duben duben komentáře u knih

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Asi podobné jako jednička, docela příjemné počtení, které nijak extra nepřekvapí a není až taková bomba jako jiné Kotletovy série. Ale je to celkem čtivé. V tomhle díle je trochu méně vtipných hlášek a trochu přehnaně moc Zagorky. Ale zase to má hezčí obálku než první díl.

12.09.2021 3 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Druhá kniha Legie velice příjemně překvapila. Trochu jsem nevěděl co od Kristýny Sněgoňové čekat, protože jsem od ní zatím nic nečetl. Očividně se ale dovedla výborě sladit s Kotlety stylem a zatím na mě tak způsob vyprávění působí velice konzistentně. Není to sice Kotleta, ale je to skoro Kotleta. Myšleno v dobré. Hláška střídá hlášku, hrdinové se vrhají střemhlav do průseru aniž by o něm nějak přemýšleli s tím, že z toho nějak snad nějak vybruslí. Za nimi zůstává spoušť, odlétající končetiny a rozzuření nepřátelé, pokud nějací zbyli.

Pobavili mě vtipné momenty, které jsem tolik nečekal, byly sice asi jen 2, ale o to víc jsem si je užil.

SPOILER: Šlo o paní profesorku místo epesních dud a mafiány chycená "samice" na lodi :)

Už se těším na další díl a jen si říkám vzhledem k nechuti Kotlety k malým žlutým tvorům, viz žluťí mimozemští skřečkové v Hustejch a Megahustejch Nářezech v Bratrstvu Krve (Kartani), a tady k nenávisti ke Kulšešům ... nemá on nějaké trauma z dětství s kuřaty? Nepoklovali ho? Nebo nesnesitelně pípali, že se to nedalo vydržet? Jo a jsou taky na K! :D

14.02.2021 4 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Kotleto, Kotleto, co mi to děláš! Zase tři noci v řadě, kdy jsem se nemohl odtrhnout od knížky, protože jsem chtěl vědět jak to dopadne. Kniha je blízká první knize v sérii tím jak je rozdělená do 4 prakticky samostatných příběhů, které na sebe jen jemně navazují posledním příběhem. Tak trochu autora podezřívám, že to udělal schválně, abych se měl šanci od knihy odtrhnout a na konci každého příběhu, se konečně mohl jít zkusit konečně trochu vyspat. Rozhodně jsem neměl dát na slabčí hodnocení knih první série a měl to už dávno přečíst, stejně jako ostatní knihy od řezníka Kotlety :).

09.08.2020 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Trochu jsem se téhle série bál podle komentářů, ale po přečtení první knihy série jsem spokojený. Je to klasický kotleta, jen tam prostě to nadpřirozeno není v hrdinovi, který bezduše mlátí vše kolem a je nesmrtelný, protože by mu vše dorůstalo, nebo ho chránilo. Detektivní zápletky jsou mírně detektivní, jen aby tomu dodaly šťávu, hlášky parádně baví, spousta krve a sexu v tomhle žánru rozhodně není na škodu. A teď už komentář rychle utnu, abych se mohl věnovat dalšímu dílu velkých problémů v malém vietnamu.

30.07.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Četlo se to dobře, určitě lepší jak Vlci. Jen mě trochu odradilo jak se hned od začátku jen začalo na vlně přehnaných vulgarit a sexu. Dřívější knihy byli čtivější i bez toho, resp. byl tam prostor i pro nějaký děj místo schématu nadávky, sex, někoho zabít a tak dokola. Po po chvíli jsem tu přehnanou vulgratitu přestal tolik vnímat, přistoul na pijeme/šu..áme/zabíjíme pořád dokola, sem tam přerušené mírnou změnou pořadí. Třeba poutník z Mohameda se mi poslední dobou líbil víc. ... každopádně následkem téhle knihy si možná znova přečtu tři díly bratrstva krve.

14.08.2019 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Uff, tak tomu říkám závěr série. Hlavně ten konec knihy stojí za to. Vážně jsem nečekal tak epický závěr u podobné literatury.

14.05.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Podobné jako první díl série. První půlku si člověk ťuká na čelo, jestli to jako autorka myslí vážně, že všestraně úžasná a vytrénovaná vražedkyně, co má být postrachem celého kontinentu se chová jako ťululum, v boji se chová jako trdlo, aby najednou když je to potřeba pro děj, udělala úžasné, raději nepopsané vžuuum a zatímco předtím jí dává nafrak snad i křemílek s vochomůrkou, najednou má rudo před očima a pokosila by celou armádu nepřátel aniž by se jen trochu zadýchala. Naštěstí od půlky knihy se projevuje autorčin talent v psaní poutavého děje, takže přestanete přemýšlet nad nelogičností, nesmyslností a holčičí naivitou autorky a vtáhne vás děj natolik, že potřebujete vědět jak to dopadne a druhou půlu knihy přečtete jedním dechem. Nebýt toho jak se kniha změní v čtivou, asi bych po třetím dílu série už ani nesáhnul.

02.10.2016 3 z 5

Tanec papírových draků 2: Hon Tanec papírových draků 2: Hon Petr Brožovský

Skvěle se to četlo, skvěle jsem se bavil výbornými hláškami a konec velice mile překvapil a vysloužil knize pátou hvězdičku.

Skvělé včetně doslovu.

PS: Je mi jedno jestli si myslíte, že je to teplý, nebo to teplý není, hlavně mi to natočené neposílejte ...

17.07.2023 5 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Čte se to příjemně, moc překvapení se nekoná. Takový autorův klasický postupný přerod ze zdánlivě normálního človíčka na meganabušené monstrum. Ale jako oddechovka se to četlo velice příjemně a užil jsem si to. Tak mezi 3-4 vybráno za 4 body.

06.02.2023 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

(SPOILER) Ještě mi to trochu leželo v hlavě a nechápu v té knize jednu věc. Proč se za nimi ženou jako šílení do toho údolí, proč se za cenu extrémních ztrát a co nejsilnější magie snaží, aby se do toho údolí nedostali? Vždyť je na konci jen ruina města, není tam žádná informační ani zbraňová výhoda, která by jim pomohla v boji. Nemůžou se dostat dál a to vzhledem k "paměti" symbiontů, musejí ti paraziti vědět. To mi na tom asi jediné nesedí. Kdyby je pronásledovali normálně tak ok, ale ženou se za nimi, jako kdyby tam byla rozhodujíci zbraň, co obrátí síly naprosto naruby, nebo kdyby tam byl návod jak je porazit. Nic prostě se jen dozvíme, že dál nemůžou, nic tím úprkem do údolí vlastně nezůstali a příčiny, proč se tedy paraziti tak přehnaně snažili za cenu nesmyslně velkých ztrát, vzhledem k tomu spěchu nejsou vůbec vysvětlené. To je asi jediné, co mi na tom zpětně připadá trochu škoda. Sice by se dalo říct, že o neprostupnosti na druhou stranu nikdo dopředu nic neví ... ale když oni si symbionti pamatují zpětně minulý život, tak by minimálně někdo z nich tohle musel vědět.

28.03.2022 5 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Na to jak parádní byly první dva díly, tak třetí díl dějově vygradoval a prakticky několikrát jsem četl dlouho do noci, protože jsem se od knihy nechtěl odtrhnout. Skvělé válečné scény, sem tam nečekaný zvrat a ten konec na závěr to je jako facka mokrým hadrem přes obličej. Ale naštestí tam byl ten epilog ;). Za mě hodně dobré čtení, které jsem si opravdu užil.

27.03.2022 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Skvělé pokračování, nastínění a někde i rozvinutí dalších záhad. Knihu jsem zvlášť ke konci hltal a nemohl se od ní odpoutat.

27.03.2022 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Skvěle napsaná kniha, která sem tam spíš než jako kniha o vojácích a magii působí jako gangsterka. Skvěle rozvíjí začátek příběhu a od knihy se nechcete odtrhnout. Je důležité mít připravené další dva díly, protože až to dočtete, nebude chtít přestat.

27.03.2022 4 z 5

Alej prokletí Alej prokletí Roger Zelazny

Taková trochu zbytečně dlouhá povídka, které chybí trochu prokreslení postav nebo zajímavějšího děje. Jako takové oddechové čtení se to dá.

10.01.2022 2 z 5

Podvrženec Podvrženec Roger Zelazny

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale některé prvky byly přehnané. To jak jeden bez učení kouzlí vlastně tak nějak automaticky a druhý jakožto geniální vynálezce udělá v prakticky v době železné parní stroj, pak potká učící počítač a zvládne kdejaké obory moderní vědy a techniky. Ale protože se to dobře četlo přehnanost a jistou nelogičnost tomu odpustím.

09.12.2021 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale oproti prvnímu dílu výrazně slabší, autor pořád ubíhá do filozofování, děj nechá napnout až do konce, aby stejně vše dopadlo vlastně opět tak nějak špatně. Na dobré konce se tu nehraje. To co v prvním díle bylo pro Arťoma takový problém, tedy vůbec se dostat ze stanice na stanici, je tady tak nějak samozřejmé, skoro bezproblémové a to i když pak mají s sebou Sašu, která nemá žádné doklady. Leonid má vlastně celou dobu v ruce snadné řešení problému, ale vlastně radši než aby se zajímal klidně by nechal vychcípat celé metro. Homér byl docela fajn. Hunter taky celkem dobré. Načtení knihy, když ženským hlasem mluví mužské postavy je takové divné. Ale zase tak úplně špatné to nebylo. Další díl si určitě zase poslechnu a snad bude kvalitou bližší dílu 2033 než tomuhle 2034.

21.07.2021 3 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Pro mě příjemné pokračování, co se příjemně četlo během dvou dnů na dovolené. Sice mi trochu nesedí jak původně měli Rutašové Kraksnu vyladit jejich technologií, která by měla být nad možnostmi vesmírného průměru a pak se vlastně dozvídáme jak nic neumí, jak je potřeba jí vylepšit prakticky každou technologií trochu inteligentnější rasy než jsou čvachtajícící améby bez mozku na kterou posádka narazí. Ale jinak se mi ta kritika co tu kniha na začátku slízla zdá trochu nespravedlivá. Není to na 5 hvězd, ale čte se to dobře, nějaké to překvapení tam je a že to není nonstop řežba, ale sem tam se to trochu promíchá se mi naopak docela líbí. ... a teď už mi dejte další díl, pro změnu zase zběsilejší tempo, kapitána Bouchače a lorda Mrdáka útočící laserovou ponožkou, do které dali cihlu "jen tak pro jistotu" a podobné šílenosti, kterých se už nemůžu dočkat ;)

06.07.2021 4 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

Super kniha, která velice překvapila. Ze začátku to bylo lehce rozvleklé a než se vyprávění trochu usadilo, ale pak se to rozjelo v ideálním tempu a i když jsem si u první části říkal, jestli budou takhle rozvleklé i další, tak je to zbytečně natahované ... ale ono není. Nakonec se to rozjelo tak, že jsem při čtení ve vaně chtěl vždy dočíst daný díl. To znamená vystydlou vanu i s připouštením horké vody a čtení do 2-3 hodin ráno, celkem třikrát v jednom týdnu. Díky tomu pak bylo rozhodování jestli dát 4 nebo 5 jasné. Není to úplně čistých 5 bodů, ale autor si je za dobře zrpacovanou knihu zaslouží. Líbilo se mi dobře promyšlené míchání časových liní a mírné "ech" u závěrečného epilogu.

26.03.2021 5 z 5

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

Bavil jsem se ještě víc než při štení příliš dlouhé swingers párty. Pozor spoiler: Kotleta zachází s původně hlavními hrdiny podobně nemilosrdně jak Kulhánek. Sice je nenechá pochcípat, ale udělá z nich nejdrsnější záporáky. Pořádná akce protkaná sexem a apokalypsou stojí rozhodně za přečtení. Po delší době jsem se zase nemohl odrthnout od knížky, dokud ji nedočtu.

31.07.2020 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Kulhánek je prostě "bůh" svého žánru. Velká škoda, že jeho knihy se nedají sehnat v papírové podobě a tak jsem s odporem sobě vlastním přečetl tuto knihu jako "e-fujtabl-knihu". I přes ten odporný elektronický formát, jsem se většinu času od knihy nemohl odrthnout. Sice mi tam přijde, že z hlediska "logiky" některé věci příliš postrádající smysl (víc než je u téhle literatury běžné). Jako třeba proč upíři pořád utíkají, nepostaví si za ta století armádu a nezničí Lovce. Taky mi přišlo, že finále a poslední bitva vyzněla tak trochu do prázdna a po tom nášupu v celé knize to bylo takové trochu nahonem, proto jedna hvězda dolů. Kdyby to nebyl Kulhánek, tak ten elektronický bazmek nevezmu asi do ruky, ale co si má člověk počít, když chce číst Kulhánka a nechce za staré rozsalátované knihy platit ekvivalent jejich váhy ve zlatě. :(

21.03.2020 4 z 5