Láska až za hrob

Láska až za hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6786/bmid_laska-az-za-hrob-65c8c4cf20796.jpg 4 89 17

V okrajových částech města s polorozpadlými domy a polorozpadlými existencemi se odehrává drsná hra na kočku a myš. Tou myší je Cameron, studentka žurnalistiky, zato o kočce není zcela jasné, jestli nemá domov někde úplně jinde než na Zemi. Ať už je to ale kdokoliv, v každém případě má k dispozici satelitní systémy a pušky s optickými zaměřovači, zatímco Cameron jenom pár halucinogenů, podivných přátel a mnohdy nepochopitelnou odvahu.... celý text

AkiiIryss
AkiiIryss
28.07.2023 5 z 5

První co jsem si pomyslela, když jsem dostala tuto knihu do ruky bylo, že se jedná o nějakou romantiku, něco v podání Roema a Julie. Šeredně jsem se mýlila, hold kniha by se neměla posuzovat podle obalu a ani podle názvu a kniha mě opravdu nakonec dostala a bavila. Jde o nespoutaný příběh, kde se odehrává drsná hra na kočku a myš. Tou myší je dívka Cameron, která svou závěrečnou prací odhalí dosud nepoznané tajemství a vysvětlí nevyřešenou záhadu Lewittownu. Města, kde se lidi najednou zbláznili a nikdo neví proč. Tím se však stane terčem a její jediné východisko je být rychlejší a chytřejší než její pronásledovatele, které sama nezná. Upřímně mě tato kniha moc překvapila, ale taky jsem ji nakonec musela číst dvakrát, aby mi začátek dával smysl. Až po přečtení do konce, jsem teprve pochopila, co se přesně po celou dobu odehrává. Žirafa - Cameron, nespoutaná dívka, které opravdu jde o život, a děj vás nenechá ani chvilku bez akce, té je v knize opravdu hodně a vy jen čekáte až jednotlivé dílky budou do sebe zapadat. Opravdu napínavá knížka až do hořkého konce.

JezinkaJ
JezinkaJ
24.03.2023 3 z 5

Dočteno.
Rozvláčnost mě spíš bavila, boj jedince proti systému i proti zloduchům také. Celé mi to v jeden moment začalo připomínat Případ Pelikán. Četla jsem s napětím i v MHD, fandila Žirafě a byla moc zvědavá na závěr. Nemůžu říct, že by se mi líbil. Vysvětlení moje logika nebrala. Škoda, že je tak divné a nepravděpodobné, ale zato se mi líbil ten otevřený konec. Knížka se čte stejně dobře jako všechny ostatní knihy pana Heteši.
V tomhle příběhu mužský hrdina whisky nepije, nekouří camelky, není vtipný, chová se víc jako gentleman.
Mé hodnocení: úvod a stať za 4,5 a závěr -2 (ano až tak). Celkem tedy tři. Že tam byl ten pes - i když jen na jedný stránce. :)
Tak a jdu si vybrat nějakou další "hetešovku", protože mě to baví.

Meda77
Meda77
22.11.2022 2 z 5

Tahle kniha měla být pouze povídkou, protože z valné většiny je tvořena jen vyptáváním se agentů FBI svého okolí stále na stejnou věc, což je mimochodem po 200stranách už dost unavující.Autor se měl dle mého soustředit na vytvoření příběhu okolo tématu který v knize použil, ale příběh je v podstatě nulový. Mimochodem autorův mimozemský organizmus mi až moc připadá jako okopírovaný z knižní předlohy filmu" Věc" od pana Cambella. Takže shrnuto nic úžasného na to aby padlo 5starsu tady nevidím,naopak prostor zde byl, ale dle mého ho autor vůbec nevyužil. Kniha je zbytečné natahování pouhé povídky, která by se ani do scifi nezařadila, kdyby námětem nebyl mimozemský organismus. Za 2 starsy tak akorát. Autora určitě ještě zkusím, zajímá mě jak píše, protože tady jsem to nepoznal.

babystar
babystar
04.05.2021 5 z 5

To snad ani nebylo sci-fi, ale napínavá detektivka z blízké budoucnosti (nedej bože z pandemické současnosti) o honbě na člověka, který(á) neví PROČ !?! Bylo to i o tom, že láska hory přenáší, ale může je i bořit. Pro mne to bylo tak napínavé, že jsem obětovala spánek, jen abych zjistila, jak to dopadne. Myslím, že jsem v panu Hetešovi objevila dalšího autora, který mi stojí za přečtení.

Terva
Terva
15.04.2021 5 z 5

„S ničím podobným
jsem se nesetkala
ani v tom
nejvzdálenějším vesmíru“.

Začalo to Láskou až za hrob. Seminární práce, která však zvedla FBI ze židle. A Cameron Sodenbererová, říkejme jí Žirafa, která svou studentskou práci napsala, se stala středobodem vyšetřování. To je asi tak zhruba základ děje. Příběh se odehrává, klasicky u pana Heteši, v Baltimore. V příběhu není moc humoru, vlastně snad skoro žádný. Ale není se co divit, po delší odmlce je to teprve druhý příběh, který pan spisovatel napsal. Jeho humor se ještě nestačil probudit. Možná k tomu potřebuje nějaký mimozemský LWT.

MALÁ OCHUTNÁVKA:
Vlastně mě ani to, co se tehdy stalo, moc nezajímá, víte? Tentokrát mě spíše zajímá, jestli se s vámi během posledních deseti měsíců nesetkala jistá Cameron Sodenbergerová.
„Proč vás to zajímá? Má podobné schopnosti, jako já?“
Jaké schopnosti?
„Neříkejte, že FBI si už nemyslí, že za to všechno jsem tenkrát mohla já. Pořád si myslíte, že jsem jako Sigourney Weaverová přitáhla na Zemi nějaké vetřelce, že ano? Nebo už jste přišli na něco lepšího? Nebo někoho?
Ne. Ostatně žádné další pátrání jsme v tomto směru už nerozjížděli....

Zatím jsem od tohoto spisovatele nečetl moc knih a když už, tak převážně tu novější tvorbu. Ale tato kniha jen dokazuje, že už tady se to všechno formovalo. Najdete tu skoro všechny ty pozdější znaky, které ve svých knihách používá. Baltimore je základ, skoro ve všech knihách, skládka, krvavá střetnutí, démoni, žlutá barva (sice tu nejsou motýlci, ale žlutá je základ), tak jo, tady to jsou dívčí kalhotky – žluté :-) ledničky, chlast a další aspekty, které se později objevují. Není to sice humorné, jak jsem již psal, ale je to napínavé, má to parádní průběh a tajemno nás vlastně doprovodí až do poslední věty této knihy.

Citát: Takže jestli jste posledně mluvil o masakru, tak je to tady.

Možná si leckdo řekne, že by v tuto chvíli bylo vhodné seznámit se zmiňovanou seminární prací „Láska až za hrob“ i čtenáře tohoto komentáře. Ovšem struktura příběhu to nedovoluje, páč by to byl spoiler. A proto je potřeba si knihu sehnat a přečíst. Ale věřte, že i kdyby jste v tuto chvíli seminární práci „Láska až za hrob“, přečíst mohli, vězte, že na pravý důvod nervozity baltimorské FBI byste stejně nepřišli. A tak vám musí jen stačit patero motýlků. Žlutých. Je to láska až za hrob.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Jestli tohle dobře dopadne, tak se ožeru.

pago
pago
16.02.2021 4 z 5

chýba Hetešov humor, ale dej je zaujímavý, zápletka skoro detektívna, odhalenie na posledných stranách ako od Agathy. Celková spokojnosť.

Metla
Metla
16.11.2020 3 z 5

Úvodních 50-60 stran jsem poněkud trpěla, bojovala jsem s nutkáním knížku odložit (nejlépe vrhem do dáli) a víc se k ní nevracet. Děsivě ukecané! Pan Heteša by potřeboval přísného editora jako prase drbání - text mohl být o třetinu kratší, aniž by se ztratilo cokoliv podstatného. Rozhovor, sdělením zasluhující maximálně půl stránky, se tady roztahuje alespoň přes dvě strany. Důvodem je neustálé opakování informací, diskutující totiž imrvére demonstrují svou nechápavost a nedoslýchavost výrazy jako "Cože?" "Si děláš prdel?" a podobně.
Naštěstí bývá při cestování hromádkou zábavnější číst než čučet z okna, tudíž jsem překonala hranici, kdy mě knížka konečně začala zajímat. Zápletka připomíná film "Případ Pelikán" (Grishamovu předlohu jsem zatím míjela, nutno napravit), ve kterém studentka žurnalistiky svou školní prací rozdráždila zmiji bosou nohou a musí prchat před bezpečnostními složkami mocných.
"Láska až za hrob" není psána Hetešovou obvyklejší ich formou, příběh se tříští mezi několik postav. Uvítala bych detailnější prokreslení charakterů, včetně dokonalé hlavní hrdinky. Nepotěší ani jejich občasné přihlouplé chování a nepochopitelná opomenutí.
Děj se odehrává v blízké budoucnosti, nebýt však párkrát zmíněna stanice na Marsu, neměl by to čtenář jak poznat (reálie připomínají nedávnou minulost, tak 20-25 let zpátky). Zapomeňte na neotřelé kyberpunkoidní prostředí či vize pokročilých technologií, tenhle thriller se o sci-fi jen zlehounka otřel.
Rovněž finále mě docela neukojilo: jedna věc je mít teorii a druhá brát ji bez jediného pořádného důkazu za nezpochybnitelný fakt. Konec-nekonec vyloženě volá po pokračování.
Samá kritika, přesto jsem ráda, že jsem se na knížku nevybodla. Petr Heteša umí stvořit záživné počtení, jen by to chtělo nekompromisního eliminátora zbytečností. Mírný nadprůměr v akčně odpočinkové literatuře... v braku, chcete-li. 60-65%

Spetum
Spetum
24.10.2019 5 z 5

Výborné odpočinkové čtení. Pan Heteša má prostě skvělý vypravěčský styl - klobouk dolů!

McKashi
McKashi
12.02.2019 4 z 5

Díky tomu,že je tam hlavní hrdinka (která ani nekouří ani nepije)a ne hrdina,tak to nemá ty správný koule. Nicméně děj celkem dobře odsejpá, ačkoliv konec evokuje spíš první díl serie. Ale jinak celkem zdařilá knížka s trochu sci-fi tématikou.

NemmamSlov
NemmamSlov
09.10.2018 4 z 5

Cameron, mlada studentka zurnalistiky, dokazala odhalit v skolskej praci zahadu, ktoru nedokazala rozlustit samotna FBI. Laska az za hrob si svoje rozuzlenie schovava az do poslednych stranok. Hetesove baltimorske pribehy patria urcite do jeho vrcholovej tvorby. Este sa mi nestalo, ze by som sa pri nejakej nudil, aj ked opisovanie niektorych postav bolo zbytocne zdlhave, ale vynahradilo ta skvele zamotana zapletka. Hetesa proste zatial nesklamal

Drowned
Drowned
02.07.2018 5 z 5

Lásku až za hrob jsem dostal trefně od manželky k svátku a nesmírně mě bavila od začátku do konce. Prostě Heteša

eleintron
eleintron
09.05.2018 3 z 5

Této Hetešově knize by dle mého názoru slušela spíš forma povídky. Nějak se to na tom prostoru vleklo a nebylo to tak zábavné jako jindy.

Lenny33
Lenny33
29.03.2017 3 z 5

Čtivá kniha se zajímavým, originálním námětem. 3,5*

Mr.Fox
Mr.Fox
21.11.2016 4 z 5

Woow!! Tak tohle je nářez... Neskutečně mě to bavilo!!

Chvílemi jsem se sice ztrácel v dialozích jednotlivých postav a také v postavách samotných. Nebylo by možná na škodu, věnovat v úvodu stránku vyhrazenou krátkému soupisu postav, když jich tam operovalo tolik. Ale to je detail. Dokázal bych si knihu představit i jako scénář, který by posloužil následnému filmovému, či několika-dílnému seriálovému zpracování. Rozsahem i obsahem naprosto ideální, nenudilo ani chvíli, děj postupně gradoval až k samotnému finále, které - ...čekal jsem něco více "epického", ale... - je vlastně optimální a vše do sebe krásně zapadá. Žirafa velmi sympatická, dlouho jsem si při čtení s nikým tak nerozuměl. :)

Silné 4 hvězdy. A já běžím naskladnit další Hetešovi knihy!!

Franc
Franc
28.11.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem mile překvapen. Zajímavý námět prodal autor velmi poutavě. V knize se nevyskytují hlušší místa, hlavní zápletka se odhaluje postupně, autor naznačuje, ale neprozrazuje. Postavy se chovají logicky a nemáte důvod jim nevěřit.

Takže pokud máte potřebu si u čtení odpočinout, zažít krapet napětí, do konce být v očekávání, jak to dopadne, ale současně si moc nezatěžovat šedou kůru mozkovou, směle do toho, zklamáni určitě nebudete.

Hřibče
Hřibče
10.06.2013 4 z 5

Dřív jsem byla k českým autorům skeptická, ale neoprávněně, neboť poslední dobou zjišťuji, že čeští spisovatelé mnohdy píší i líp, jak zahraniční. Jejich knihy jsou více uvěřitelné, a to i když se neodehrávají v českém prostředí. To platí i o této knize, jejíž děj se odehrává sice kdesi v Americe, ale styl myšlení postrádá americkou nadutost, což je moc dobře. :) Kniha se mi líbila, je to velmi zajímavý příběh. :)

pet-kyval
pet-kyval
24.01.2011 3 z 5

[006/11] 'Láska až za hrob' je tak... nudná(?), o ničem(?) a k ničemu(?)

Mám ráda steampunk a cyberpunk a vůbec všechna tahle odvětví. Jediné co opravdu nemusím, je cestování do budoucnosti. Pan Heteša je považován celkově za autora zapadajícího do sekce cyberpunku, což je dobré pro tuzemskou sci-fi, ale už horší pro čtenáře.

Ne, že by 'Láska až za hrob' byla TAK špatná. Mám tu jen výtku k tomu, že se to zjevně odehrává v budoucnosti (podle normálnosti cestovat na Mars s živou posádkou) a při tom se v magazínu o "pop-stars" dočtete, jak se nějaká kráska plazí po P. Brosnanovi. Jo, je to sekáč i na jeho nějakých šedesát let, ale co s ním bude za dvacet, čtyřicet (zase až taková budoucnost to nebude, když se po ulicích prohání klasické káry)? Seschne a nebo bude pod drnem, takže se po něm těžko někdo bude plazit a když už, nebude to někdo krásný.

Finiš je naprosto bombastický. Vyvolá to ve vás pocit: ,Co když se to opravdu stalo?' a máte chuť si jít okamžitě vygooglit Lewittown. Má to ale háček. Krom závěru, kdy čekáte stejně to nejhorší, se v té knize prakticky nic neděje. Žirafa je nudná patronka, hlášky se nevedou, moudra se nevedou a těch agentů FBI je až moc. Jednotlivé charaktery se pletou podobností jmen a samotným jednáním...

Celých těch 300 stran čekáte, že se něco bude dít a ono nic moc. Sice tam dojde na nějaký ten "násilný čin", ale že by vás to zvedlo ze židle? Nebudete to prožívat, ale nebudete se ani extrémně nudit, nebudete se sžívat, ale možná se budete sžírat.