E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Chvilemi jsem byla celkem napnuta a pri prochazce v lese s kocarkem, kdy i ctu, jsem se docela ohlizela. Ale ke konci uz dost predvidatelne, proto jednu hvezdu odebiram.

15.12.2019 4 z 5

Tento tip knih je podle mne nehodnotitelny. Prijde mi zvlastni hodnotit takove pribehy. Kniha je napsana vecne, nektere pasaze se cetli hur, ale kniha ma mnohem vetsi vypovidajici hodnotu nez ty pribehove napsane. Urcite stoji za precteni, ja treba byla prekvapena, z kolika statu se zide svazeli. O spouste z nich jsem vubec nevedela.

11.10.2019

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

SPOILER:

Tri hvezdy jen diky tomu, ze opravdu zavrazdili jednu z postav. Jinak desne predvidatelne. Celeana uplne hloupa a zaslepena, takhle ma premyslet nejvetsi Adarlansky zabijak? Chaol mi na konci, kdyz zjistoval veci o Celeane prisel naprosto tupej, ze mu to nedoslo po prvnim naznaku...no proste si me tahle serie neziska. Dam si chvili pauzu od dalsiho dilu, ktery jeste doma mam a pak nevim nevim kdy budu ochotna kupovat dal.

05.08.2019 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kdyz jsem videla, ze ma vyjit posledni dil, rozhodla jsem se, ze nadesel cas pustit se do teto serie. A jako jsem megazklamana. Ocekavala jsem hodne, potom co skleneny trun vsichni tolik opevuji a me proste prislo ze to bylo uplne o nicem...jo mozna trochu o tom jak se Celeane libi Dorian. Cekala jsem mnohem vic popsane sceny z ,,turnaje'', misto toho je jich hromadu preskakano...no budu cist dal, ale rozhodne nemam chut zacit rychle dalsim dilem.

27.07.2019 3 z 5

Dalsi vesele putovani prince Ladika...za me urcite lepsi nez predchozi kousek

13.07.2019 4 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Mam za sebou uz asi treti rereading. A pokazde slastne vzdycham, jasne, svalnaty kluci Montgomeriju nejsou svatousci, ale nakonec jsou vzdycky sladousove ;) . Sametova serie je nej.

05.07.2019 5 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

A mne to vubec neprislo spatny:). Pohodova oddechovka.

28.06.2019 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Prijemna letni jednohubka, jen uz pro mladsi vekovou skupinu nez jsem ja :). Libilo se mi ze autorka myslela na to, ze Cat svym vyletem pozmenila budoucnost.

25.06.2019 4 z 5

Nebýt jezevčíka... Nebýt jezevčíka... Christianna Brand

Moc prijemna jednohubkova detektivka. Jako vraha jsem tusila, ale spis z jineho duvodu nez to nakonec bylo, nicmene hezky popsane, zajimave zlociny, zajimave rozuzleni:)

20.06.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

A me to prislo hezky. Nic moc jsem od toho necekela, po tech vsech negativnich komentarich, ale bylo to fajn naposled se na chvili vratit do Velarisu. I kdyz porad nevim jak to bude s Nestou a Elain a jejich druhy...to sem si myslela ze aspon jedna z nich bude mit nejake rozuzleni:) .

01.06.2019 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Asi musim co nejdrive koupit druhy dil! Necekala jsem ze me kniha bude tolik bavit, ale precteno za tri dny i s dvoumesicnim miminkem:). Co me teda ale stvalo byli preklepy, nekdy asi i automaticke opravy v knize. Normalne to moc nevnimam, ale tady tech do oci bijicich chyb byla hromada, nekdy naprosto nesmyslna slova...no chtelo by to lepe hlidat.

28.04.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

OBSAHUJE SPOILERY.
Za me lepsi nez druhy dil, u toho mi chvili trvalo se zacist, ale tady se krasne plynule navazalo. Konec po bitve byl pak na muj vkus az moc zdlouhavy na to, ze se tam vlastne nic moc uz nedoresilo...jako co Elain s Lucienem, Cassian s Nestou, Mor a jeji tajemstvi? Taky bych rekla, ze nekoho prece jen meli nechat umrit a ne aby vsichni zazrakem porad ozivali. Nebo teda spis nechavat zemrit jen ty, o kterych se vi, ze nam nebudou chybet:). Jsem zvedava co autorka dal zamysli s timto svetem, zda se, ze se dockame nejakych novych pribehu, kde se snad dozvime neco dal o vyvoji nekterych postav:).

02.02.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Ja vas proste nechapala po prvnim dilu, proc jste z toho Rhysanda vsichni hotovy :D. Boze uz to chapu! Vsichni chceme vic Rhysanda!!! Feyre me tady ale pekne stvala, nelibilo se mi jeji chovani, ale co uz, zitra jedu pro dalsi dil :-D. Urcite by vsak chtelo na knihu dat upozorneni, ze je vhodna aspon od 15ti let. Prvnich cca 400 stran v pohode, ale pak...A rodice nemaji jak poznat, co jejich deti uvnitr ceka.

27.01.2019 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Prvni a treti pribehy byli nej, proste kde je Dominika, tam je lip :-D. Posledni kousek nic moc, kdyby se neuzavrel pribeh byvalych partaku a na konci neotevrel novej ,,problem'' ...nebo spis dva problemy, prisla by mi uplne zbytecna.

10.01.2019 4 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Od knizky jsem mnoho necekala, nakonec je to slaboucky pribeh bez hlavni dejove linky serie. Ackoliv u klasickych dilu si vetsinou rikam jak me zajima vic novy pripad nez novinky okolo Muze bez tvare, tak tady mi to chybelo...nebo mi tu mozna spis chybela hlavne Lesley...rozhovor s Aaronovitchem na konci byl zajimavy, napriklad kdyz se moderator zeptal na to proc je Peter pomalejsi v uceni...v tomto dile byla chytrejsi nez Peter i Abigail, tak at mi nevypravi, ze Peter neni pomaly:-D. Proste to z toho tak vyplyva, ze se v uceni nikam moc neposunuje.

24.10.2018 3 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Dalsi klasicka ctyrhvezdickova Grantovka. Pomalejsi rozjezd, pak nas kniha vtahne do deje a najednou je zas konec. A jak je u me zvykem, driv nez se dostanu k posledni vydane, vyda nam Aaronovich dalsi dil. Nastesti tentokrat je dalsi kus slaboucky a ja mam chut pokracovat, takze hura na to.

21.10.2018 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Já nevím , nějak mě tenhle díl nebavil. Abych nenapsala nějaký spoiler...tak svět ve kterém je zde Hirka, byl pro mě moc obyčejný a nezajímavý. Vždycky jsem se těšila na Rimeho kapitoly a na to co se děje v Ymslandě. Každopádně jdu se hnedka vrhnout na další díl, jsem zvědavá jak tohle vlastně dopadne.

Velké plus za Voynichův rukopis, tahle zmínka a účel knihy mě v příběhu strašně potěšily. Autorka nápad skvěle zapracovala...apropo...víte, že rukopis možná pochází z Čech?:)

27.07.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tak...konečně jsem se vrhla do téhle tolik odkládané knížky (ano, mohla za to její tloušťka:D). Nakonec jsem ji přečetla za pár dní a dneska ještě běžela rychle kupovat Plíseň:). Ze začátku knihy jsem docela ztrácela a přemýšlela co vlastně které slovo znamená, zkoušela jsem hledat i nějaký slovník na konci. Postupně tak nějak vše vyplynulo, ale teda zmatek jsem z toho měla možná první třetinu knihu. Když jsem byla někde v polovině, začala jsem si říkat, kdy se konečně začne něco dít? Kdy už zjistí co je Hirka zač? Bavilo mě číst si o tomto světě, ale trochu mi chyběla akce, která je zde až téměř na konci. Co mě moc těšilo, byla délka kapitol, když takhle člověk čte hlavně v MHD nebo práci, tak se to rozhodně hodí:D. Přesto se kniha četla skvěle a moc se těším na další díl:)

19.07.2018 4 z 5

Skála Skála Peter May

Cekala jsem neco mnohem vic detektivniho, nekolikrat behem cetby knihy jsem si rekla, ze uz by to chtelo nejake to vysetrovani...stale jen vzpominky, vypraveni...ale docetla jsem rychle a vlastne me to bavilo:-)

12.07.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Cekala jsem mnohem vic, potom co mi knihu vsichni hrozne chvalili. Sama bych ji asi nekoupila, ale dostala jsem ji od kolegyne, ktera ji miluje a ja mela zrovna potrebu precist si nejakou komedii. Proste jsem cekala mnohem vic. Zasmani nahlas prislo jen v jednu chvili jinak bohuzel.

29.06.2018 4 z 5