DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Mé o hvězdu nižší hodnocení rozhodně nemá být vyjádřením nerespektu paní Fischerové. Tato žena pro mě zůstává jednou z nejsilnějších osob, o kterých jsem kdy slyšela. Ale bohužel mi první část příběhu připadala velmi idealizovaná, a proto nemohu dát knize 5 hvězd.

27.12.2018 4 z 5

Garfield polyká pýchu Garfield polyká pýchu Jim Davis

Tak tyhle stripy byly skvělý!

23.12.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

3,5* Autorka má působivou schopnost vylíčit mezilidské vztahy tak, že máte pocit, jako byste tam sami byli. Navíc byla skvěle zvolena forma - 3 vypravěči a čtivý jazyk mě vážně bavili. Bohužel, vím že tenhle příběh z velké části zapomenu, neboť to prostě bylo občas nudný. Ale doporučuji.

22.12.2018 3 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

2,5*. Upřímně, musím říct, že jsem čekala víc. Britský humor mám ráda, ale tohle mě bohužel často nebavilo. Ale občas jsem se zasmála.

21.12.2018 2 z 5

(čteno v angličtině) Skvělé. Spousta básní mě zasáhla, potopila a zase mě nechala nadechnout. K některým jsem si dokonce vytvořila citový vztah! :) u mě už to něco znamená. Doporučuji všemi deseti.

14.12.2018 4 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Hrozně mě to mrzí, ale tenhle díl mě prostě chytl méně, než předchozí dva. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Možná konec, se kterým bych byla spokojená. Ale jinak série rozhodně stojí za přečtení, už jen kvůli těm myšlenkám. 3,5*

11.12.2018 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Sice mi vadil pomalý rozjezd, zvláštní popisování charakterů a uspěchaný konec, ale na druhou stranu, musím ocenit jazyk, vtipnost a hlavní postavu Elinor, kterou jsem si velmi oblíbila. Očekávala jsem něco podobného Větrné hůrce, ale obdržela jsem kvalitní a čtivý příběh. Zapomenutelný, ale čtivý. Book´s calling bookclub.

07.12.2018 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

3,5* Líbilo se mi, ale trochu mi nesedl autorčin styl. Vtipné, svěží, sympatické postavy. 1* jsem ubrala kvůli vztahům na konci. To se mi trochu příčí.

28.11.2018 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak. Kniha jako taková se mi líbila, jazyk byl výborný a postavy zajímavé. Ale. Přišlo mi, že v některých částech byl děj zbytečně zamotaný a že občas autorka mlela z posledního. Navíc jsem se dokonale ztratila v rodinách postav a rodokmenech obecně. Závěr mě taky trochu zamrzel, pořád nevím, zda jsem ho pochopila správně.

22.11.2018 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Od autorky jsem, počítám, někdy v 11 letech, četla Eleanor a Park. Nelíbilo se mi to. Ale předpokládám, že jsem na to prostě nebyla připravená a že si to budu muset přečíst znova. Protože tohle bylo fajn. Víc než fajn. Uteklo to jako voda a vlastně tam nebyl jediný aspekt, který bych chtěla autorce vyčíst. Možná málo Simona. Ale, hádám, to doženu v Nedej se. 4.5*

17.11.2018 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Upřímně jsem si v polovině knihy říkala, že je to tak na 3 hvězdy. Neuchvátilo mě to, ani mi to však nepřipadalo nijak špatné. Ale PAK! Já se zamilovala. Samozřejmě, v mém hodnocení je jisté přivírání očí - jsem velký fanoušek LGBT knih a tohle mě polechtalo na srdíčku - ale můžu říct, že to za to stojí. Navíc, kniha vás perfektně seznámí s řeckou mytologií a vy pak budete za borce!!

12.11.2018 4 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

3,5*. Takže dobrý.

07.11.2018 3 z 5

Syn teroristy - Každý má možnost volby Syn teroristy - Každý má možnost volby Zak Ebrahim

TED talk jako takový je lepší. Ale pro rozšíření obzorů.. Doporučuji.

23.10.2018 3 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Sally Green zde dala laťku opravdu nehorázně vysoko.

19.10.2018 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Takže konečně můžu pyšně říci, že jsem Lolitu zdolala. Přiznávám, četla jsem ji hlavně kvůli kontroverzní reakci, jenž vyvolala v Americe. A taky kvůli jazyku, jakým Nabokov píše, neboť to je něco úžasného. To však neznamená,že jsem hned zpočátku knize věřila. Nejprve jsem byla mírně vyděšená, a ačkoliv mě příběh bavil, i trochu rozpolcená. Přečtení mi trvalo skoro 3 týdny, ale jsem ráda, že jsem ji zvolila. Morální poučení podle mě nese, a navíc, nic takového v klasice rozhodně nenajdete. 3,5*

16.10.2018 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Líbilo se mi to moc, 4.5.*

23.07.2018 4 z 5

Moc jsem si čtení knihy užila. Jen jsem měla občas tendenci přeskakovat řádky a taky jsem strávila několik minut spíláním nad hlavními postavami, ale jinak to je vážně skvělá knížka.

22.07.2018 4 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Úžasný. Tohle mě vážně dostalo. Trefné, okouzlující a zdrcující svou upřímností. V pár věcech mi to fakt pomohlo a navíc jsem se u toho tolikrát nasmála. Autora řadím do mého listu vyvolených, protože tohle je fakt skvělá knížka - od začátku až po poslední stránky.

29.06.2018 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

O můj bože! Tohle je geniální!! Celá kniha se nedá nazvat jinak než-li skvělou, ale těch posledních sto stránek? Miluju to! Navíc to bylo i zasazený v, tak nějak nevysvětlitelně, reálným prostředí a celý to bylo fakt dobry. Čtěte, čtěte a čtěte. Třeba i 3x.

28.06.2018 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Pro Lois Lowryovou mám obrovskou slabost. Dárce i Hledání modré jsou mé oblíbené knihy. Prvně jsem pevně věřila, že Spočítej hvězdy bude stejný příklad. A ačkoli je překlad znovu nádherný, tentokrát to prostě nebylo ono. Něco, možná malého, možná velkého, mi tam prostě chybělo. Ale doporučuji. Už jen kvůli tomu překladu a obálce.

25.06.2018 4 z 5