drakamena Online drakamena komentáře u knih

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Třebaže nevlastním kočku a některé politické vtipy v knize mi jednoduše nesedly, převážná většina se mi líbila. Hlavně ty o introvertech byly skvělé a musím je kvitovat.

23.01.2021 4 z 5

Osm úderů hodin Osm úderů hodin Maurice Leblanc

Vcelku zajímavé povídky, i když občas trochu překombinované (kupříkladu povídka o Hortensiině sestře). Prvních šest se mi ale docela líbilo. Problém jsem měla s postavou samotné Hortensie v posledních dvou, protože najednou Rénina nechtěla, ale vlastně chtěla, ale ne tak docela, ale přitom ano, ale možná ne, ale... Velmi rychle mi to začalo jít na nervy. Proto jenom tři hvězdičky.

10.01.2021 3 z 5

Švihák v porcelánu - Čím jsem byl, tím jsem byl rád Švihák v porcelánu - Čím jsem byl, tím jsem byl rád Miroslav Šilar

Předchozí knize, Z deníku lázeňského šviháka, jsem dala 5 hvězdiček, této však jenom čtyři. Zaprvé není až tak humorná - ani jednou jsem se nesmála tak, až jsem brečela, jako u předchozí knihy - zadruhé obsahuje nejen nový text, nýbrž už výše zmíněnou knihu, z asi 200 stránek díla tak nového obsahu získáte jen asi 130, zbytek tvoří lázeňský švihák. Osobně mi to moc nevadilo, jelikož jsem lázeňského šviháka předtím vlastnila jen jako ebook a navíc jsem tuto knihu koupila poškozenou asi za 40Kč, věřím ale, že kdo by si ji koupil za plnou cenu, mohl by být lehce zklamaný, obzvláště proto, že ona skutečnost - že část obsahu knihy tvoří už dříve vydaná kniha jiná - není nikde uvedena. Takže tak.

29.12.2020 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Na můj vkus až moc lacině vulgární. Asi to odpovídalo věku a inteligenční úrovni hlavních hrdinů, to je pravda, ale tohle prostě není můj šálek kávy. Co mě skutečně překvapilo byl zvrat s postavou novináře, kterému Dave celý příběh vypráví, to jsem tedy skutečně nečekala. Jinak takový vulgárnější Simon R. Green.

25.12.2020 3 z 5

Jak přežít práci Jak přežít práci Pavel Kantorek

Sumarizace citátem z díla: "Vzhledem k tomu, že blbost je značně nakažlivá, jsme v práci každodenně vystavování hrůzným infekcím."

25.12.2020 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Zpočátku trochu násilná snaha o humor za každou cenu. Postupně však autorka našla svůj styl. A nejlepší se nakonec ukázaly být právě laskavé příběhy spíše než ty humorné. Příběh o smutné rodině žijící v ubíjejícím domě podobném mauzoleu. Příběh o staříkovi s Alzheimerem. Příběh o duševně postižené dívce. Příběh boje s rakovinou samotné Marty. Postupem času jsem si knihu zamilovala. Spousta příběhů je skutečným pohlazením po duši.

25.12.2020 4 z 5

Země čtyř vůní - Kambodžské pohádky Země čtyř vůní - Kambodžské pohádky Štěpán Kuchlei

Příběhy na naše poměry dost neobvyklé. A tím nemíním prostředí nebo jména, nýbrž skutečnost, že zlo není vždy potrestáno a morální ponaučení někdy chybí. Nebo odměna přijde nezaslouženě. V knize je rovněž dost gramatických chyb (ji a jí nejsou volně zaměnitelné).

28.09.2020 3 z 5

Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle? Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle? Alan Alda

Tato kniha obsahuje některé zajímavé - a snadno aplikovatelné koncept a rady jak komunikovat s ostatními v každodenním životě. Na druhou stranu se mi kniha zdála trochu moc dlouhá a na konci už jsem ztrácela zájem, měla jsem tak trochu pocit, že se autor snaží jít nejenom do hloubky, nýbrž i příliš do šířky a obsáhnout toho příliš mnoho.

Kde mě autor ztratil úplně, bylo, když hovořil o tom, jak se dá lidmi manipulovat skrz empatii. Očividně existují situace, kdy je to špatné (kupříkladu prodej špatných produktů), ale i situace, kde je to zcela v pořádku a pochopitelné (třeba když se vám charita snaží prodat nějaký uplakaný příběh). Podle mého skromného názoru jsou oba případy špatné, protože nesnáším, když se mnou někdo manipuluje.

10.08.2020 3 z 5

Z deníku lázeňského šviháka Z deníku lázeňského šviháka Miroslav Šilar

Naprosto skvělá kniha s humorem k popukání. Nejvíce se mi líbil zážitek s krocanem ve vaně a s opilcem pod oknem. Taky se mi líbily pojmy jako "fofrklacky" nebo "sešívačka (pro Moraváky konik)". Celou knihu jsem četla s úsměvem.

02.08.2020 5 z 5

Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Antonín Tesař

Eseje o vzniku otaku a o manze byly dobře zpracované. Část o videohrách takový průměr, ocenila bych však aspoň zmínku o mecha. Film se soustředil jenom na to, jak je japonská kinematografie zkresleně vnímaná v zahraničí - jak ale vypadá ve skutečnosti, to už jsem se kromě nějakých náznaků nedozvěděla. Největší zklamání však pro mě byla část o anime.

Chápu, že japonská animovaná produkce je vskutku rozsáhlé téma, autor eseje si však vybral pouze jedno animační studio, které se navíc soustředí na velmi výstřední artovou tvorbu pro vskutku velmi omezený okruh diváků - jako průměrný fanda anime jsem kromě Animatrixu (asi jejich nejslavnějším počinu) o ničem jiném z jejich produkce ani neslyšela a podle popisu bych nic z toho navíc ani vidět nechtěla.

07.07.2020 2 z 5

Malá kniha buddhismu Malá kniha buddhismu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Vcelku zajímavé citáty, třebaže určené hlavně těm, kdo už o buddhismu přece jen něco vědí. Připadalo mi však, že třeba citáty o lásce si někdy protiřečily. Nevím ale, jestli to třeba nebylo překladem.

07.07.2020 2 z 5

Svatí na Karlově mostě Svatí na Karlově mostě Jiří Glet

Celkově zklamání. U velké části soch nebyla uvedena žádná fotka. Formátování jednou tak, podruhé jinak. Spousta pravopisných chyb. A i po obsahové stránce zklamání. U některých světců uvedena spousta informací, u jiných velice málo, navíc stránky nadháněny zmínkami o jiných uměleckých dílech s těmito světci jinde ve světě, opět bez fotografií.

Jako ten nejzákladnější průvodce asi dobrá věc, celkově jsem ale měla pocit... neučesanosti. Kniha by potřebovala opravdu dobrého redaktora, který by autora udržel v jistých mantinelech.

07.07.2020 1 z 5

Kovbojův návrat Kovbojův návrat Anne McAllister

Roztomilá knížka, i když až moc tradičně americká: ženy vaří, muži si prohlíží zbraně a popíjí alkohol. Ale aspoň to dítě nebylo protivné, což si zaslouží 3 hvězdičky.

24.11.2016 3 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

Lepší než předchozí kniha, za historickými romancemi Quickové ale daleko zaostává. Celý ten konflikt dvou tajných společností mi připadá spíš k smíchu než nějak nebezpečný.

Čas namlouvání Čas namlouvání Pelham Grenville Wodehouse

Slovní humor naprosto úžasný, člověk u toho puká smíchy. Ale zápletka se v ničem neliší od předchozích x knížek.

Detektiv v sukni Detektiv v sukni Peggy Moreland

On sexistický šovinista, ona puberťačka středního věku. Detektivní zápletka k smíchu.

24.11.2016 1 z 5

Vykradač hrobek Vykradač hrobek William King

Nápad dobrý, ale emocionální reakce mě jako čtenáře nulová. Celá ta kniha je prostě emocionálně hluchá, prožitek veškerý žádný, jako by autor prostě bruslil po povrchu a odškrtával si ze seznamu věci, které by podle něj měly ve fantasy textu být.

24.11.2016 2 z 5

Be my family or not Be my family or not Tite Kubo (p)

Líbil se mi zvrat s Ichigovým otcem, a taky s Ishidovým. Zatím nejlepší svazek.

17.09.2016 5 z 5

Stříbrná větev Stříbrná větev Rosemary Sutcliff

Hezká dobrodružná kniha pro celou rodinu. Škoda, že jsem se k ní nedostala jako dítě, to bych jí určitě dala 5 hvězdiček.

26.12.2013 4 z 5