edith79 edith79 komentáře u knih

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Mám za sebou desátý díl mé oblíbené série a opět musím, nebo prostě chci dát pět hvězd. Pohnutá minulost Kim se tu vrací stejně intenzivně jako v díle prvním, ale tady už víme daleko víc o povaze hlavní hrdinky a nezbývá než ji obdivovat pro její morální sílu a odvahu a fandit jí. Těším se na další knihy skvělé autorky.

26.12.2020 5 z 5

Zajímavě pojatá kniha o tomto známém vyšetřovateli. Jeho práci sleduji dlouho a opravdu si cením jeho profesionality a také jeho upřímnosti. Je to prostě Pan vyšetřovatel. Mimoto je samozřejmě spoluscénáristou mého velmi oblíbeného seriálu, jehož název nese i tato kniha. Spousta historek, které zde pan Mareš formou rozhovoru vypráví se objevila i v seriálu a o to víc mě kniha bavila.

13.02.2023 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zase o něco lepší než předchozí díl, ale hlavně o dost uvěřitelnější. Davida Rakera mám čím dál radši, možná je to také ich formou, kterou jsou knihy v Davidově případě psané. Autor umí moc pěkně a děsivě popsat ponurá prostředí, tentokrát strašidelné staré metro. Také mě baví postava Healyho, který má s Davidem více společného, než si oba myslí. Samozřejmě se těším na další díl. Je to vážně bezva série.

27.05.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Musím se přiznat, že dlouho jsem ze žádné knihy nebyla tak na rozpacích jako z mého prvního setkání s Timem Weaverem a jeho hrdinou Davidem Rakerem. Na jedné straně lehce za vlasy přitažený děj, na můj vkus až moc bitek a honiček a méně detektivní práce a v neposlední řadě trochu překombinovaný konec, který mě po pravdě ani moc nepřekvapil. Na straně druhé to bylo tak napínavé a svižné a skvěle napsané, David velký sympaťák ( o jeho schopnostech akčního hrdiny se už asi nemá cenu rozepisovat) a mě to prostě strašně bavilo, takže zřejmě rozjíždím maraton s Timem Weaverem a těším se na další díly.

18.05.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé čtení. Agathu Christie jsem dlouho neprávem opomíjela. Moje první čtenářské setkání s touto dámou ve mně zanechalo parádní dojem a rozhodně se vrhnu i na její další díla.

01.02.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Hodně zvláštní díl Carterovi série. Robert místo dovolené odlétá do Quantica, kde začne spolupracovat s agentkou Taylorovou a kde se setká se svým přítelem z mládí, který je ovšem uvězněný v cele za tvrzeným sklem. Co mi to jen připomíná? Že by jeden kultovní thriller?
Tentokrát známe zloducha od začátku. Postupně odhaluje karty a přikládá pod kotlem, až k šokujícímu odhalení. I když musím přiznat, že z určité linky Robertova života jsem byla překvapená, přišlo mi to přidané trochu na sílu, ale budiž.
Cesta s vrahem v autě mi připomněla další snad ještě kultovnější thriller a potom už tu byl závěr, dost brutální, i když lehce přitažený za vlasy. A zápisníky? Zase trochu povědomá věc.
Každopádně velice poutavé, napínavé a k neodložení. Samozřejmě jdu hned na Nenávist.

28.11.2023 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

A zase to byla pecka. Tentokrát přečteno za jeden den. Kim a její parta se zase pouští do napínavého pátrání, které je tentokrát zavádí do prostředí malých géniů. Opravdu neotřelé téma. Zároveň se v knize odehrává druhá linie, kde pátrá Kimin kolega Penn po pravdě v původně již vyřešeném případu a i tato linie je napínavá s překvapivým koncem. Naprostá spokojenost.

14.08.2021 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Už vážně nevím, co ještě dodat ke knihám Agathy Christie. Poslední dobou hltám jednu za druhou a i tato byla skvělá. Znovu mnoho postav, ale velice dobře zapamatovatelných. Elegán Poirot kromě krátké chvilky v úvodu nastupuje na scénu až později. A zase se rozbíhají výslechy, brilantní dedukce a samozřejmě závěrečné zcela nečekané, avšak zcela logické rozuzlení. Zřejmě mě další knihy královny detektivek neminou.

10.03.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tu dvojí rovinu, propojení minulosti a současnosti v knihách mám moc ráda a tady jsem si to opravdu užila. Příběh byl zajímavý, bez hluchých míst a Servaz je prostě bezva chlap. A byl i zamlada. Konečné rozuzlení pro mě bylo lehce šokující, ale na světě se šokující věci dějí. Malou výtku bych měla ke konci knihy. Možná toho už bylo trochu víc, než bylo potřeba. Tím nemyslím úplně poslední kapitolu. Ta byla skvělá a dala mi zabrat.

21.10.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

16.01.2019 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tolik jsem chtěla žít v Bullerbynu. Spát na seníku, jít na nákup a desetkrát se vrátit, starat se o dědečka i o malou Kerstin,prodávat třešně a mít šedivé smrky, lovit zubry a vůbec.... Vlastně to chci pořád...

29.09.2015 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika se vrátila, ale tak nějak neslaně, nemastně. Příběh začíná drsně, vypadá to na hodně zajímavé vyšetřování a navnadilo mě to hodně.
Jenže to prostě nebylo ono. Jako by tuto knížku autor napsal, aby uspokojil touhu fanoušků Eriky po jejím návratu. Nejvíc mě mrzel konec, který byl zbytečně rychlý a Erika se zachovala dle mého názoru hodně hloupě. I přes tyto moje výtky je to za čtyři hvězdy, protože jako všechny knihy autora se to četlo samo.

29.06.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Úžasně temná kniha. Chystala jsem se na ni dlouho a možná to bylo dobře. Pohled do zvráceného nitra muže, který se zaprodal ďáblu, aby se z něj ďábel stal.

19.02.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Po dlouhé době Robert Hunter a zase jsem nestačila zírat. Chris Carter je mistr brutality a laťka roste. Tentokrát je vrah opět o něco zvrácenější a vraždí své oběti způsoby, které by člověka ani nenapadly. Ovšem Robert už je mu v patách.
Knížku jsem si užila a autor nezklamal. Dějová linka s Červem byla skvělá, i když velmi drsná.
/SPOILER/ Jenom trochu nechápu co je to za nešvar, že se každý vyšetřovatel sólo žene za pachatelem , nejlépe do velmi nebezpečného místa a hned jak se tam objeví, dostane něčím přes kotrbu a vzápětí se probírá naprosto v moci zloducha. To už je tak ohrané a při inteligenci vyšetřovatele, potažmo autora prostě nepochopitelné.

13.07.2023 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Na něco se přišlo, něco zůstalo skryté za závojem. Doufejme, že ne na dlouho. Opět musím chválit. Měla jsem teď od Dominika Dána docela velkou pauzu, takže jsem se moc těšila a knížku si zase pěkně užila. Díly, které se odehrávají během Sametové revoluce nebo těsně po ní mám od autora asi nejraději.

26.08.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

A pak, že mě už nic nemůže překvapit...Bernard Minier tedy rozhodně ano. Od začátku do konce nesmírně napínavé čtení. Při slovu Pyreneje mi od jisté doby naskakuje husí kůže. Postavy v knize skvěle vykresleny, neměla jsem v nich žádný zmatek, jak se to občas u thrillerů stává. Nemohla jsem se odtrhnout, strašně mě zajímalo jak to všechno dopadne. A dopadlo to naprosto neskutečně. Jako milovnice šokujících zvratů a konců já jsem prostě nadmíru spokojená.

21.04.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje závislost na královně detektivek stoupá. Opět jsem nebyla zklamaná. Tentokrát sice trochu zdlouhavější začátek, ale po spáchání vraždy se děj pěkně roztočil a překvapení střídalo překvapení. Slečna Marplová to ve finále moc hezky rozsekla. Velká spokojenost.

17.02.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

O nic horší než první díl. Od začátku napínavé a akční. Šéfka si jde nekompromisně za svým a vypadá to, že si vytvořila skvělý pracovní tým. V osobním životě ovšem dostává zase celkem slušně naloženo. A zřejmě bude hůř, protože anotace dalšího dílu slibuje opravdový mazec. Takže mi nezbývá než se do něj pustit.

01.12.2021 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Helen Fields se neustále překonává. Už ani nevím jakými superlativy její další knihu hodnotit. Příběh byl obrovsky napínavý, vůbec mi nedal šanci od knihy odejít. Tak zvrácené a přitom tak neskutečně zajímavé. A ty panenky...opravdu mě jímala hrůza. Moc,moc se těším na další knihu z této skvělé série.

02.12.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nedá se nic dělat, já těch pět musím dát. Mě totiž tahle knížka neuvěřitelně bavila. Vyšetřovatelé jeden vedle druhého sympatičtí, včetně Fabiana Riska. Na druhé straně pořádně zvrácený pachatel, kterému to myslí. Konec byl taková divočina, že se tajil dech. Možná až moc a plný počet jsem dát nechtěla. Ale fakt tak nějak musím...

18.05.2020 5 z 5