Drowned Drowned komentáře u knih

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Po výborném prvním dílu mi Kotleta naservíruje ještě lepší druhý díl. Po překotném konci Spadu nechápu kam se příběh plukovníka a jeho souputníků vyvíjí. Prostě parádní kniha utnutá v tom nejlepším. Ta atmosféra marného boje proti tisícinásobné přesile přeměnitelů je elektrizující a čtení knihy je drogou. Já jsem hodně nadšený a moc se těším na pokračování.

08.09.2017 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Parádní kniha stejně jako první díl. Scéna s útokem v Japonsku je tedy šílený mazec. Mám rád humor, který autor používá jakoby nahodile. Moc mě mrzí, že ke konci knihy se vzkřísí noční klub s novými postavami a je konec. Chtěl bych pokračování.... moc.

24.03.2017 5 z 5

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Loni jsem přečetl celou ságu o zaklínači a nevím jak ostatním, ale mě více baví povídkové knížky. V povídkách je více humoru, akce, bez politiky a skvěle vypointované.

28.10.2016 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kdykoliv přečtu novou knihu od Kotlety, říkám si tahle byla poslední. Jako Kotleta píše perfektně, že se kniha čte úplně sama. Vždy se jedná o dobrý originální příběh, to nepopírám. Ale mám stále problém s těmi zbytečnými přirovnáními a "děláním si srandy" z osmdesátkových věcí či z dnešní covidreality. Vždyť tohle je příběh z budoucna krásně situovaný do Prahy, tak proč číst o Vondráčkové, Zagorové, Prymulovi a jiných vopičárnách. To ani není vtipný. Raději bych ve sci-fi/fantasy příběhu měl vtipné dialogy o seriózních věcech. No a na závěr jsem čekal trochu rafinovanější souboj se Zodiakem. Ale což, i přes mé výtky solidní kniha od sympaťáka z Bruntálu :-)

27.11.2021 4 z 5

Těšíme se na vás! Těšíme se na vás! Petr Heteša

Zatím co čekám na nového Hetešu, který je asi momentálně ze zprávy od androidů z Newchrome v nedohlednu, jsem si přečetl tuto útlou knížku o dvou povídkách. První povídka je od mého oblíbence a příběh o virtuální realitě je dost zajímavý a moc se mi líbil. Druhá povídka od Veverky je též neméně zajímavá a ten konec hodně dobrý. U obou povídek jsem se skvěle pobavil, proto plný počet hvězd.

25.03.2021 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

S chutí jsem se pustil do druhého dílu démonské série. Začátek knihy popisující Jardirovo dětství až jeho cestu k vládě nad Krasií jsem přivítal, zvláště pak vysvětlení, že není taková svině proradná jak by se mohlo zdát z předcházejícího svazku. Pak už se děj střídá z pohledu Arlena, Leeshy, Renny. Kniha mě bavila a jsem zvědavý na Arlenovo setkání s Jardirem. Snad se dočkám v dalším díle.

14.05.2020 5 z 5

Přenést problémy tohoto světa dále než je atmosféra této planety chce hodně velkou fantazii a rozehrát zde poutavý příběh umí snad jen Kotleta respektive Kyša :-) Ze začátku jsem měl s tím problém, ale děj mě dokonale strhnul. Bohužel druhá kniha a závěr se odehrává v dost přímočarém a kvapném tempu. Měl jsem to štěstí, že hned po přečtení byla k dispozici další zrovna vycházející Kotletovka Stalingrad. Budu držet palce aby autorova neustále rozrůstající tvorba neměla kvalitativně sestupnou tendenci.

29.07.2019 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Petr Heteša

Předešlé dva díly mě bavili o chlup či dva chlupy více. Nějak jsem se nemohl srovnat s novými hrdiny a staronovým prostředím. Tedy to co z něj zbylo a v co se revitalizovalo mě nějak nebralo. Dal bych méně hvězdiček v hodnocení, ale je to mistr Heteša a toho já velmi "můžu". Hned po dočtení Mrtvý zóny nasedám do závěrečného dílu a jestli Greg nenakope řiťku všem těm hamounům z Cybrainu, tak nevím ... :-)

19.05.2019 4 z 5

Mesopotamis Mesopotamis Lukáš Vavrečka

Tahle kniha mě zaujala v časopisu od Luxoru a přidal jsem si ji do svého čtecího jízdního řádu. Koupená od mé ženy spočívala ve vnitřní paměti mého Kindlíku až do počátku nového roku, kdy přišel den D a já cítil potřebu trochu pozměnit žánr čtených knih. Lehký steampunk od českého autora je svěžím vánkem a vykreslení města Mesopotamis je téměř dokonalé, tak jako úpadek digitálního světa. Rád bych aby autor pokračoval a rozehrál další příběhy v tomto krásně symetrickém městě. Tedy, alespoň takto jsem si ho vymodeloval v mé mysli :)

15.02.2019 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Jako rozjížďku před "nářezama" tuhle knížečku beru. Je tam vše co má být. Sex & násilí & krev & upíři a drsnej hrdina Gerhard. Škoda, že jsem celou sérii Bratrstva krve nepřečetl v opačném gardu a Vlky nepřečetl jako první. No co už se stalo... :-)

25.12.2018 3 z 5

Démoni jsou věční Démoni jsou věční Petr Heteša

Už od začátku jsem nevěřil očím kam se děj ubírá. Pak následovala část ve světě démonů, kde mě to tak moc nebralo a říkal jsem si sakra co to je za haluz? Naštěstí pak děj nabral obrátek do starých skvělých Hetešovských kolejí a člověk měl co dělat aby se od ekologicko-démonického děje odpoutal k návratu do reality. Opět vynikající kniha s originálním dějem, tak jak to mám rád.

13.11.2018 5 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Tekuté krystaly je mojí devátou knihou, kterou jsem letos od Petra Heteši přečetl. Pomalu se stal mým nejoblíbenějším českým autorem. Líbí se mi, že každá kniha je jiná. Jsou tu sice stejné vztyčné body jako Baltimore, Jack Daniels a Camelky, ale pokaždé se jedná o originální napínavý příběh. Tentokráte se jedná o spiknutí, křivé nařčení z vraždy, trest, procesory v mozku a parádní akce plná skvělých dialogů. Vše se pak až neuvěřitelně rychle řítí k samotnému překvapivému finále.

28.10.2018 5 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Už jsem to psal mnohokrát a napíšu to i zde Petr Heteša je aktuálně můj nejoblíbenější český autor. Postupně se chystám koupit si vše co napsal. Fatal Virtual tentokrát Baltimore představuje jak v reálné, tak ve virtuální podobě. Příběh je podobný jako Matrix bratrů Wachowských jen je více srozumitelný. Opět Jack Daniels teče proudem a Camelky v hubě Chrise čadí jak komíny litvínovské chemičky. Závěr příběhu je pěkně otevřený a člověk si může jen domýšlet jak to celé s virtuálem a hlavně Chrisem dopadlo. Za mě perfektní kniha.

20.10.2018 5 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Přiznám se hned v úvodu, že pro Hetešu mám ohromnou slabost. Už jsem se nemohl dočkat až se v novém příběhu vydám na výpravu po ulicích Baltimoru se zapálenou camelkou v ruce a s pachutí v ústech po ranní dávce Jacka Danielse. A věřte, že Brokilon neuvěřitelně natahoval moji netrpělivost do trýznivé bolesti...

"Žádná chvíle není poslední" je kniha opět s originálním příběhem a strhujícím nepředvídatelným dějem, tak jak to umí jen Heteša. Vše doplňují skvěle napsané a vtipné dialogy, u kterých jsem se místy výborně bavil. On hlavní hrdina Luc Degardin je jako správce elektronických pozůstalostí správný sympaťák a s nikým se nemaže, tak jako život s ním. Doporučuji tuto knihu k přečtení a těším se na další dílo mistra Heteši.

23.08.2018 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Ufff... 15 minus je tedy dost drsně hustá kniha plná napětí s příměsí trochy intelektuálního rozjímání o ceně peněz i o nesmyslnosti reality show. Knihu jsem žral od začátku do konce a ten konec je tedy hodně drsný. Ovšem to co se odehrává mezi kanibaly je hnaný do extrému, kdybych mohl přivřu obě oči :-) No, budu si muset autora hlídat abych nepřišel o jeho budoucí díla neb dle mého má dobrý potenciál. Za mě rozhodně další zajímavá kniha, tak jako autorovo Krysí requiem.

12.08.2018 5 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

Dominionu nadělují plný počet hvězd, ale více se mi líbil první díl. Nějak mě nebaví takové ty věci dotýkající se války v nebi a třenice padlých andělů. Jinak ale Drakeovo vztah se Spáleným mužem opět super napsaný stejně jako neopětovaná láska Dona k Trixie :-) Po dočtení knihy jsem zjistil, že McLean napsal ještě pokračování Damnation. Na můj dotaz zda i třetí díl nakladatelství Host vydá jsem dostal tuto odpověď: "Zatím o tom diskutujeme. Zda se objeví třetí díl v příštím edičním plánu, je tedy napínavé i pro nás ;) "

17.05.2018 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Ouuuu tak to je jízda. Tahle kniha, jako snad všechny od mistra Kulhánka, se mi moc líbila od samého začátku až po konec. Velmi zajímavý děj o apokalypse na zemi po níž se stali z lidí zombie a super hlavní hrdina, který zůstal sám s nemluvným chlapcem. Abych věděl proč k tomu došlo hned po dočtení Dobráka jsem se začetl ihned do druhého dílu... Jedním souvětím skvělé postapo se zombie a čert ví jak to bude pokračovat dále :))))

11.04.2018 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Lovci jsou ultimátní krvavou akční řežbou superzabijáků a superhrdinů protkané politickou konspirací. Ani okamžik nenechá Kotleta čtenáře vydechnout a dupe na plyn až na podlahu. Občas sem tam utrousí vtípek... Kotletu mám moc rád, proto dávám plný počet.

18.02.2018 5 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Po přečtení Sex, drogy & cyb´n´roll jsem se začetl i do této knihy. Po pár stránkách jsem byl překvapen i mile potěšen, že autor se drží zajetého stylu svých hlavních hrdinů. Kouří stejná cigára s velbloudy, pijí stejnou značku whisky, mají stejný styl humoru a milují krásné ženy. Vyšetřování "rituálních" vražd hlavního hrdiny Chrise mě moc bavilo a vyvíjelo se správným nečekaným směrem. Jsem rád, že jsem si knihu koupil a chtivě ji přečetl.

07.02.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Rázovou vlnu jsem si užíval v malých dávkách něco přes týden a nikam nekvaltoval. Dnes na Štědrý večer jsem ji však dočetl a jsem s knihou spokojen. I když ten konec jako u Spadu se mi zdá překotně skončený. Ale co, na konci jsem se i trochu zasmál. Celá série tří knih patří k tomu lepšímu co jsem kdy četl a budu doufat, že někdy v budoucnu nás pan Kotleta obdaruje další postapokalyptickou knihou. Jde mu moc dobře tenhle žánr.

24.12.2017 5 z 5