Dresia Dresia komentáře u knih

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Není co dodat. Jeden z nejlepších románů české literatury.

08.08.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Pěkné čtení. Ale od začátku bylo víceméně jasné, kam to směřuje, jak to dopadne, chybělo mi napětí... takže jen za 4. Film ráda zkouknu.

15.05.2018 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Samozřejmě skvěle zpracované téma, ale opět se mě nedotklo na emocionální úrovni, což je můj "problém" s knihami paní Mornštajnové. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Chápu, že sama byla oběť. Ale nejvíc mi bylo líto Jakuba. Člověk s průměrnou inteligencí pozná, co je dobro a co je zlo, a navzdory těžkému dětství v tom nemusí pokračovat. Konec mě taky zklamal, nemám ráda příběhy bez špetky naděje.

07.04.2024 3 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Bomba! Líbily se mi i obě další autorčiny knihy přeložené do češtiny, proto jsem na tenhle thriller dost netrpělivě čekala. Je poznat, že Liz nechrlí jednu knihu ročně jako někteří jiní spisovatelé, děj je propracovaný. Moc jsem si čtení užila.

27.12.2023 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

(SPOILER) Přiznám se, že linka s Tomem a jeho náhlé prozření, že miluje Jenny, mi moc nesedělo.
Ale příběh Gretchen byl naprosto úžasný. Autorka si musela dát obrovskou práci s rešeršemi. Tolik zla a bezpráví, a už se to děje zase, jen kousek od našich hranic.
Jedna z knih, na kterou budu dlouho myslet.

18.07.2023 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

"Je to sice jen jakž takž sflikované štěstí, ale přece jen je to štěstí."
Nádhera.

18.09.2022 5 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Tato kniha je pro mne naprostým zjevením na poli české literatury. Neznám žádného jiného současného českého spisovatele, který by mě dokázal takovým způsobem oslovit na emocionální úrovní. Wow! Navíc vtipné a spousta zajímavých informací.

14.01.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Tak tohle se povedlo. Předchozí autorova kniha mě moc nezaujala, ale tohle téma uchopil hodně dobře. Po dlouhé době mě něco naplno pohltilo, jsem hodně vybíravá, protože už mám dost načteno, ale tentokrát max. spokojenost.

28.11.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Nemohla jsem se začíst. Strašně moc postav, ztrácela jsem se v nich, nikdo z nich mi nepřišel ničím zajímavý.

06.10.2021 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasika. Nádhera. Právě překládám podobný moderní příběh, který se troufám si říci rovněž stane bestsellerem. Právě z toho důvodu jsem si na Jane Eyrovou vzpomněla, i když jsem ji samozřejmě četla už před dávnými lety, a nejednou.

22.10.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tohle už je hodně nastavovaná kaše. Nalákalo mě vysoké hodnocení, autorka píše vtipně, čtivě, ale bohužel je to celkem o ničem.

24.03.2019 2 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Tohle mě dostalo. Navzdory brutalitě byla z knihy cítit velká láska, v rodině. Když jsem si přečetla doslov o mamince, rozbrečelo mě to.
POZOR SPOILER
„Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem!“
(Vyšší princip)

18.01.2019 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Vím, že se to dnes nenosí, ale moje srdcovka.

02.12.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Psychopatka, která vodí za nos všechny, včetně policie. Dost přitažené za vlasy. Ale četlo se to celkem dobře ;)

14.07.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Dobrá atmosféra, dobrý styl, překvapivé zvraty. Hlavní postavě jsem fandila, měla jsem ji ráda. Ačkoliv nepiju červené víno, měla jsem chuť taky si nalít skleničku Merlotu a otupit hrany. Těším se na další knihy tohoto autora, jen tak dále.

23.12.2017 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Skvěle napsané, krásná knížka. Olivie mi byla sympatická a moc jsem jí fandila. Takový konec jsem popravdě nečekala, spíš jsem si myslela, že se na závěr dočkám nějakého náznaku sebereflexe od Davidovy matky... Určitě zkusím další autorčinu knihu.

14.07.2022 5 z 5

Měla by sis s někým promluvit Měla by sis s někým promluvit Lori Gottlieb

"Skrze slzy mi John pověděl, že tohle je přesně to, co si nepřál: že se sem nepřišel zhroutit. Ale já jsem ho ujistila, že to se nehroutí on, ale jen jeho hradby."

16.08.2021 5 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

Tohle se mi hodně líbilo. Náhodou zakoupeno v Levných knihách, a nečekaně příjemné překvapení. Pořád ještě mě překvapuje, jak nízké hodnocení zde takové dobré knihy mívají, zatímco do nebes vyhajpované detektivky "čím víc mrtvých, tím víc adidas" mají přes 90.

12.06.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Wow! Po dlouhé době zase psychothriller podle mého gusta. Napětí se úžasně stupňovalo. Více takových.

22.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělé téma, solidní zpracování, ale na emocionální úrovni mě autorka z nějakého důvodu neoslovuje.

17.09.2019 4 z 5