edysy edysy komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Varování přišlo, ale to se mně přeci nemůže stát!!!)

27.12.2015

Kniha zázraků Kniha zázraků Bernie S. Siegel

Četla jsem od autora více knih, nevím ve které to bylo: něco ve smyslu když jste v jednotě s bytím a sami se sebou i dveře výtahu se vám otevřou. V podstatě, (stanete se slavnými), svět je tu pro vás.

24.12.2015

Třináctá komnata Třináctá komnata Donna Kauffman

Nemusím číst, dokážu si to představit. 13. Komnata je vše, co jste jako dítě vytěsnili. Nahlédněte a ovládne vás hrůza a chaos. Uspořádat znovu svůj svět se jeví jako boj s několikahlavou saní střežící poklad. Takže ThC. Ano, nebo ne?

22.12.2015

Nový zákon s výkladovými poznámkami Nový zákon s výkladovými poznámkami neznámý - neuveden

Nový zákon je příběh člověka: proměnit vodu ve víno: jak žít život? Jak pro měnit vodu ve víno, stejně tak chůze po vodě: co jiného je život o kterém víte že se skončí smrtí, než chůze po vodě a kříž, smrt sama, čeká nás to všechny.

A nakonec demokracie: Slovo se stalo tělem.

19.10.2015 5 z 5

Pryč s břichem Pryč s břichem Karen Amen

Moc hezky napsaná kniha. Je o každodenním životě obyčejných lidí. Pro mě osobně milé připomenutí dětství a prázdnin u babičky.

14.09.2015

Kniha o duši Kniha o duši Thomas Moore

Bylo mi opravdu potěšením číst o tom, co jsem zdánlivě snad tušila. Thomas Moore je psychoterapeut, který se nesnaží najít příčiny utrpení a následně útrapy odstranit, ale přistupuje k utrpení jako k součásti životního příběhu člověka. Sestupujeme do temnot podzemních říší, abychom si sebou část této temnoty odnesli a stali se zralou a bohatou osobností. Jak osvěžující.

04.08.2015 5 z 5

Jan Sokol: Nebát se a nekrást Jan Sokol: Nebát se a nekrást Jan Sokol

Pana Sokola si vážím. Líbí se mi, že není takový ten moudrý filozof, který když něco řekne nebo napíše, tak mu dohromady nikdo nerozumí, líbí se mi jeho lidská srozumitelná filozofie. Zajímavé by bylo, kdyby se před 10 lety stal prezidentem místo Václava Klause. Ale nežijeme v pohádce…

05.05.2015 4 z 5

Cikánský snář Cikánský snář Raymond Buckland

Soske kának phirava / Proč chodím
soske me sovava / proč spím
soske kának phirava / proč chodím
soske me gilavá / proč zpívám

Na oblohu leze luna…

Soske…

Více na: http://www.databazeknih.cz/knihy/johnny-si-vzal-pusku-29057

04.05.2015 5 z 5

Dalajlama Dalajlama Mayank Chhaya

Máme společného známého: LOVE

02.05.2015 5 z 5

Je jeden veliký kopec... Je jeden veliký kopec... Martin Luther

Starý zákon platí pro nesvobodné, především nezabiješ. Nový zákon je svoboda v lásce. Vodítkem budiž víra. Starý zákon platí pro nevěřící, především nezabiješ!

02.05.2015 5 z 5

Svět jako vůle a představa - svazek I. Svět jako vůle a představa - svazek I. Arthur Schopenhauer

Četla jsem již dávno, teď mne napadá:

Nahradit Boha vůlí mi připadá trochu málo, ale jako představa je to ucházející:-)

více na: http://www.databazeknih.cz/knihy/ja-uz-si-to-ty-vole-nepamatuju-presne-210957

29.04.2015

Proces Proces Franz Kafka

Četla jsem již dávno, jen mne tak napadá:

práce šlechtí voly, smrt vyhrává každý

25.04.2015

Ježíš a svitky od Mrtvého moře Ježíš a svitky od Mrtvého moře James H. Charlesworth

Na jednom ze svitků se prý dochovala jen jedna věta:

VŠE JE JEDNO

23.04.2015 5 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Je mrtev. Hlásám vám nadčlověka. Tak pravil Zaratzhusta. Nejen verbálně chorý člověk.

04.03.2015

Fejetony Fejetony Jiří Stránský

Fejetony pana Stránského, protikomunisticky laděné, jsou v každém případě trefné. Jeho témata připomínají zajímavě totalitní minulost. Zřejmě abychom nezapomněli. Krátká paměť se totiž trestá opakováním stejných chyb. I když dnes je na pořadu mimoto i hrozba mocichtivých bohatých podnikatelů, bývalých přisluhovačů totality.

28.02.2015

Současná psychopatologie pro pomáhající profese Současná psychopatologie pro pomáhající profese Marie Vágnerová

Příjemné překvapení, kniha je sice dost popisná, ale to připisuji autorčině přístupu k realitě psychických poruch jako k faktu, přesto mi zde nechybí určitá vnímavost k problematice nebo k problémům nemocných. Chci jen ještě dodat, že pomáhající profese považuji za opomíjené, možná nedoceněné (kdysi mi jedna sestřička řekla, že musí skládat zboží v IKEI, aby si mohla dovolit ten luxus pracovat v RIAPSU) a přesto jsou právě ti pomáhající velmi silný článek organizací a institucí podporujících psychicky nemocné aj. Jsou např. v nemocnicích v nejčastějším kontaktu s pacienty. Proto za tuto knihu díky. I když, přiznám se, že jsem ji četla po kapkách, a to ne všech, taky proč? Nejsem žádný student. Čtyři body ze čtyř za tu práci.

26.02.2015 5 z 5

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Četla jsem již dávno. Knížka mne zklamala, toto "cestování" mi není blízké. Je mi líto.

08.02.2015 5 z 5

Pes - návod k obsluze Pes - návod k obsluze David Brunner

Vtipně popsaný návod na jedno použití. Akorát se nesměju.

02.01.2015 odpad!

O nemocech duše O nemocech duše Jaroslav Vacek

Přečetla jsem si kapitolu o schizofrenii, protože ta mne zajímala nejvíce, o ostatních nemocech duše radši nic vědět nechci, i když možná ze zvědavosti nahlédnu pod pokličku, ale jen v knize!!! No, chci říct, že když autor přešel při popisu schizofrenních příznaků do ichformy, tak jsem šla smíchy do kolen. PSYCHIATR!!! Ale pak už to zas až tak k smíchu nebylo, každopádně pane Vacek máte bod, ale současně zdravím paní Sechehayovou a objevitele paliperidonu... Knihu ale nebudu hodnotit, protože jsem ji nečetla celou. Zatím.

01.01.2015

Rádce milovníka čaje Rádce milovníka čaje James Norwood Pratt

Celkem slibný návod, jak proměnit vodu v zelený čaj...

31.12.2014 5 z 5