Drowned Drowned komentáře u knih

Otrok megaměsta Otrok megaměsta Tomáš Sekerka

První díl se mi líbil moc a pokračování není výjimkou. Kniha mazec od začátku do konce. Ani nevím, že by se mi něco z knihy zajídalo pod nehty a nějak se nad tím pohoršoval. Jsem naprosto spokojený a autora si dávám mezi své oblíbence, těším se co dalšího napíše. Jó a musím dodat - obálka je perfektní.

08.06.2022 4 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Eknihu s Válkotvůrcema jsem zadarmo dostal od Kotlety, tak jako další čtenáři, loni jako čtivo pro přežití v covidových lockdownech. Dostal jsem se k ní až dnes, tak se omlouvám autorovi. Kniha povídek je pěkná a některé z nich by si zasloužili delší a podrobnější zpracování. Upřít Kotletovi snahu o zajímavá témata nelze a moc se mi líbí, že oproti novější tvorbě, je v povídkách absence vulgarit. Nejsem žádný puritán, ale stavět na tom humor to kvitují snad jen mladší čtenáři mezi které už dávno nepatřím :-)

19.09.2021 4 z 5

Newyorské sny Newyorské sny Eric Brown

Poslední díl série Virexu mě velmi překvapil, že není jen nastavovanou kaší, ale parádním zakončením trilogie. Opět je příběh prolezlý virtuální realitou v níž lidé tráví více času než je zdrávo zatím co jejich chabá těla "tam venku" chřadnou. Nevím co napsat více abych nespoiloval....

31.01.2020 4 z 5

Newyorské blues Newyorské blues Eric Brown

Oproti prvnímu dílu sem se u této knihy, tak dobře nebavil. Sice se mi líbí téma virtuální reality i příběh samotný, ale vše se odehrává v takovém klidném tempu. Závěrečný finiš bych si tedy představoval trochu více dramatičtější. Uvidím poslední díl...

22.11.2019 3 z 5

Sítě, kanály a stoky Sítě, kanály a stoky Petr Heteša

Teda začátek sem nějak nedával a říkal jsem si: "To že psal Heteša? WTF?" Ale pak jak se hlavní hrdina dostane z vězení už to stojí za to. Začetl jsem se a najednou je konec a já si opět říkám co to jako má znamenat ten konec? No beru v potaz, že kniha byla napsána před třiceti léty, a dávám čtyři upocené hvězdičky.

12.10.2019 4 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Horory moc nečtu a na ten poslední se pamatuji velice dobře. Před mnoha lety do zadu to byl Řbitov zvířátek od samotného mistra žánru. Už nevím kde, jsem četl pozitivní ohlas na tuto autorovu prvotinu a umístil si ji do svého "must have" seznamu. Na to se mi ozval autor sám a nabídl mi svoji knihu za upřímný komentář. No a proto, že mám rád české autory nebylo co řešit a do knihy jsem se hned pustil.
Otrávené duše je velmi čtivá kniha a děj svižně ubíhá bez nějakých klopýtnutí do samotného vyhroceného finále. Postav je tu tak akorát a problém v orientaci jsem moc neměl tedy až na učitelky a maminky žáků :-) Děj byl zajímavý s pěknou atmosférou jen mě chyběl takový ten pocit překvapení v závěru. Autora Petra Švece si dám do oblíbených autorů abych měl přehled o jeho budoucích knihách, které si rád přečtu.

03.10.2018 4 z 5

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Lásku až za hrob jsem dostal trefně od manželky k svátku a nesmírně mě bavila od začátku do konce. Prostě Heteša

02.07.2018 5 z 5

Morphin Red Morphin Red Petr Heteša

Letos moje čtvrtá přečtená kniha od Petra Heteši. Sice mě nebavila ze začátku jako ty předchozí, ale časem kdy jsem se v postavách orientoval sem si knihu užil. On ten mix sci-fy s krimi a akcí má něco do sebe a Heteša to umí skvěle smíchat. Ke konci trochu mrzí, že se o finálním zůčtování dozvíme prostřednictvím zpravodajství a "nejsme přímo u toho". Ale i tak hodně dobrá kniha s originálním příběhem.

16.03.2018 5 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

S Hetešou jsem se na literárním poli setkal poprvé a jsem velmi mile překvapen. Knihu jsem koupil loni v jednom eshopu neb se mi líbil popisek a obálka :) Jak jsem se do ní začetl nemohl jsem se od příběhu odtrhnout. Hlavní postava Jerry Gibwill je správný sympaťák, který se vždy připlete tam kam nemá, při jehož hláškách jsem dostával často křeče do tváře. Super knížka z níž jsem velmi nadšený až tak, že od Heteši nebyla poslední jenž jsem přečetl.

24.01.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Třetí kniha s Beatricí a Florinem a opět jiné téma. Tentokrát z psychiatrického oddělení, které se mi velmi líbilo. Do poslední chvíle jsem netušil kdo je viníkem vražd a závěrem byl dost překvapený. Autorka opět předvedla, že psát umí a píše neuvěřitelně čtivě.

12.01.2018 5 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

No teda na poslední díl se svatým Peytlem jsem se těšil, ale nějak mě to celé zklamalo. Jednak lítající zombie jsou pro mě moc velký odvaz. Jsem ze starý školy, kde zombie chodí pomalým tempem. Druhák to překombinovaně zašmodrchané hraní si s osudem Patejla sem ke konci už rozumově nepobíral. Třeťák pak ten nevyjasněný konec... Když vemu celou sérii, tak jsem se královsky bavil a Patejl mi bude chybět spolu s Kelly family :-)))

01.10.2017 5 z 5

Pokrevenstvo Amberu Pokrevenstvo Amberu Roger Zelazny

Tahle kniha se mi líbila. Zajímavá od začátku do konce na rozdíl od ostatních dílů. Dokonce jsem si už zvykl na Merlina :)

26.11.2016 4 z 5

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Já jsem byl zklamaný výměnou hlavních postav. Už tak nějak jsem si zvykl na Corwina a najednou čtu o jeho synovi. Opět mi trvalo skoro půl knihy než mě začala bavit, ale pak už jsem hltal kapitolu po kapitole. Kniha skončila tak, že hned začínám další díl :-)

13.11.2016 3 z 5

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

No jak se předešlý díl ke konci skvěle rozjel, tak více jak polovina Dvorů chaosu se táhla příšerně nudně. Corwin se totiž podřizuje otcovu rozkazu a vydává se na cestu do říše chaosu... Konec knihy pak konečně zrychlí a poklidně končí. Jsem zvědavý na další díl, ale Dvory chaosu jsou zatím nejslabším dílem série.

21.10.2016 3 z 5

Rakev Rakev Aleš Pitzmos

Originální námět a délka tak akorát aby nestačila kniha nudit. Autora jsem neznal a dávám mezi své oblíbence. Sympatické je autorovo vlastní nakladatelství, kde si najdu další zajímavé tituly.

10.03.2024 5 z 5

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

Škoda, čekal jsem velkolepé finále, které z části proběhlo, ale jak zde píší ostatní, spousty otázek zůstalo nezodpovězených. Četl jsem ještě jednu povídku, která popisuje děj po konci knihy, ale ani tam nedojde k rozuzlení. Jinak opět zde v této knize byla nudná místa a do čtení jsem se musel vší silou nutit.

11.01.2017 3 z 5

Rytíř stínů Rytíř stínů Roger Zelazny

Uff, opět od začátku silná nuda. Merlin je zavlečen do stínu, kde si s ním pohrává logrus se vzorem. Takže přes sto stran snového světa protkaného duchy. Potom se příběh naštěstí vrátí do 'normální' reality. Jsem zvědavý na poslední díl kam se příběh vyvine.

31.12.2016 2 z 5

Znamení Chaosu Znamení Chaosu Roger Zelazny

Konečně parádní díl od začátku do konce. Příběh se díky Jasře začal vyjasňovat a závěrečný kouzelnický souboj hodně hustý. Jako třešnička na dortu pak vyplula na povrch jedna překvapivá informace. Další díl jsem začal pro napínavost děje ihned číst.

10.12.2016 4 z 5

Tandaradei! Tandaradei! Andrzej Sapkowski

Tuto povídkovou knihu jsem si sehnal kvůli Geraltovi. Ten se nachází ve dvou povídkách u nás publikovaných v jiné sbírce. Bylo pěkné si připomenout první setkání Geralta s Yennefer v povídce Poslední přání. Dobrá je i povídka Konec světa se zajímavým rozuzlením.

01.11.2016 4 z 5

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

První půlka knihy dost nudná, ale nad polovinou se děj pořádně rozjíždí a má pořádné grády. Na konci knihy vyplouvá ven překvapivé zjištění. Pomalu se v tomto díle rozpletají rodinné pikle a konečně Corwinova amnézie dává smysl. Po dočtení se rovnou vrhám do dalšího dílu.

13.10.2016 4 z 5