Efča59 Efča59 komentáře u knih

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Když jsme u mých rodičů (často ????) vytahuji pro čtení před spaním knížky z mojí dětské knihovničky. Včera jsme dočetly Míšu Kuličku v rodném lese. Pamatuji se, že to byla nejoblíbenější kniha mého bráchy a mamka nám ji musela číst pořád dokola. Asi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbence, protože postava Vasila mě děsně štve ????, ale jinak jsou ilustrace na tu dobu moc pěkné, v příběhu lze najít poučení a je to taková milá pohádka.

06.10.2018 4 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Tak tohle byla bomba! Uznávám, že nemám moc s čím porovnávat, protože to byl můj první komiks od dob časopisu Kačera Donalda ????. Po spojení se sklenkou vína se jedná o dokonalou kombinaci na podzimní večer. Kniha je vtipná, ale i naučná, obsahuje i historické mezníky. Člověk se přece potřebujete dozvědět to, že pohádka o Šípkové Růžence vypráví vlastně o laxní puberťačce, která dostane menstruaci a je z této životní změny tak unavená, že vegetuje v bezvědomí a jejímu okolí to připadá jako sto let.

30.09.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na novou Radku Třeštíkovou jsem se moc těšila. Bábovky i Osm se mi líbily. Bohužel kniha #veseli mezi moje top patřit nebude. Zařadila bych ji mezi oddychovky na dovolenou k moři. Asi do strany 260 jsem si říkala "Cože?" "To snad ne" a musela jsem se do čtení vysloveně nutit. Zbývajících 150 stran už nějak uteklo, ale za mě bohužel ne, mě kniha nechytla. A musím souhlasit s @zivotjehappy, že ta přehnaná moravština mi chvílemi až vadila. Mám kolem sebe spoustu moravských kamarádů, na Moravu často jezdím, ale tohle bylo na mě nějak moc.

30.09.2018 2 z 5

Moře a pláž Moře a pláž Miloš Urban

Knihy z edice "Česká povídka" mám moc ráda. Představuje vždy deset povídek známých i neznámých českých autorů. Myslím, že jsem je začala kupovat už někdy před deseti lety na vysoké. Kniha Moře a pláž mi ležela v knihovně už dlouho a v podstatě jsem ji vzala do ruky jen kvůli plnění tématu v Čtenářské výzvě. Bohužel tento díl je nejslabší, dočetla jsem ho asi právě jen kvůli výzvě a hodně jsem se nudila. Celkové skóre vylepšila poslední povídka Petry Soukupové o stáří, která byla výborná a taková opravdová.

27.09.2018 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Poslouchala jsem jako audioknihu. No co říct, prostě osvědčená klasika.

22.09.2018 4 z 5

Můj názor na tuto knihu je bohužel rozporuplný. Bezpochyby se jedná o originální projekt. Nejvíce bych asi vyzvihla ilustrace. Ty jsou originální, vtipné a nezapomenutelné. Vůbec nevadí, že každá ilustrace jenod jiného autora, spíše naopak. Co se samotného textu týče, autoři podle mě bojují s tím, že neví, zda má být text určen pro děti nebo pro dospělé. Čím déle jsme s dcerou knihu četly, tak mi stále více vadila stále se opakující úvodní věta "Byla jednou jedna holčička...". V každém případě jsem se ale dozvěděla spoustu zajímavého a ilustrace jsou malé umělecké dílo samo o sobě.

22.09.2018 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Velmi zdařilá prvotina. V podstatě se jedná o tři dějové linky, které se nakonec vzájemně propletou. Nejvíce se mi asi líbila Celou knihu zpestřuje i prvek mystery , i když jsem si ze začátku říkala "co to jako je?" Pouze mi lehce vadil hovorový jazyk.
Za mě 4,5 */ 5*

18.09.2018 5 z 5

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Kniha z roku 1992, jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Kniha je stále nadčasová a ilustrace nádherné. Přečteno znovu dceři před spaním.

16.09.2018 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsme četly s rok a půl starou dcerou a jí se moc líbila. Strašidýlku říkala od začátku BUBU a knihu si stále prohlíží . Za mě trochu jednodušší, ale roztomilý a srozumitelný příběh.

12.09.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

I já jsem neodolala a precetla jsem první dil tetralogie. A myslím,že rozhodně potřebují další. Potrebuji nutné vědět, jak se budou osudy Lily a Elen dál vyvíjet. Nedávám pět hvězd, protože byl trochu problém se do knihy začíst. První část Dětství byla možná trochu náročnější na zacteni, ale druhá část Dospívání už byla výborná a těším se na pokračování.
Při čtení jsem marně přemýšlela o tom, že kniha mi připomíná něco, co už jsem dávno četla. Až na konci mi došlo, že by se dala možná přirovnat k české Gabre a Malince, kterou mi v dětství četla babička

31.08.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Podle mého názoru zatím nejslabší Keplerova, bohužel.

10.08.2018 2 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Musím říct,že tahle kniha byla pro mě vazne oříšek. Prvních 200 stran jsem četla s přestávkami snad půl roku. Posledních sto stran jsem zvládla za dva dny. Některé popisy byly pro laika hodne zdlouhavé,ale závěr skvělý ,proto tři ***

31.07.2018 3 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Krásná kniha mého dětství, kterou jsem nyní s radostí předčítala i dceři.

20.07.2018 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Velmi zvláštní a zajímavá kniha.Ze začátku jsem sice trochu bojovala s větší lyricnosti příběhu, ale v druhé půli se osudy żajímavě propojily a závěr jsem dočítala jedním dechem. Celkove propojení myšlenek, pocitů a samotného příběhu resp. příběhů se mi velmi líbilo.

19.07.2018 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Napínavé a zajímavé téma. Posledních 150 stran přečteno jedním dechem,i když v závěru chyběl happy end

08.07.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Příjemná oddychovka na léto. Napsáno velmi čtivě. Jen ten závěr mě trochu naštval, protože jsem se nedozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.

21.06.2018 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná. Čteme a prohlížíme s dcerou pořád dokola. Zamilovaly jsme se obě.

18.06.2018 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Tvrdé, syrové, ale přesto úžasné.

12.06.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě 2018. Prvních sto stran jsem trochu tápala, nevěděla jsem, co si o knize myslet, dokonce jsem i přemýšlela, že ji odložím, ale během posledních 150 stran bylo obtížné knihu odložit. Takže pocitově tak napůl.

06.06.2018 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Jako knihu k rybníku a na koupaliště lze doporučit. V každém případě o moc lepší, než knihy autora v posledních letech. Žádný literární skvost jsem nečekala, takže jsem vlastně spokojená.

28.04.2018 3 z 5