady? Vážně báječně zamotaný děj.

03.06.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pokud mám být upřímná, četla jsem tuto knihu pouze proto, že jsem ji potřebovala k maturitě. A vybrat si 20 takových knih aby to aspoň trochu člověka bavilo, je malinko umění. No každopádně tahle zas tak hrozná nebyla. Člověk se aspoň zamyslí nad tím, jaké je to být člověkem s mentálním postižením. A také si uvědomí sílu přátelství...

03.06.2018 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

(SPOILER) Za mě je kniha rozhodně lepší než Jáma a Upálené, proto dávám o hvězdičku víc. Zase se z toho ale vyklubala detektivka. Ale, hodně zamotaná. Až asi v půlce knížky člověk pochopí, o co vlastně jde a co s čím souvisí. Nicméně, až mooc náhod, jak podotkl i Gabe... Jsem mooc ráda, že kniha má jiný konec, než jako měly Jáma a Upálené, protože už jsem se bála, že to bude zase stejné.

28.06.2023 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Opět autorka nezklamala. Nejsem zrovna na romány, knihy této autorky mám ale ráda. Dobře se čte, musíte se ale naučit orientovat se mezi postavami, což se mi nějakým záhadným způsobem podařilo, i když s tím mám často problém. Docela zajímavý děj a líbí se mi, jak se postupně odkrývají charaktery osob. Akorát na tom konci bylo na můj vkus moc "náznaků", škoda že to víc nerozvedla.

11.08.2021 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Jelikož jsem tento díl četla až po větším časovém odstupu od ostatních, chvilku jsem se do světa podivných dostávala. Ale, určitě lepší než předcházející díl. Děj hezky ubíhá, super zápletka, staří známí. Bojové scény trošičku slabé, ale to je asi mnou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

11.08.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další skvělý díl s Kim. Rychle se četla a do poslední chvíle člověk neví, kdo za všechno může a proč. Sice to už bylo na mé poměry trošku komplikované rozuzlení a závěr docela nešťastný, hodnotím knihu velmi pozitivně.

12.03.2021 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Upřímně jsem očekávala něco víc. Hororová povídka...hmm... to by mohlo být super! Bohužel ale ne. Povídka hezká, a jde v ní poznat autorčin styl.

20.06.2018 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Vážně super. Mám moc ráda psychothrillery a tenhle je jeden z mých nejoblíbenějších. Kniha vás nutí číst dál a dál. Postupně se odkrývají jednotlivé indicie.

20.06.2018 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha se mi moooc líbila. Kniha o tom, jak jít za svým snem. Autor velice autenticky popisuje tehdejší atmosféru.

11.06.2018 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Popravdě mě kniha mile překvapila. Chvíli jsem se obávala, jaké to budou povídky, ale nakonec jsem byla nadšená. Z některých více, z jiných méně. Každá byla nečím jedinečná, nečím jiná.

07.06.2018 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento díl jsem jako jediný nedočetla. Závěr mi přišel moc nudný. Řekla bych, že z celé trilogie je nejslabší.

08.04.2018 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Pro mě druhá kniha od této autorky. Skoro ihned mě zaujala zápletka příběhu. Ztráta paměti? Páni... tak takhle moc knih nezačíná. Někdy si s vámi vaše mysl umí pořádně zahrát...

07.04.2018 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kniha se mi mooc líbila. Celá série je úžasná. Mám ráda fantasy, ale takový námět... je prostě jedinečný.

05.04.2018 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Podle mě je kniha jedinečná tím, že jejím cílem není říct nám kdo zabil koho, ale proč ho zabil. Téma je (bohužel) docela aktuální a proto jsem si ji vybrala. Styl psaní asi nesedne každému, časové linie se různě přeskakují. Nicméně výsledek stál za to. Sice jsem četla lepší, ale i horší. Jedna z mála detektivek bez detektiva, za to s právníkem.

03.04.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Známe své nejbližší opravdu dobře? Jaký význam pro nás má vzájemná důvěra? Velmi čtivá kniha se zajímavou zápletkou. Nutí vás číst a číst a číst...

03.04.2018 4 z 5