Dresia Dresia komentáře u knih

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Nemám slov. Nemohla jsem se odtrhnout. Konec mohl být lepší, ale i tak "sto bodov". Všehoschopná psychopatka, ale kdo z nás jí chvílemi nefandil?

25.11.2018 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

To je nádhera!

17.02.2018 5 z 5

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Božena Němcová je dnes podle mého názoru nedoceněná. Je to skvělá autorka. A jedna z prvních feministek.

24.12.2017 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Hezký příběh, jen na můj vkus moc ufňukané.

30.07.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skvěle se to četlo, ale pointa úplně na hlavu postavená.

22.05.2023 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Naprosto to vystihla kackahracka, u jejího komentáře jsem se aspoň zasmála, když už knížka byla nudná. Hlavní hrdinka (už ani nevím její jméno, tak to bylo nezáživné) pořád střídavě chtěla odcházet z domu a nechtěla odcházet z domu, nic moc jiného se tam nedělo, kromě neustálých návštěv sousedů.

12.07.2022 1 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

V podstatě souhlasím s Beccou. Miluju Blair Witch, proto mě kniha zaujala. Miluju Beskydy, těšila jsem se na úžasnou atmosféru. Nic z toho se nekonalo, hlavní hrdinové působili jako vyjukaní teenageři, napětí veškeré žádné.

03.04.2022 1 z 5

Hledání Betty MacDonald Hledání Betty MacDonald Paula Becker

Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou tahle kniha. Některé pasáže byly moc zdlouhavé, ale celkově spousta zajímavých informací o autorce mých oblíbených knih. Nesouhlasím s Paulou Becker, když Betty přisuzuje snobství a zesměšňování lidí, na čemž si údajně udělala kariéru. Betty si především uměla udělat legraci sama ze sebe, což umí málokdo, proto je to tak vzácné a sympatické a tohle čtenáře bere u srdce, alespoň myslím.

14.08.2021 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Dobře se to četlo, mám ráda kratší kapitoly. Ale chyběl mi tam nějaký wow efekt.

14.05.2021 4 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Nebylo to úplně špatné, bavily mě brněnské reálie, zavzpomínala jsem na svoje studentská léta a občas se i zasmála. Ale příběh hodně plytký.

12.04.2020 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jedna z mála knih, kde byl film natočený podle ní mnohem lepší než předloha.

01.02.2020 2 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Po dlouhé době dávám plný počet bodů, mělo to spád, emoce, napětí, zajímavé téma.

01.06.2019 5 z 5

"Hrdinka" mi nebyla sympatická ani v první knize, ani teď. Jen jsem byla trochu zvědavá, jak se se vším vypořádala. No, nijak, za skutečnost, že ještě žije, může zřejmě poděkovat dobrým genům. Celý život zjevně nepracovala, přijde mi až trochu nefér, žít z takového příběhu. Ale rozhodně jí nezávidím, uf.

20.03.2019 2 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Na můj vkus strašně překombinované, šílené! Možná si tato kniha najde svoje čtenáře, ale proč je PB propagováno jako psychothriller? Postavy bez emocí, plytké.

28.12.2018 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Bohužel, na můj vkus moc krve a mrtvol.

20.11.2018 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Dobrá oddechovka

19.10.2018 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Úplně se mi zachtělo, otevřít si taky takovou kavárnu a péct mrkvový dort. Škoda, že v reálu to není tak romantické ;)

23.04.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Začátek slibný, ale pak nuda nuda šeď, velké zklamání.

09.04.2018 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Moc mě to neuchvátilo.
P.S. Digestive biscuits opravdu nejsou zažívací sušenky :))

23.03.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes