EleanorJane EleanorJane komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Princ Ládík opět nezklamal. A největší plus dávám za šipky k "vysvětlujícím vsuvkám", se kterými jsem vždy v jeho knihách bojovala, ale teď je to hezky přehledné.

26.08.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Bože, jak já tu ženskou miluju... Opět brilantní kniha. Zbožňuju styl humoru, kterým autorka prokládá vyšetřování ohavných zločinů. Trošičku mě vyvádí z míry zakončení. Copak má Kim za další plány se Stacey? Už teď hořím nedočkavostí...

20.10.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Vždy jsem tvrdila, že nikdy od Moyesové nic číst nebudu, že nemám ráda sladké romanťárny. No, nakonec jsem něco přečetla. Tuhle knihu. A musím vzít svá slova zpět. Mám ráda romány z období války. No a tak jsem tuto knihu ze zvědavosti začal číst, zaujal mne totiž její námět. A výsledek? Přečteno za 3 dny! Prostě mne to vtáhlo a já musela číst a číst, abych se dozvěděla pravdu.

První krev První krev Angela Marsons

Miluju všechny knížky z této série a tento prequel je prostě top. Asi bych raději doporučovala jej přečíst až budete mít za sebou už nějaké knihy z této série. Její autorský um se totiž s každou další knihou zlepšuje a vyvíjí. Kniha nám dává pohled na to, jak se naše oblíbená parta dala dohromady a zároveň poodhaluje i něco, co jsme do teď nevěděli. Při čtení tak narazíte na nejeden "aha" moment, kdy se vám propojí informace z předcházejících knih.

14.08.2022 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Miluju knihy od této autorky. Ještě mne nikdy nezklamala. Opět nám předkládá silný příběh, který se opravdu může stát.

29.10.2020 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

No popravdě, se mi zde stalo co už dlouho ne. Kniha mne překvapila. Nebo tedy spíše děj. Většinou člověk tuší, co bude dál, ale tady... Občas si myslíte že víte a najednou zjistíte, že vlastně nevíte... Kniha je plná (no dobře, je jich tam asi 5) zvratů.

27.10.2020 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět brilantní kniha. Děj má spád a je plný překvapení. U této autorky se vám nestane, že byste uhádli rozuzlení dříve. Musíte se k němu hezky pročíst.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Autorka opět nezklamala. Další Kimin případ, který vás chytne a nepustí, dokud ho nevyřeší.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Páni, stalo se mi něco, co už dlouho ne. Byla jsem překvapená. Kniha mě na mnoha místech, dalo by se možná říct i šokovala. Jakmile jsem si přečetla první stránku, už jsem nemohla odtrhnout oči. Krátké kapitoly vás prostě nutí číst a číst. Úplně vás to vtáhne do děje. A navíc jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za co může. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

30.08.2018 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Úžasná knížka od úžasné autorky. Upřímně, takový konec jsem nečekala. Málem jsem z toho měla infarkt! Čekala jsem hodně, ale toto vážně ne...

17.06.2018 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mistrovsky zamotaný příběh. Zase byl vrahem někdo, do koho bych to neřekla. Brilantní popis vás přímo vtáhne do děje. Máte pocit, že se na vraždu díváte z blízka.Tak jako jeho ostatní, je i tato kniha úžasná...

24.05.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jelikož miluju knihy této autorky, nemohla jsem této odolat. Podle mě, je trošku slabší než ostatní knížky, ale přesto je báječná. Při čtení se ve mě střídalo velké množství emocí. Neuvěřitelný příběh na rasistickém podkladu. Vznikla z toho docela solidní detektivka. Potvrdilo se mi to, že tato autorka píše velmi čtivé a komplikované (co se námětu týče) knížky. Je prostě skvělá....

02.05.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě asi nejlepší kniha kterou jsem zatím četla (a že jsem jich přečetla). Málokterá mě dokázala tak šokovat i rozplakat. Opravdu silný příběh. Prostě jsem to musela přečíst co nejdřív.

03.04.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak já nevím, asi jsem moc náročný čtenář... Knihy od autorky jsem četla tak nějak pozpátku (od nejnovějších po nejstarší) a opravdu mám pocit, že se jen opakuje. Stejná témata: škola, šikana, trochu podivný hlavní hrdina s tajemnou minulostí. Děj je pořádně propletený a velké množství náhod (nebo to byla karma?). Propletené, asi jak už to na maloměstě bývá... Trochu ale předvídatelné.

28.09.2023 2 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jako vždy, úžasná kniha.

26.06.2023 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Příjemná, vtipná, realistická kniha.

29.10.2020 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Miluju knihy, které se vztahují k andělům apod. A s touto knihou přišla velká láska. Zcela jsem díky ní propadla celé sérii. Četlo se to úplně samo.

27.10.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Zde se opět setkáváme s Thornovou ( samozřejmě že vás ta baba bude štvát...). Kim si opět nebere servítky a jede si vše po svém. Je zde více dějových linek a více se dozvíme i o samotné Kim.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další brilantně napsaný případ Kim. Kniha je velmi čtivá. Kimin přímí přístup k lidem mě občas dost pobaví. Fascinuje mě její nezdolnost a vytrvalost.

15.10.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Je zde vidět nezaměnitelný autorův styl. Film jsem ještě neviděla. Nutí vás číst dál a dál. Prostě není co vytknout.

25.08.2018 4 z 5