ela1972 ela1972 komentáře u knih

Provařená Provařená Simona Votyová

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky. První, co mě napadlo je, že bych si ji podle obálky nikdy nekoupila. Ale byla pro mě milým překvapením. Každý člověk má nějaké trable a tady se píše o životě, který může potkat každého z nás. Moc pěkná kniha.

15.06.2023 4 z 5

Machiavelistické etudy Machiavelistické etudy Jaroslav Matějka

Kniha určitě zajímavá, ale špatně se mi četla. Každopádně jsem začala politiku vidět trochu jinýma očima.

06.06.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Opět kniha, která mi rozšířila obzory. Je čtivá a poučná zároveň. Tuto dobu jsem prožila jako puberťák a zahraniční politiku jsem nevnímala. Ale tady jsme se rozhodně měli lépe.

31.05.2023 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Moc zajímavá kniha

22.05.2023 4 z 5

Ve správný čas na správném místě Ve správný čas na správném místě Peter Freestone

Kniha mě nadchla. O životě Freddieho je toho napsáno spousta, tady je pohled zase z jiného soudku. Pán Freestone je obdivuhodný člověk a zažil toho tolik, že jiný by na to potřeboval deset životů. Trošku mu závidím kolik známých osobností za život potkal a ještě potká. A žije v České republice!

16.05.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Opět skvělá kniha. Karin je můj letošní objev a těším se na delší knihy.

08.05.2023 5 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezká kniha

30.04.2023 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha je zajímavá tím, že je podle skutečnosti. Nedokážu moc pochopit, že to je plus mínus že současnosti. Ale styl mi moc nesedl

23.04.2023 3 z 5

Pán hor 5 Pán hor 5 Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezká kniha

05.04.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Mne kniha příjemně překvapila a určitě si přečtu ostatní autorčiny knihy.

04.04.2023 4 z 5

Zase jedna pěkná kniha od Jany Poncarové. Letos asi zavítám do Plzně, tak už vím, co musím vidět

18.03.2023 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hezky napsaná kniha o nelehkých osudech. S odstupem času se poohlédnu po dalších knihách autora.

06.03.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to byla jízda. I přesto, že se v mi stavěly hrůzou vlasy na hlavě, nedalo se od knihy odtrhnout.

23.02.2023 5 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Moc hezky a čtivě napsaný životopis Josefa Čapka. Kéž by takových knih bylo více.

21.02.2023 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Super nahlédnutí do práce lidí v lékárně. Jak píše TessieP, člověk se někdy nepřestává divit, co lidé dokážou. Také mám možnost nahlédnout do chodu lékárny a některé příběhy jsou k pláči a jiné zase pohladí dušičku.

13.02.2023 4 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Tahle kniha mi připomněla knihy Patrika Hartla. Smutné i vtipné zároveň.

09.02.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Moc se mi kniha líbila. Dost jiná než všechny ostatní, ale moc dobrá.

07.02.2023 5 z 5

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

Opět krásný díl série. Jako oddechové čtení je to úplně fantastická série.

03.02.2023 4 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Tato kniha je stejně tak veselá, jako smutná. Vidíme v ní, jak je život pomíjivý a hlavně, že si máme vážit každého okamžiku s našimi nejbližšími. Moc pěkné

24.01.2023 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Úplně jiný pohled na dílo Karla Gotta. Vůbec si neumím představit, kolik usilovné práce této knize předcházelo. Odkazy k článkům, dohledávání. Prostě luxus. Krásná práce a super otevření dveří do světa umělců.

17.01.2023 5 z 5