Drowned Drowned komentáře u knih

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Po čase jsem si opět "dal" mistra Kulhánka a opět akčňárna ve vysokém tempu a vytříbeném upířím stylu. Takhle snad nikdo nepíše jen sám mistr. Příběh Adolfa Richarda a jeho společnice Kláry je plnej krve, lovců, vystřílených nábojnic. Ke vřískotu Pumlíče při závěrečném rituálu Azzaporda na ovládnutí světa se člověk dostane při tomhle tempu na to tata . Díky mistře Kulhánku za parádní čtivo...

26.06.2018 5 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Reklama na knížku na mě vyskočila na facebooku a jelikož mám Kotletu rád, tak jsem se registroval a "21 úderů" dostal celkem rychle. Povídka je krátká a ač se Kotleta snaží je text protnutý reklamou na Škodovku až to pomalu balancuje na hraně parodie. Myslím, že ač je kniha zdarma nemusela by býti až přehnaně směšně reklamní. Někdy je přeci lepší méně než více což potvrzuje extra kapitola navíc... ta je fakt bídná. Předešlé knihy s Tomášem Koskem mám dost rád a na letošní novinku s ním se velmi těším tohle je takové slabé přímočaré magické polechtání baseballkou :-)

17.05.2018 3 z 5

Druhý díl příběhů Tomáše Koska je hodně jiný než jednička. Ta byla zábavnější díky Gibsonovi, ale tady v druhém díle ho spíš člověk nenávidí. Mrtvý padají po desítkách, v knize je více ženských a sexu... Já jsem s knihou spokojený, moc a těším se na pokračování v příštím roce. Ta magie je dost kouzelná :)

09.12.2017 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Tak poslední díl byl fakt MEGA HUSTEJ NÁŘEZ. Jan s Gerhardem se hnali do spousty bitev, Kartany kosili po stovkách společně s ESMkama a končili skoro pravidelně bez končetin včetně pinďourů :-) Z jejich přátel jim jich moc nezůstalo, ale závěrečné zúčtování stálo za to. Já jsem byl na konci knihy spokojený a bavil jsem se mega hustě. Je mi líto, že už více o Bezzemkovi s Gerhardem a prsatici Petře neuslyším...

29.10.2017 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

I druhý díl mě velmi chytil. Sice se Hodges objeví až o odost pozdě a není hlavní postavou, ale smíchání postav a propletení příběhu z prvního dílu je dokonalé. Mám slabost pro Kinga a asi mi je jedno co píše za žánr, vždy je to čtivá a napínavá kniha. Holt mistr, no. Do knihy jsem se tak začetl, že bych nejraději nešel spát, nešel do zaměstnání jen abych knihu dočetl na jeden zátah :-)

20.04.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pěkné vesmírné dobrodružství to se musí nechat. Jen jsem si říkal, že tempo děje se řítí rychlostí chromého šneka. Pokud si dobře pamatuji, tak předchozí dílo Artemis ze začátku mělo pomalejší rozjezd, ale pak se to rozjelo k mé spokojenosti. Ve Spasiteli děj jede ve stále stejném tempu. Ale jo, děj dobrý a konec vtipný. Rád si od autora přečtu další sci-fi.

21.03.2022 4 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Na Yarminův syndrom sem čekal několik měsíců. Androidi z Newchrome ohlásili předání rukopisu Brokilonu už někdy na jaře, ale co se tu objevilo čínské svinstvo, tak se vše zpozdilo. Já se dočkal až teď v prosinci a musím neobjektivně napsat, že jsem více než nadšený z příběhu, který jsem zhltnul jak malinovou zmrzlinu. Jestli by bylo pokračování byl bych štěstím bez sebe. Prostě miluju Baltimore, krabičku camelek a flašku Jacka Danielse...

26.12.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Po pár posledních Kotletovkách, které mě tak neoslovili jako předchozí tvorba, jsem si říkal, že už sem na ně starej a dám si pauzu od řezníka z Bruntálu. Ale v čase, kdy je ta pandemie a já jsem nucenej být doma s prckama, chci podporovat české autory neb od státu dostanou asi malé hnědé smradlavé, tak jsem si koupil Underground do mého e-zařízení. Byl jsem docela překvapený jak dobře tuhle scifárnu s cyberpunkovým šelestem pán Kotleta pojal a příběh mě dost pobavil. Sice zase mě štvaly takové ty zbytečné jakoby vtipné průpovídky o Davidovi, Zemanovi a podobně, ale naštěstí ke konci knihy už Kotletovi došla zásoba a dalo se nerušeně soustředit na příběh.

10.04.2020 4 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Dávám plný počet, protože kniha se mi moc líbila. Prostředí Moskvy a hřbitova je super a příjemná změna. Ač je kniha staršího data nechybí zde autorův skvělý humor, hrozně dobře se čte a příběh příjemně utíká. Jako chybí zde více akce a dramatičtější závěr, ale kvůli tomu Hetešovi knihy nečtu. Pokud bych chtěl akčnější knihy ohlédl bych se k jiným autorům. Mě se Hetešův originální styl líbí a proto vyhledávám jeho knihy.

14.12.2019 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Knihu jsem si koupil hned jak vyšla, ale přes to, že Heteša je můj momentálně nejoblíbenější románopisec a na "Rizika" se těšil už několik měsíců, musel jsem počkat než dočtu od Orwella 1984. Pro mě je příběh Yarana, který likviduje průser umělé inteligence zde na zemi přímo v Baltimore, hodně dobrý a zábavný. U knihy jsem se dost bavil a zasmál, tak jako u všech Hetešovek a je mi líto, že si na další budu muset zase nějakou tu dobu počkat. U e-knihy mě mile potěšili autorovy kresby. To už jsem dlouho neviděl. Za mě parádní kniha a dávám plný počet hvězd.

06.10.2019 5 z 5

Závěrečný účet Závěrečný účet Petr Heteša

Tak tenhle díl Cybrainu byl jízda od začátku do konce. Greg žene svoji skupinu cyborgů za pomstou lidem, kteří ho dostali do Cybrainu. Jen ten konec se mu celý vymkl z rukou a dopadlo tak, jak to dopadlo. Jsem zvědavý na následující díl.

02.05.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Clonu jsem koupil před vyydáním jako e-knihu a dnes dočetl. Jsem z ní rozpolcený. Minulé dva díly se mi moc líbili a hnali mě v četbě do finiše. I když jak tak vzpomínám, tak v Sově mě dost vadil zbrklý závěr a ještě některé příběhové linky nedotažené. V Cloně řekl bych autor přehnaně tlačí na detektivní zápletku a moc nezabíhá do civilních životů vyšetřovatelů Mii a Holgera. Úkladný pachatel ze začátku vypadá na dobrého trvďáka až v závěru se ukáže .... no tvl co to je? Jako čte se to hezky, ale nějak tomu chybí kouzlo prvotiny a momentálně nevím, jestli bych ještě někdy rád četl další případ. Čtyři hvězdy dávám jen za sympatickou dvojici vyšetřovatelů...

13.03.2019 4 z 5

Obrysy a stíny Obrysy a stíny Petr Heteša

Druhý díl o novináři Dalmontovi je zběsilým úprkem před FBI, kterou má pořád v patách. Akce střídá akci a není moc času vydechnout. Celou dobu jsem přemýšlel, jak to asi skončí což mě přinutilo abych seděl neustále nad knihou. No takovéto zakončení jsem vůbec nečekal a řekl bych, že je dobrým varováním před technikou, která nám čím dál tím více zasahuje do každodenního života. Za mě super kniha.

25.02.2019 5 z 5

Šedozelené oči Ley Lynseyové Šedozelené oči Ley Lynseyové Petr Heteša

Před nedávnem jsem si dal slib číst knihy i od jiných autorů než od Petra Heteši. No ale nevydržel jsem dlouho a musel jsem si dát další dávku - knihu. Prostě cítil jsem nutkavou potřebu vrhnout se znovu do přetechnizovaných ulic Baltimoru a po večerech na střeše baráku hlavního hrdiny utápět své myšlenky ve sklence Jacka Danielse v dýmu pomalu doutnající Camelky....
Chyba lávky. Sáhnul jsem po knize, ve které se vystřídali lokace notoricky známého Baltimore za lokace města vzniklého spojením Philadelphie a New Yorku. Zde se odehrává velmi zajímavý, záhadný konspirací načichlý příběh bulvárního novináře Rogera Dalmonta. První díl končí s mírně naznačenými konturami o co tak asi může ve výsledku jít, ale raději nebudu spoilovat a vrhnu se hned do čtení posledního druhého dílu. Fakt jsem zvědavý jak se to celé vyvine....

19.02.2019 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Mým zvykem je psát komentáře hned po přečtení knihy, ale u poslední Kotletovky jsem si musel dát týden oraz. Tak jak jsem se na Poslední tango v Havaně těšil, jsem satanžel zklamaný. Úvodní povídka měla akceleraci závodního vozu a já byl nadmíru spokojen. Druhá povídka z Ústí nad Labem je o fousek slabší, ale stále dobrá. No a třetí putování Tomáše Koska do Tokya už ztrácí tempo a humor. Na druhou stranu takový průser jako Koskova odbočka do komerčního prostředí mladoboleslavské škodovky to zase není. Poslední čtvrtá povídka v Paříži je už jen "vatová" vycpávka s pro mě hodně uhozeným koncem. Něco podobně blbého jsem před mnoha lety zažil ve filmu Takový normální zabijáci kdy Oliver Stone přepsal scénář konce filmu Tarantinovi na mnohem - sladší = pitomý... Nechápejte mě blbě. Mám Kotletovi knihy moc rád, ale nejsem zaslepený fanoušek ;-)

17.09.2018 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

Tohle je tedy kniha s velkým K! Příběh se mi moc líbil i styl jakým je kniha psaná. Hlavní postava Don Drake je obrovský sympaťák a tím jak vše kolem něj na co šáhne se zákonitě posere si mě získal. Zajímavý jsou i ostatní postavy včetně Spáleného muže. Knihu jsem přečetl jedním dechem a jak to tak bývá hned jsem se začetl do druhého dílu.

05.05.2018 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Cynik pokračuje v nastaveném rytmu první knihy dokonce bych řekl, že pan Kulhánek přepnul na FORSÁŽ neboť akce střídá akci a ke konci děj letí přímo kosmickou rychlostí. Objevují se nové postavy ať už sympatické nebo čekající na popravu hlavním hrdinou. Vyjasňuje se spousta dosud tajem obestřených skutečností. Nevím jestli je dobře, že se pokusil příběh uzavřít někdo jiný než mistr Kulhánek. Váhám zda se pustit do třetího dílu nebo nechat Maxmiliánův příběh tam kde skončil. Za mě výborná kniha s pozoruhodnou evolucí hlavního hrdiny.

14.04.2018 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tak tohle se mi moc líbilo. Žádný zombie, upíři a další nemrtvá havěť, ale magie, sex, humor a akce. To vše v parádních příbězích se sympatickým Tomášem Koskem a dvojicí pistolníků Gibsonem a Horstem. Hned jak jsem dočetl dávám se do druhého dílu.

30.11.2017 5 z 5

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

Na autora knihy jsem poprvé přišel při jedné noční návštěvě tohoto webu. Na úvodní stránce někdo psal dojmy z prvotiny autora 15 minus a mě ta kniha zaujala na tolik, že jsem se jí pokusil neúspěšně sehnat ve formě ebooku. Za to jsem narazil na autorův facebookový profil, kde nabízel novinku Krysí requiem. Z počátku mi záhadná atmosféra příběhu Edenie vzdáleně připomínala podvodní město Rapture, zvrácené městečko Pines nebo televizní magořinu z Truman show. Ale jak jsem se prokousával příběhem dál a dál, změnilo se vše ve velmi zvrácené drama. Moc se mi líbilo vyprávění příběhu pohledem několika postav, které se nakonec sejdou na stejném místě ovšem pokaždé v jiné situaci a pozici. Nechci tu moc spoilerovat, takže jen doporučím knihu k přečtení i pro silný morální apel v samotném závěru.

22.11.2017 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

No jo druhý díl a pokračuje se v boji proti Kartanům. Přibývají pomocníci Bezzemka, odpadají a opět vstávají. Janovi Desert Eagly nepřestávají posílat robokopy a jejich žlutý piloty do věčných lovišť. Líbí se mi kočkování mezi Janem a Gerhardem. Jen ten konec o vzniku upírů a odchodu Sangot je takový neočekávaný. Naštěstí poslední díl, který mám teď rozečtený, to zatím plně vynahrazuje.

27.10.2017 5 z 5