E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Milé Ládíkovské vyprávění o některých krásách naší země, doplněné o historické zajímavosti či kuriozity, nemluvě o Ládíkovo útrapách s řízením. Potěšilo, účel splnilo:). Samozřejmě mě udivuje, s kým vším se autor zná a má na něj kontakt....ale to tak zkrátka je...líná huba, holé neštěstí a tu Zibura nemá:).

17.06.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ja to zhltla stejne jako predchozi dily... Nekdo rika, ze je tento dil zmateny, ale mne neprislo. Je fakt, ze Ilan byla obcas dost nesnesitelne...ale vsak je v puberte, ta autenticnost je naopak podle me skvela:). Tak jen tentokrat snad nebudem cekat na dalsi dil tak dlouho.

03.11.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pismenka, slova, vety i stranky ubihaji neskutecnou rychlosti, najednou jsem byla na triste strance a porad nechapala, jaktoze se blizim ke konci. Zacatek byl pro mne pomalejsi, nez jsem se vzila zpet do pribehu, ale rychle jsem si vzpomnela na vse z prvniho dilu. Tolik novych informaci a akce...autorka vi jak si ziskat ctenarovu plnou pozornost. Dokonala fantasy serie s perfektne promyslenym svetem. Bavi me udalosti kolem Otortenu a chci vedet vic! A ten zaver? Nedychala jsem a prala si, aby stranky zacali pribyvat a ne ubyvat. Potrebuji dalsi dil co nejdriv.

21.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvele napsana kniha, co aspon trochu priblizi udalosti teto doby. Velice ctiva, stranky ubihali zavratnou rychlosti. Nejednou jsem slysela nazor: Ale Terezin byl v pohode, to bylo jen pracovni ghetto...no myslim ze v te dobe nebylov pohode nic.

21.04.2018 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Prvni pulka... No propadak, uz jsme dost byla zklamana... Nastesti! se vse rozbehlo a ackoliv jsem predvidala vraha spravne, stejne me to bavilo. Tak dalsi Ursulo.

23.04.2020 4 z 5

Skvěle zpracované informace o záhadném úmrtí 9ti členné výpravy. Autor nám nevnucuje svůj názor, ale objektivně zpracovává získané informace. Ze začátku dosti mrazivé popisy a fotky. Velkým plusem je skvěle rozmyšlené rozmístění odstavců a doplňujících informací, člověk nemusí tápat a přeskakovat například pod fotky a pak se k fotce po dočtení věty vrátit. To velice oceňuji. S radostí bych si od autora přečetla další zpracování některé ze světových záhadných úmrtí.

22.06.2018 5 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Já nevím, já mám na téma sebevražda dost vyhraněný názor. Ano, Hannah měla 13 důvodů proč to udělat...ale kolik důvodů měla k tomu aby to neudělala? Nad tím holka neuvažovala. Chápu, proč může mít člověk občas takové myšlenky, ale ve finále je to největší sobeckost, kterou člověk může kdy udělat. Jeden jedinej člověk, kterému by tu měla chybět je důvod k tomu to neudělat.
Ke knize, psáno skvěle, nemohla jsem se odtrhnout a četla a četla a četla, dokud jsem nebyla na konci. Ale! Nemyslím si že je kniha vhodná pro bláznivé puberťáky, kteří si myslí, že každá malá věc co se jim přihodí, je konec světa. A v knize jsem nenašla jedinou pořádnou zmínku o tom, proč to nedělat, myslím si, že by to tam být mělo, aby si z toho někdo nevzal příklad. Proto nechápu návrhy které padají v komentářích níže, že by to měla být povinná četba, protože téma šikana atd...tohle je přece jasný případ toho, jak to vypadat nemá. Rozpačitě nevím co si o tom myslet....

22.05.2018 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Cetla jsem a cetla a cetla a furt si rikam....kurna co to je? Tam je neco spatne....a pak mi to doslo, Franto, ty vo*e, kde je sex?
Pro me nejhorsi Kotletovka a pritom by to melo takovy potencial...techle postapo knizek jsem par nacetla a nebyt obcas nejakeho popsani nemoci z ozareni, tak tam neni nic co by mi vnuklo nejakou predstavu, jak by takovy svet mohl vypadat. Vime, ze popisovani krajiny u Kotlety neni nijak obsirne, ale to mu vzdy odpustim, protoze jsou jeho knihy plne akce...tady neni nejak poradne ani jedno. Takze priste prosim vice akce, vice mrtvol a vice sexu, tak te mame radi ;-).

29.04.2017 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Cekala jsem mnohem vic, drtivou vetsinu veci jsem odhalila predem, docela okate se na ne delali narazky. Strhnul me az konec, kdy jsem cetla a cetla, ale stejne bych radsi aby byl tragictejsi.

18.11.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Smrtka pro mne byla utrpeni. Nejak jsem se ani do Nimbusu nehrnula, ale pal jsem na nej narazila za super cenu a dorazil zrovna kdyz jsem nemela co cist...tohle bylo skvely! Manzel se me ptal co ctu, ze jsem do toho tak zazrana, takze jsem mu v kostce vysvetlila dej ze Smrtky a zacala vypravet o Nimbusu a vubec se nedivim, ze netusil jak mi to muze davat neco dohromady :-D. Samotny mi to prislo desne zmateny. Ale dava to smysl :-D. V prubehu cteni jsem si rikala, ze tedy ze dvou hvezd, si polepsi na ctyri, ale ten zaver? Nejde nedat plny pocet a strasne chci vedet, kdy a do ceho se Citra probere.

15.09.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Za mě úžasná věc, pro slunečný prodloužený víkend...těšila jsem se na Skotskou krajinu, popisy zde sice moc nebyli, ale moje představivost jela jak blázen, takže krása.

03.05.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Nezlobte se na me, ale tohle se nedalo...do pulky knihy se resi dve veci dokola...bud ze Reed nema sanci vyhrat soud nebo ze Ella chce sex. Klidne bych prvnich pomalu 200 stran vytrhla a nic by se nezmenilo. Konec trochu lepsi, trochu se nam to rozjelo, ale zaver se dal ocekavat.

03.10.2017 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Neni treba komentare, Cimrmana bud milujete, nebo nevite co je humor:-D

28.09.2017 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Klasicka Kotletovka, neurazi-nenadchne. Alice mi trochu vadila, Michalek byl proste Michalek:). Ale ocenila jsem narazky na produkty dnesni doby.

29.10.2019 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Teda to me tak stvalo, jako fakt neskutecne! Knizku jsem zacala cist navecer a porad si rikala...tak jeste jednu kapitolu, jeste jednu, hmmmm tak fakt posledni...az jsem byla skoro v pulce a donutila se zhasnout lampicku. Jeste ze jsem druhy den mela dovolenou a mohla v klidu docist. To jsem presne potrebovala. Nenarocnou kratkou knihu se sladkym pribehem co nejde prakticky odlozit. Snad to moji cteci krizi poslalo do nenavratna :-D.

08.10.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silny, priserny, odporny a prekrasny ,,pribeh'' . Takovou knihu preci nelze hodnotit hvezdickami. Zde jen nalezi obdiv vsem tem, kteri se snazili alespon trochu pomoct.

18.09.2018

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Nejdříve se mi kniha hrozně táhla, nebavila...když se ale více rozjel příběh z minulosti, tak si mě čím dál tím víc získávala a chtěla jsem vědět jak tohle dopadne. Moje první kniha od autora a myslím, že mu dá ještě nějakou šanci:)

12.12.2017 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Budu zrejme jedna z hodne mala, ale me se tohle volne pokracovani(zduraznuji volne, protoze nekdo si tu stezoval, ze to je mimo predchozi pribeh) moc libilo. Filozoficke chvilky jsem vitala, clovek se aspon trochu zamysli. Chapu ze muzum asi vadila ,,romanticka'' zapletka, ale aspon je videt, ze autor umi zaujmout obe pohlavi:-). Davam o hvezdu vic nez predchozimu dilu.

07.02.2017 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

To bylo tak bozsky obycejne hezky a mily. Necekala jsem nic, dostala jsem mnoho.

07.05.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Za me lepsi nez Navzdycky:). Libi se mi jak Ola zasazuje do knih kus sebe, svuj zivot, sve zajmy a zaliby... Evokuje mi to Ernesta Clinea a toho miluju. V knizce nenajdeme zadny eno nuno zazitkovy dej, ale uprimne... Ceka to nekdo od romanticky oddechovky? Ja vazne ne. Precteno jednim dechem. Nenarocny cteni je nekdy zkratka sakra treba.

26.04.2021 5 z 5